Zobacz wÄ…tek - Motocykl plus ubranie do 15000
NAS Analytics TAG

Motocykl plus ubranie do 15000

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl plus ubranie do 15000

Postprzez oap » 4/3/2015, 23:08

Witam

Chciałbym kupić motocykl. Jestem nowiciuszem więc:

-nie mam doświadczenia
-mam 43 lata, wzrost 171, waga 90
-głównie turystyka 75% plus trochę po mieście 25%
-budżet ok 15000 wraz z ubraniem
-myślę że przy długich trasach ważna dla mnie będzie wygoda więc motor "turystyczny"

ProszÄ™ o podpowiedzi

Pozdrawiam
oap
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/3/2015, 22:55


Postprzez Fugu » 4/3/2015, 23:38

Czyli masz ok. 3 kPLN na ciuchy + 12 kPLN na moto. Bierz cos z zakresu 600..650 ccm i ~ 70..80 KM - Honda CBF 600, Kawasaki ER−6, Suzuki Gladius 650, Yamaha XJ6 ..... , moze nawet uda Ci sie upolowac egzeplarz z ABSem.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez Grynfix » 4/3/2015, 23:41

Ubranie: koło kafla na osobe odlicz jeśli bedziesz śmigał z pasażerem.
Kask - 300 - 400zł
kurtka - od 300zł ? do skór za kilka tysięcy ale to Ci raczej nie potrzebne... ~500zł
Rekawiczki z 200zł (a sie przydają)
no i chociaż buty z 200zł
spodnie itd tez by sie przydały no ale to już każdy jak uważa

Także moto gdzieś w przedziale 13tys+

No cóz.. Fajnym moto na początek do turystyki jest Suzuki GSXF 650. Następca popularnego Jajka jeśli mówimy o tej półce cenowej. Fajnym też jest CBR F4i i kilka innych by się znalazło..

Tylko czy jesteś w stanie ogarnąć taki motocykl.. Lata swoje masz więc myślę głupota Ci już wywietrzała z głowy, mase i wzrost akurat żeby te sprzęty były dla Ciebie tylko czy Twoje umięjetności pozwolą Ci ogarnąc moto o tej mocy.
Kiedy zdawaleś prawko na kat. A ? Na nowych zasadach na nowym Suzuki Gladiusie ? Jeśli tak to nie byl dla Ciebie za mocno czy cuś ?

Bo jeśli nie miałeś według siebie problemu z ogarnięciem tego motocykla i koniecznie chcesz wydać cała kase to myśle ten GSXF 650 byłby odpowiedni jeśli nie zależy Ci na bóg wie jakich osiągach. Ot takie moto na początek a potem jak sobie pojeździsz i sam sie sprecyzujesz czego chcesz - czy bardziej sport, czy bardziej turysta to sobie coś wybierzesz.. Ewentualnie możesz też wydać mniej i kupić GSXF 600 którego nie bedzie tak szkoda jak sie wywalisz ale to też inne moto, bardziej zajezdzone bedzie i robione według starych wytycznych .. A nowszy sprzęt to jednak nowszy :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez kello » 5/3/2015, 09:09

Jak dobrze się czułeś na moto, to możesz sobie sprawić Hondę CBF600 albo Suzuki GSX650F, ale ono jest cięższe.

Może być też starsze jajko na początek, bo dorwiesz za połowę kwoty.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez lagiboy » 5/3/2015, 20:27

GSXF to bardzo fajny allrounder, kit że jest ciężki, w trakcie jazdy tego nie czuć, jest bardzo wygodny i jako koń roboczy się sprawdzi w codziennych dojazdach i jako turystyk sobie poradzi, bardzo chwalony motocykl plastikowy brat bliźniak bandita.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Grynfix » 5/3/2015, 21:11

To jak sam widzisz:

Najbardziej polecany jest GSXF 650.. WyglÄ…da jak sport - jest turystyczny a przy okazji ma charakterek :)
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez lagiboy » 5/3/2015, 21:28

dodatkowo ma fajny środek obrotomierza i nie trzeba bełtać biegami żeby jechać. równie dobrze będzie na bandziorze z półowiewką. ale ale :) nie zapominajmy o Suzuki DL650 V-Strom który jest mega wygodnyObrazek
oraz Honda NTV, która jest napędzana wałem Obrazek
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 5/3/2015, 22:59

Grynfix napisał(a):kurtka - od 300zł ? do skór za kilka tysięcy ale to Ci raczej nie potrzebne... ~500zł
Rekawiczki z 200zł (a sie przydają)
no i chociaż buty z 200zł
spodnie itd tez by sie przydały no ale to już każdy jak uważa


Jezdziles kiedys turystycznie ?

Smialbym twierdzic ze ciuchy turystyczne to wydatek rzedu conajmniej 450 ,- € kurtka i 350,- € spodnie - Rukka

No chyba, ze ktos lubi sie pocic w kondoniku :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez oap » 5/3/2015, 23:05

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i rady. Przynajmniej wiem czego szukać :)
oap
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/3/2015, 22:55

Postprzez Grynfix » 5/3/2015, 23:10

Nie no to były takie ceny... że już coś za to kupi.. Może nie full turystyka jak na transie czy viadrze ale chłop zaczyna :P Dajmy bierze tego GSXF - kurtka turystyczna taka tekstylna podstawowa nie kosztuje 1200zł.. Podstawową się kupi za 300 (lipną) ale od 500zł juz zaczynają się takie do pojezdzenia z 2 sezony i dowiedzenia się czego tak naprawdę jak się oczekuje :P
spodnie - nikt nie każe od razu kupowac spodni.. Okej - to jest mądra i przydatna decyzja ale ja sam jeżdże juz któryś sezon - mam buty, 3 kurtki, rekawice, beret z długą kominiara a spodni niet.. Bo co przeglądam spodnie to nic nie moge znaleźć. Uparłem sie na jeansy motocyklowe i znalazłem 2 modele ale coś nie moge się wybrać aby pojechać do sklepu i przymierzyć :P

Tak po niższości ciuchy za to kupi.. a jak mu zostanie z moto to bedzie mógł przeca fundusze przekierować na choćby kurtke :) O ile nie kupi jej wpierw
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez lagiboy » 7/3/2015, 15:55

Andy bez kitu pojechałeś z tą Rukką :D najdroższa półka, fakt że warta każdej wydanej złotówki ale kurde za ciuchy rukka można kupić kolejny motocykl, 800 eurasów za góre i dół do tego buty 200 ojro, 100 ojro za rękawice, 700 ojro za kask i nic nie zostanie na motocykl. Ja mam komplet RST który generalnie jest bardzo średni ale szczelny i zapłaciłem 120 funciaków za kurtę, 100 za spodnie. Grynfix ma rację, że na początku nie warto się pchać w drożyznę bo nie wiadomo co komu leży, Ja na przykład dowiedziałem się dopiero po zakupie kasku że wolę jeździć bez blendy. Wcześniej był to fajny bajer który chciałem mieć, teraz mam kask którego prawie nie używam. Nie należy kupować badziewia ale też nie pchałbym się na początku kariery w top modele.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez madcap » 7/3/2015, 23:31

Zamiast Rukki ma do dyspozycji np Helda, czy budżetową Modekę. Jak dobrze poszpera to Icon-a czy Alpine-ę też dorwie.
A nawet coÅ› z oferty Hein Gericke.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Grynfix » 7/3/2015, 23:37

Nitro też robi bdb rzeczy i tanio .. o-zone może coś dorwie tanio
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez SkoQ » 8/3/2015, 09:56

Nie no błagam... o-zone ? Widzę jak się prują rebelhorny i ozony na niektórych chłopakach, 2 sezony i jest po rzeczach. Co innego kupować tanio a co innego kupować badziew. Prawda leży gdzieś po środku :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Glenroy » 8/3/2015, 11:26

SkoQ napisał(a):Nie no błagam... o-zone ? Widzę jak się prują rebelhorny i ozony na niektórych chłopakach, 2 sezony i jest po rzeczach. Co innego kupować tanio a co innego kupować badziew. Prawda leży gdzieś po środku :)


Dokładnie, popieram tutaj w 100%, mam...przepraszam, miałem komplet rebelhorn hi-flow, tak kupiony na pierwszy strój, bo przecież "nie będę wydawał kasy na pierwsze szmatki", i to było właśnie najgłupsze myślenie, do jakiego mogłem się dopuścić, czemu? Bo moje budżetowe szmatki poszły się stosunkować praktycznie po pierwszym sezonie, już pomijam fakt, że są niewygodne i nie idzie ich pod siebie dostosować, mają pełno wkurzających mankamentów, to jeszcze lecą w oczach. Dlatego nie gadajcie o tanich markach, bo kupując coś "po kosztach" po paru użyciach takiego stroju ma się go dosyć i szybko zaczyna się żałować, że wywaliło się taką kasę w taki badziew. Biednego nie stać na oszczędzanie, bo zaoszczędzone pieniądze przy pierwszym zakupie, będzie trzeba wydać razy trzy, przy następnym.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Krmtzzz » 8/3/2015, 11:42

Buse ja moge polecic i rst, chociaz spodnie rst mi na dupie sie rozpruly ;d W kurtce buse przelatalen 3 lata i kurcze nic sie w niej nie stalo. Za dobra kurtke z tej firmy trzeba dac tak z 600 -700, spodnie okolo 400-500. Buty bym proponowal alpiny smx5 albo smx6. Kask turystyczny szczekowy, cos fajnego za 8 stowek dorwiesz. No i rekawice to tylko Tschul 212, koszt 150. Wychodzi niecale 3k, tak jak ktos wczesniej wspomnial. A co do turystycznego motocykla to tylko i wylacznie dl650 albo cbf600. Zadnych er6, bo to z turystyka ma guzik wspolnego, tak jak fz6. ewentunie transalp ;)
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Grynfix » 8/3/2015, 12:30

A tam gadacie.. Kumpel ma O-zone 3 sezon a mało nie jeździ i jakoś nie widze aby pękały mu szwy we wszelkich możliwych miejscach.. Niestety jak dbasz tak masz. Do tego nigdy nie narzekał, ze mu nie wygodnie ani nic.
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez andy7 » 8/3/2015, 16:51

madcap napisał(a):Zamiast Rukki ma do dyspozycji np Helda, czy budżetową Modekę. Jak dobrze poszpera to Icon-a czy Alpine-ę też dorwie.
A nawet coÅ› z oferty Hein Gericke.


wbrew pozorom Hein Gericke wcale nie jest tanszy od Rukka'i innefirmy notabene rowniez nie.

Lagiboy. Jak sie jest mlodym, to sie lubi ryzykowac, zwlaszcza gdy przeczyta sie zajefajnie napisany przez producenta opistowatu. Ja nie experymentuje tylko place nieco drozej i wiem, ze jestdobre. Pozniejjakjade dwa dni nonstop w deszczu tosuchy jestem.

ma tym sie nie zaoszczedzi.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 9/3/2015, 11:17

Andy ja to rozumiem, tylko po prostu nie stać na początku na takie wydatki. Jak leje to się przesiadam do auta albo busa. Nie mam frajdy z jeżdżenia w ulewie, pół biedy gdy jest lato i jest ciepło i pada przelotnie. Ale gdy jest tak jak teraz 3 stopnie i deszcz to ja dziękuję za motocykl.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Kaai » 9/3/2015, 15:08

wprawdzie nie jestme obyty w tej polce cenowej, ale chyba tanie i dobre to tschul? e. jakis probiker, nieco drozszy to rst?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê