Zobacz wątek - Przeróbka baku/osłony baku Thunderace - chwyty dla pasażera.
NAS Analytics TAG

Przeróbka baku/osłony baku Thunderace - chwyty dla pasażera.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Przeróbka baku/osłony baku Thunderace - chwyty dla pasażera.

Postprzez Grynfix » 23/2/2015, 15:13

Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem braku chwytów dla plecaka w Thunderace.

Tylnych chwytów do zadupka nie chce i już !. Raz miałem okazję przejechać się Hornetem tak trzymając - 50km i człowiek szczęśliwy, że już może zejść z motocykla a wcale nie był pałowany.

Inne pomysły ?

1. Pas z chwytami - nie wiem jak to się je - na turystyku pewnie daje to rade ale YZF turystykiem w pełnej krasie tego slowa nie jest i potrafi się odepchnąć.
a. nie wiem jak ma się to z wygodą dla pasażera
b. jak ma sie to dla kierowcy - być szarpanym za szmaty za każdym razem gdy odwinę trochę mocniej - co prawda z plecakiem nie odwija sie do końca ale nie oszukujmy się.. Nie raz nie dwa się zdarzyło, że odwinąć się odwineło - jak młoda trzyma się mnie jakoś tego nie czuje szarpania ale ona narzeka na brak uchwytów a ja się boje zwykłej fizyki.. Gdy siła podziała na motocykl i mnie trzymającego się sprzęta to ten moment który mija między ruszeniem nas a "worka ziemniaków" z tyłu (bo plecak niestety troche jest bezwładny) + jakiś ruch rączek na pasie spowoduje to, że ja rusze.. moment później plecak a to spowoduje pociągniecie mnie do tyłu .. Namieszałem troche ale mam nadzieje rozumiecie o co chodzi.

2. tzw. Angrip - fajne ale ma kilka wad:
a. nie zaloże tankbagu
b. drogie to jak cholera jasna
c. położenie się raczej bedzie utrudnione
d. o ile są angripy ładnie bananowate idące w dół baku to np. puig robi je sterczące w strone mojej klatki piersiowej. Pesymistą nie jestem ale chce żyć i boje się, że nie daj boże kiedyś będzie dzwon i uderze przodem motocykla to owy angrip narobi jeszcze mi dodatkowych szkód.

3. Zrobienia chwytu pod bakiem al'a R1.
Teoretycznie najtańsze rozwiązanie, najmniej rzucające się w oczy.
Jeździłem kilka razy jako plecak z kuzynem na jego R1 i w normalnej sytuacji rece na baku wystarczyły a jak widziałem, że bedzie pałowanie bez problemu ręką siegałem do tych chwytów tak, że w momencie odwinięcia już twardo trzymałem się stałego uchwytu w motocyklu.
No i moja młoda tam gdzie miała by mieć chwyt i tak jak sie postara (nie podczas jazdy) ma możliwość włożenia dłoni pod bak bo szpara w tym miejscu miedzy bakiem a ramą jest na tyle spora, że na spokojnie idzie tam włożyć łape.. Dlaczego więc tego nie robię ?

Boje się 1 . Chodzi o to, że aby młoda mogła tam włożyć rękę musiałbym naciąć łączenie ? baku . Ogólnie chodzi o tą blachę, która idzie pod bakiem.
Mistrz painta dla zobrazowania o którą blache chodzi:
Obrazek

Można to podciąć (nie do samego końca ale na tyle aby damska dłoń weszła), czy lepiej tego nie ruszać jeśli nie chce fontanny z baku i po prostu spróbować sie przekonać do tego pasa dla pasażera ??


Z góry dzięki za odpowiedź :)
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42


Postprzez miki1406 » 23/2/2015, 16:35

Spotkałem się z czymś takim firmy Puig

Obrazek

I coÅ› takiego Angrip

Obrazek
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez Grynfix » 23/2/2015, 16:43

No to już ująłem w poście.. O ile ten angrip jeszcze jeszcze (niestety ceny koło 400zł) to puig - jajo urywcz raczej podczas wypadku. Dlatego też najbardziej myśle o tym pasie ale chciałbym sprobować coś z tym bakiem - ale wpierw muszę się upewnić, że to nie naruszy szczelności itd baku.. bo przecież nie o to chodzi aby spalic motocykl bo nie mial chwytów :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez miki1406 » 23/2/2015, 16:48

Obrazek

Oxford - chyba najlepsza opcja
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Grynfix » 23/2/2015, 17:38

No jak na razie to ta opcja wygrywa.. aczkolwiek dalej bede uparcie starał się dowiedzieć czegoś w temacie baku. Bo z doświadczenia wiem, że jak robiłem za plecak te kilka jazd to łapy leżały na baku a jak juz było pałowanie to nie łapałem się kierownika tylko wlasnie pod bak..
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Fugu » 23/2/2015, 18:10

Bak jest jednopowlokowy. Jak wytniesz dziure, to go rozszczelnisz.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Grynfix » 23/2/2015, 18:41

Nie chce tyle ciąć dziury co podciąć ten spaw? który zaznaczyłem. jak go ruszę dajmy podetne w 80% to stanie się coś ? Czy po prostu nie ruszać i jakoś przemęczyć ten pas :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Fugu » 23/2/2015, 18:56

Wyleci ci bezyna.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Grynfix » 23/2/2015, 19:17

No to jak tak to nie ruszam ;)
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez bachu12 » 23/2/2015, 19:43

Pomysł z bakiem był średni jeszcze z drugiego powodu. Pomyśl co stałoby się rękoma plecaka w razie dzwona ( mała szczelina pomiędzy ramą a metalowym bakiem ).
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez Grynfix » 23/2/2015, 20:30

Też o tym myślałem.. ale w R1 wcale ta szpara wielka nie jest.. a i zakonczona własnie na ostro tym łączeniem.
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Invi » 23/2/2015, 23:40

Ale bez sensu, laska boi się za ciebie złapać? Zmień gimnazjum na liceum :D


Nie no żart :P Jak cie szarpie podczas jazdy, to znaczy że coś robi źle, szczególnie na fazerze. Jak ktoś umie jeździć i waży ~50-60kg to się go "prawie" nie czuje ;) Chyba że ma duże cycki, to wtedy się czuje, ale ja bym to zaliczył do plusów.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez miki1406 » 24/2/2015, 08:48

Zmniejszenie powierzchni zgrzanej przy ewentualnej kolizji może spowodować rozejście się warstw zbiornika "na ostro" i albo pożar, albo amputacja palców plecaczka...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość




na górê