Zobacz wątek - WItam wszystkich,duza prosba o pomoc!
NAS Analytics TAG

WItam wszystkich,duza prosba o pomoc!

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

WItam wszystkich,duza prosba o pomoc!

Postprzez StekFreeDom » 23/2/2015, 15:25

Z racji takiej, ze chce wydac wieksza gotowke na motocykl, mam dylemat....
moja historia zaczela sie od super sports, tzn gsxr k3 600 a nastepnie r1, na chwile obecna moj sposob patrzenia na swiat zmienil sie o 180 stopni, potrzebuje motocykla ktory
-bedzie niezawodny
-latwy w obsludze
-zwinny
-dynamiczny
-latwy w prowadzeniu
-ekonomiczny
-wygodny dla 2 osob
-przeznacze go do dalekich podrozy
moi faworyci to Yamaha xt 660z , badz Kawasaki versys 650 .Rozmyslam tez nad Honda varadero 1000,ale to litrowy silnik , wiec nie bedzie to ekonomia...
do rzeczy..... czytam, I czytam, porownuje, kazdy z nich ma cos wsobie, cos co mi bardzo odpowiada, ale rowniez znajda sie male niedociagniecia.
Yamaha jest swietnym zwinnym motocyklem, do pokonywania tras , o jakich nawet mi sie nie snilo.... ale czy 55 KM wystarczy dla 2 osob +bagaz, kolejna rzecz pozycja pasazera,czy nie ma za malo miejsca? bo mi sie wydaje iz zdecydowanie pozycja i usytuowanie jest nie zbyt komfortowa. mialem okazje przejechac sie owym sprzetem, odczucia.....WOW wspaniale, ale jednak mam wahania.Czy uzytkownicy xt660z moga cos powiedziec prosze??????
Kawasaki, hmmmmm swietna maszyna,ale w teren to nie za bardzo, zbyt maly przeswit , male kolka,do tego ta przednia lampa ,ale silnik zabojca, rownie dobrze sie prowadzi, zwrotny, ekonomiczny. I tu rowniez pytanie o pozycje pasazera, i comfort podrozowania.
Trasy jakie chce pokonywac sa moim zdaniem, i dla mnie bardzo rozmaite i dlugie, w granicach od 1000 do 3000km moze i troszke wiecej,doradzcie ktory waszym zdaniem bedzie lepszym wyborem, z gory dziekuje, i pozdrawiam.Zapomnialem dodac, Oba modele interesuja mnie z roku 2012/14 :wink:
żyj tak bys nie zalowal,pamietaj ze drugiej szansy nie bedzie, odwagi I do przodu, czas nigdy nie zawroci!
StekFreeDom
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/2/2015, 14:53
Lokalizacja: uk


Postprzez Movi » 23/2/2015, 15:35

Ja bym Ci gorąco polecił TRACERA, ale nie wiem ile masz do wydania- w końcu to nowość. Ten motocykl spełnia w 100% wszystkie Twoje wymagania.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez andy7 » 23/2/2015, 15:46

A ja mysle, ze takiego motocykla ktory by spelniat te wszystkie wymagania niema. Reszta bedzie kompromisem.

NIe patrz na konie tylko na pojemnosc i Moment obrotowy. Jednocylindrowiec generuje duze vibracje, jezeli bedziesz potrafil z tym zyc, to bezdie spoko.



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez StekFreeDom » 23/2/2015, 16:11

szczerze , ten tracer to kompletnie nie moj gust wizualny;]ale dzieki za podpowiedz, pojemnosc nie moze byc wieksza niz 700, z racji na koszt ubezpieczenia;) :P
żyj tak bys nie zalowal,pamietaj ze drugiej szansy nie bedzie, odwagi I do przodu, czas nigdy nie zawroci!
StekFreeDom
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/2/2015, 14:53
Lokalizacja: uk

Re: WItam wszystkich,duza prosba o pomoc!

Postprzez Movi » 23/2/2015, 16:19

StekFreeDom napisał(a):-bedzie niezawodny
-latwy w obsludze
-zwinny
-dynamiczny
-latwy w prowadzeniu
-ekonomicznyob
-wygodny dla 2 osob
-przeznacze go do dalekich podrozy


Ja spróbuje obronić swoją tezę :)

będzie niezawodny- wiadomo Yamaha

łatwy w obsłudze- co może być ciężkiego w obsłudze motocykla? Chyba że chcesz sam serwisować...

zwinny- 210 kg zatankowany

dynamiczny- kto jechał 09 wie jak to się zbiera

łatwy w prowadzeniu- tak jak wcześniej wspominałem masa zdecydowanie na +

ekonomiczny- z racji "ulubionych" obrotów tego silnika nie pali dużo

wygodny dla 2 osób- zdecydowanie poszerzono tył względem 09, przez co kanapa pasażera jest szersza

przeznaczony do dalekich podróży- wyposażenie standardowe + ew. dodatki, niemęcząca pozycja za kierownicą, kilka fajnych rzeczy na pokładzie (fajne światła, wyświetlacz, prosta regulacja świateł, siedzenia szyby) no i przede wszystkim genialny silnik.


Pewnie że nie ma sprzętów idealnych. Nie mniej biorąc pod uwagę powyższe, mocno sprecyzowane oczekiwania taki Tracer się w nie konkretnie wpisuje. Być może jeszcze inne modele je spełniają, jednak ja zawsze polecam to co znam.


EDIT: no wiadomo moto musi przede wszystkim się podobać- to zawsze główne kryterium :)

W PL ubezpieczenie Tracera jest bardzo korzystne, w UK wiadomo może być gorzej :)
Ostatnio edytowano 23/2/2015, 16:20 przez Movi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez bachu12 » 23/2/2015, 16:19

Prawdę powiedziawszy, ten limit pojemności trochę Cię ogranicza w tym przypadku. Suzuki V-Strom 650, Bandit 650, FZ6 i trochę brakuje mi pomysłów co jeszcze poza tym co było wymienione wcześniej.

Gdyby temat pojemności dało się jednak obejść to w UK doradzałbym Triumpha Tiger.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez StekFreeDom » 23/2/2015, 18:11

Panowie, ja decyzje juz podjelem, albo xt, albo versys;] zapytalem, ktory z nich waszym zdaniem wydaje sie lepszym wyborem, co do servisowania, lubie sam grzebac, ale wiadomo, glowne duze przeglady w servisie . Jeszcze jedno nie bierzcie tego wszystkiego doslownie, tzn moich oczekiwan, bo ja wiem ze nie ma idealnych maszyn w 100% ktore przypadna do gustu,zawsze cos sie znajdzie,co bedzie mankamentem, :? Bardziej zalezalo by mi na odpowiedziach ktore przekonaja mnie do xt ,badz odepchna od niej, I rowniej ta sama kwestia z versysem. :?:
żyj tak bys nie zalowal,pamietaj ze drugiej szansy nie bedzie, odwagi I do przodu, czas nigdy nie zawroci!
StekFreeDom
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/2/2015, 14:53
Lokalizacja: uk



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr