Zobacz wątek - niska dziewczyna + motor
NAS Analytics TAG

niska dziewczyna + motor

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

niska dziewczyna + motor

Postprzez fosforka » 27/2/2015, 15:17

Witam.
Jestem dziewczyną. Mam 18 lat i kończę robienie prawka kat.B
Moim marzeniem zawsze było mieć motor. Niestety Bozia nie dała mi dużo centymetrów :/ mam 145 wzrostu i 36 kg wagi. Chciałabym spełnić swoje marzenie i mieć motor no i oczywiście mieć na niego prawko. Możecie coś poradzić? Niestety mało się na tym znam :/ najmniej interesują mnie choppery, ale jeśli znalazłby się jakiś naprawdę fajny, to czemu nie :) dodaje ze musi to być motor do którego wystarczy prawko A2. Poradzcie cos, proszę :)
fosforka
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2015, 15:10


Postprzez miki1406 » 27/2/2015, 15:33

Centymetry to ma mieć facet :)

A tak serio...

Większość motocykli ma tzw. kości w tylnym zawieszeniu. Są to elementy które ustalają wysokość ogona względem amortyzatora i wahacza

Obrazek
Obrazek

Takie kości można zakupić akcesoryjne, lub dorobić

Obrazek
Obrazek

Przednie zawieszenie, także idzie zazwyczaj troszkę na półkach opuścić

Możesz także poszukać specjalnych wyższych butów...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez gulczao » 27/2/2015, 17:19

No wzrostu jesteś mojej mamy, ale ona nigdy nie próbowała jazdy na motocyklu. No obawiam się, że jedynie wśród chopperów znajdziesz coś dla siebie. Obniżanie w Twoim przypadku innych motocykli nie przyniesie pożądanego efektu, bo na tych kościach oraz wpuszczeniu zawiasów z przodu to myślę, że zejdziemy jakieś 5-6 centymetrów. Przy założeniu, że w przeciętnym moto masz siodło na wysokości 77-80 centymetrów, może być cały czas za wysoko dla Ciebie. Poza tym zmienia się geometria maszyny, co też nie jest najkorzystniejsze.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez Fugu » 27/2/2015, 18:22

Zacznij od wypelnienia ankiety. Jaki masz budzet?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez fasoliusz » 27/2/2015, 19:02

Może być ciężko z dobraniem moto. Za dużo zawieszenia też nie można opuszczać.
Z tego co mi znajoma mówiła to są podwyższane buty motocyklowe dla kobiet.
Musisz pomyśleć nad chopperkiem, może któryś Ci się spodoba. Na A2 jest ich masa.
Słyszałem jeszcze, że NTV jest niskie, ale czy to prawda to nie wiem :/
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez andy7 » 27/2/2015, 19:29

Fajna kruszynka musisz byc :mrgreen:

Powiem Ci szczerze, musisz troche masy nabrac, a tym dowiesz sie albo u lekarza albo w jakims fittnes klubie.

Z wzrostem masz dwa wyjscia,

1. dac sobie polamac nogi ( kosc piszczelowa i kosc udowa i wstawienie przedluzek ) lub zakup butow firmy Daytona Lady ...costam. Maja podbicie wyzsze o 6 cm.

Obnizyc zawieszenie jak podal kol. Miki.

Tapicer moze wymodelowac Ci siedzenie - zrobic wezsze i ciut nizsze mysle ze cos miedzy 2 - 4 cm.

Z motocyklami niestety bedziesz miala Problem.

Przy 125 - kach mniejszy ( po zdaniu kat B mozesz po prostu odczekac trzy lata i smigac kat. A1.O wiele ciezszym przypadkiem jest tu kat. A2.

Na dzien dobry przychodzi mi

1. Yamaha Dragster 250

2. Yamaha 535

3. Kawasaki L 252

Problemem bedzie zjnalezienie szkoly ktora naprawde nauczy Cie jazdy jednosladem a nie wykoleguje kasujac za jazdy i nieczego nie nauczy a takich jak wiadomo jest wiekszosc.

Jako, ze nie widze skad jestes nie moge Ci nic polecic.

:wink:
Ostatnio edytowano 28/2/2015, 00:51 przez andy7, łącznie edytowano 1 raz
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez gulczao » 27/2/2015, 20:33

Te, cwaniak ;-) nie wiem skąd jesteś :-D
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez Rura » 27/2/2015, 21:18

andy7 napisał(a):
2. Yamaha Dragster 535


Istnieje coś takiego? Bo nie słyszałem :D, za to wiem o Virago 535 i będzie dla niej nieodpowiednie. Z powodu iż ma zaraz pod siodłem baniak główny paliwa, za bardzo nie idzie zrobić czegokolwiek bez większych ingerencji z wysokością tego pojazdu. Dla takiej drobiny będzie spory.
http://cycle-ergo.com/Stopped/04wm0303E ... yUy0n1.png - mniej więcej tak by wyglądała na małej viagrze.
http://cycle-ergo.com/ - tu masz stronkę, możesz sobie modzić z różnymi motocyklami ;-).

A może Koleżanko określ się jakim typem motocykla chcesz jeździć? Będzie nam wszystkim łatwiej.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: niska dziewczyna + motor

Postprzez qadrat » 27/2/2015, 22:36

fosforka napisał(a):Witam.
mam 145 wzrostu i 36 kg wagi


Najpierw to wypadało by się udać do lekarza bo takie coś to nadaje się do leczenia.
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez gulczao » 27/2/2015, 22:53

No i powiedział co wiedział. Leczy to się dzieci, a jak się ma 18 lat to już po ptakach. Co najwyżej na siłkę może skoczyć co by nieco krzepy nabrać.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: niska dziewczyna + motor

Postprzez leff » 27/2/2015, 23:40

qadrat napisał(a):
fosforka napisał(a):Witam.
mam 145 wzrostu i 36 kg wagi


Najpierw to wypadało by się udać do lekarza bo takie coś to nadaje się do leczenia.



ogarnij sie zanim zaczniesz pieprzyc takie glupoty


przede wszystkim szanse na prawko A2 sa dla niej zerowe, nie wiem czy jest motocykl spelniajacy wymogi ustawy o kierujacych, na ktorym bedzie w stanie zrobic plac
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Re: niska dziewczyna + motor

Postprzez andy7 » 28/2/2015, 00:55

leff napisał(a):przede wszystkim szanse na prawko A2 sa dla niej zerowe, nie wiem czy jest motocykl spelniajacy wymogi ustawy o kierujacych, na ktorym bedzie w stanie zrobic plac


I tu wlasnie lezy pies pogrzebany. NA starych zasadach by sie dalo na nowych juz nie.

POzostaje tylko liczyc, ze ktoras z firm wpadnie na pomysl, zeby zrobic motocykl o pojemnosci 400 ccm. Wtedy to moze byloby do zrealizowania, na 600 jakos tego nie widze.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Rura » 28/2/2015, 07:38

Akurat to można przeskoczyć, tylko trzeba byłoby znaleźć OSK z pojazdem dostosowanym dla takich niskich osób. U nas koleżanka mająca coś koło 152 dała radę zrobić pełne A.
Może lepiej zrób to nieszczęsnego B, odczekaj chwilkę, a w 125 ccm już łatwiej coś znaleźć dla Ciebie. Pojeździsz troszkę i okaże się, że wzrost i waga nie będą problemem, kiedy technika się poprawi ;-).
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: niska dziewczyna + motor

Postprzez qadrat » 28/2/2015, 09:19

leff napisał(a):ogarnij sie zanim zaczniesz pieprzyc takie glupoty


A jakie ja głupoty napisałem? Takie, że dziewczyna jest skrajnie wychudzona, stan anoreksji? Przy takiej masie na motocyklu będzie po prostu zagrożeniem na drodze. Wzrost wzrostem, moja kobieta ma 162cm i bez problemu ujeżdża Hondę SLR650 bez żadnych przeróbek ani podwyższonych butów ale 34kg to waga dla 10 letniego dziecka a nie dorosłej kobiety.
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez gulczao » 28/2/2015, 09:47

Tu problemem nie jest waga, a wzrost. Kurczę, ile według Ciebie ma ważyć ktoś kto ma 145 cm wzrostu. Przy takim wzroście 36 kg to praktycznie normalna waga (według BMI powinna ważyć ok.39 kg), czyli brakuje jej 5 Bigmaców do normy ;-) To da się zrobić, ale centymetrów od tego nie przybędzie (chyba, że w biodrach).
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez fosforka » 28/2/2015, 12:01

U mnie lekarz nic nie pomoże... Mam niskorosłość rodzinną. Byłam na badaniach, ale nie kwalifikuje się do hormonu wzrostu. Nie jestem jakaś inna. Po prostu przestałam już rosnąć. Moja mama ma 153 a tata 163 więc nie ma się co dziwić ze jestem takiego wzrostu.
fosforka
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2015, 15:10

Postprzez fasoliusz » 28/2/2015, 12:08

Zrób może tak jak koledzy radzą. Zdaj kat. B, albo zrób A1, wpraw się w jazdę i po jakimś czasie masz większe szanse na A2, bo tak to na kurs zbankrutujesz :/
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez fosforka » 28/2/2015, 12:13

A jeśli zdam już B to nie ma żadnego motocykla na którym mogłabym jeździć bez zdawania innych prawek (a,a2)? :c
Nawet jakieś o małej pojemności? Szczerze mówiąc to nawet obojętne jakie, jaki typ, model, marka. Wiem że przy swoim wzroście i wadze nie mogę za bardzo wydziwiac ;)
fosforka
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2015, 15:10

Postprzez gulczao » 28/2/2015, 12:50

Jak zrobisz kategorię B to masz możliwość jazdy na motorowerze, a po 3 latach po jego otrzymaniu nabywasz uprawnienia do jazdy na motocyklu do 125 ccm. Możesz też teraz zrobić prawo jazdy na kategorię A2. Tak więc na tą chwilę można powiedzieć: dziewczyny na motorowery ;-) No chyba, że coś pomyliłem.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez Grynfix » 28/2/2015, 13:38

Fosforka - możesz poszukać jakiś "kopliwych" 50.. nawet zmodzonych na 80 :P Co prawda tyłka to nie urywa i często v-max nie jest jakiś przyjemny dla człowieka ale jeśli mieszkasz w większy mieście to na dojazd do pracy Ci wystarczy.

Owszem, można kupić też jakieś 125' zarejestrowane na 50' za czasów gdy takie patenty przechodziły ale przy ewentualnej kontroli jak spotkasz ogarniętego policjanta lub na przeglądzie można się zdziwić. Aczkolwiek kumpel tak latał latami i nakleił naklejkę na naklejkę 125 żeby nie było widać i 0 problemów :P OCZYWIŚCIE NIE NAMAWIAM DO ZŁEGO ale po prostu mówie, że w akcie desperacji jest i taka możliwość :P

Najgorsze, że masz te 18 lat. Możesz robić albo jak kolega pisze B+A2 co otworzy przed Tobą fajną możliwość. Zrobienia kat. A w wieku 20 lat.

przepisy dot. różnych kategorii prawa jazdy napisał(a):Kategoria A prawa jazdy uprawnia do kierowania motocyklem (motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem – wielośladowy) oraz motocyklem z przyczepą motocyklową o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg. Wymagany wiek do uzyskania kategorii A to 24 lata 24 lata albo 20 lat, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2, do prowadzenia motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW konieczne jest i tak ukończenie 21 roku życia.



Czyli robisz teraz A2+B i możesz kupić sobie motocykl - co prawda nie jest to nic konkretnego ale zawsze a w wieku 20 lat robisz A i mozesz śmigać na czym tylko Ci się spodoba co znajdziesz adekwatnie co swojego wzrotu/wagi - a z tym prawkiem to już otwiera się szeroka furtką w poszukiwaniach bo nie jesteś niczym ograniczona prawnie lub czekasz do 24 lat i śmigasz teraz przez kolejne 3lata piedzikołem aby moc przesiąść się na trochę większe pierdzikoło - 125ccm (ewentualnie znów poza prawem tuning na 160ccm co da troche więcej kuni ) a potem i tak robisz kat. A. Oszczędzasz na tym co prawda cene prawka A2 ale jak jesteś zapaloną motórzystką i co się rozumie samo przez się, że masz kase na b i A2 to rób teraz A2 i ciągnij korzyści.


I nie wiem jak to prawnie wygląda - bo to może być już po ptokach ale jeszcze rok temu prawo jazdy zdawało sie na suzuki GS250. Może jakaś szkoła ma jeszcze ten sprzęt - nie wysprzedała się i mogłabyś się dogadać żeby pierwsze kilka godzin posmigać na w/w GS a potem dopiero jeśli czuła byś się psychofizycznie na siłach wsiąść na Gladiusa. Bo jeśli nauczą Cię konkretnie jeździć technicznie na GS (na tyle na ile to możliwe na tym sprzęcie) to sama jazda Gladiusem poza jego masą (i niestety wysokością) już nie powinna sprawiać Ci problemów.


Tylko ten nieszczęsny plac :( Twój wzrost trochę się z tym kłóci .. no ale spróbuj się dowiedzieć w jakimś OSK czy nawet samym WORD'zie co w takiej sytuacji zrobić.. bo że jest jakaś szansa, jakiś przepis o którym my nie wiemy a otwiera przed Toba w/w możliwości na prawo jazdy. Ułomna nie jesteś, reagujesz jak każdy normalny człowiek.. nawet mój znajomy bez oka może prowadzić tylko musiał mieć więcej lat i jakies dodatkowe testy. Myśle, ze powinien być jakiś sposób - bo w końcu nigdzie nie ma napisane, że aby mieć daną kategorie prawka trzeba mieć tyle i tyle kg i cm..

Przykra sytuacja :(
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Następna strona


Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr