Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl, 3 modele+ mile widziane inne propozycje.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl, 3 modele+ mile widziane inne propozycje.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl, 3 modele+ mile widziane inne propozycje.

Postprzez Dreams » 28/2/2015, 14:51

Witam w tym roku zamierzam kupić swój pierwszy motocykl i miałbym parę pytań dotyczących modeli oraz samego kupna. Limit w którym chciałbym się zmieścić to 5 tysięcy. Pod uwagę biorę motocykle o poj 500-600 z przewagą na 600. Mam 3 modele, którymi jestem najbardziej zainteresowany, lecz mile widziane inne propozycje, ponieważ jestem w tym jeszcze zielony. Zastanawiam się nad Hondą CBR F2-F3, Suzuki Banditem oraz Kawasaki Zx6r 1995-1999. Z tych 3 najbardziej odpowiadałby mi Zx6r. Teraz pytanie. Który byłby odpowiedni i czy za gotówkę, którą dysponuję jestem w stanie kupić, któryś z tych modeli w miarę "przyzwoitym" stanie czy próbować dozbierać coś jeszcze. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Dreams
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/2/2015, 14:19
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Grynfix » 28/2/2015, 15:03

Siemanko.
z tych 3 ?
ja bym brał CBR F3 (polecam polifta)
Suzuki GSXF 600 ?

Ogolnie z 5K jest troche tych sprzętów do kupienia.
Kawasaki zx6 - kupisz ale trzeba mocno uważać na ramy - często naprawiane/spawane - wada konstrukcyjna i podczas lądowania po gumowaniu lubiły pękać. I jak już to 98 - 99 tzw. G2. Dlaczego ? Różnice między 95 a 98 są spore. Przede wszystkim kilka wad wieku dziecięcego naprawionych, zgubione bardzo dużo kilo (chyba koło 30kg? jak nie powaliłem nic a to b. wiele).
Yamaha Thundercat - taki fazer w sportowej budzie, turystyczno mÄ…dry poprzednik R6 - konkurencja dla GSXF i F3.


http://www.scigacz.pl/Sportowe,szescset ... 13650.html - tu troche poczytasz - artykuł sprzed kilku lat - ceny spadły na tyle, że większość z tych moto masz powyżej wypisanych ..

kupisz też srada ale to juz naprawdę sportowy nie wygodny sprzęt i według mnie brzydki .


Ogolnie dobrze by było jakbyś dozbierał jeszcze z 1-2K ale z 5tys jeśli dobrze poszukasz na OLX i bedziesz rozsądny w kupowaniu (przede wszystkim jak coś znajdziesz np. zx6 i bedziesz jechał ogladać poczytaj 2-3 dokładne artykuły ad. tego motocykla - wady techniczne, na co uważać .. itp itd. :P ) to powinno sporo pomóc przy ocenie faktycznego stanu motocykla.
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42


Postprzez esenem » 1/3/2015, 00:26

Nie za mocne to jak na pierwsze moto? Ciuchy już masz?
esenem
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11/8/2014, 19:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Pruszków

Postprzez Grynfix » 1/3/2015, 00:32

Akurat GSXF i F3 są b.często polecane jako I moto.
Fakt, ze lepiej by było jakieś GS500 ale jak chłopak chce taki sprzęt to co ? Ja zaczynałem od podobnej mocy i mam się b.dobrze :P To sporo ale 600 oddaje tą moc tak wysoko, że można się nauczyć jeździć :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez lagiboy » 1/3/2015, 02:31

bardziej niż mocy na początku chyba trzeba brać pod uwagę ciężar motocykla, mało kto zdaje sobie sprawę że to jakby nie było 200+kg, dlatego stąd na początku tyle paciaków, dostawiania nogi i balansu też trzeba się nauczyć, dlatego uważam że moje crash pady są warte każdego pensa z 60 funtów, miałem ten przykry przypadek i zaliczyłem parkingówę i cały upadek poszedł w crash pada, lusterko się złożyło, lekka rysa na puszce tłumika i na kulce klamki hamulca, bez tego pewnie byłoby drogo.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Grynfix » 1/3/2015, 03:19

Bez tego nie byłoby szansy naprawy całego uszkodzenia czarnym markerem a w sumie 1 maźnięciem i nie widać tylko szkody poszły by w grube setki.. czasza, szyba, owiewka, być może ogon.. takze crash pad bardzo ważna i przydatna rzecz :)
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez SkoQ » 1/3/2015, 07:12

na GS'ie gmol :D czarny, parkingówka jedna, koszt naprawy... brak, kompletnie nic mu się nie stało, podniosłem moto i pojechałem do domu :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê