Zobacz wÄ…tek - problem z zimnym silnikiem
NAS Analytics TAG

problem z zimnym silnikiem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

problem z zimnym silnikiem

Postprzez Goodplayer » 22/2/2015, 12:13

Kiedy odpalam motocykl i jest jeszcze zimny to tak chodzi ale nie przyjmuje obrotów (na ssaniu oczywiście) , kiedy chwile pochodzi to jest lepiej ale jest to trochę niebezpieczne, bo jak wyjeżdżam na drogę to nie mogę szybko przyspieszyć bo go zalewa i dusi , po przejechaniu 2-3 km jest wszystko dobrze i chodzi idealnie , wkręca dobrze na obroty i nie zalewa go wgl ;) byłbym wdzięczny za pomoc

Mój motocykl to Honda CB400N z 1983r. , ma przejechane nie cale 50tysiecy (coś koło 49850)
Goodplayer
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13/8/2014, 18:22


Postprzez lesnik1892 » 22/2/2015, 12:58

Według mnie to normalne dla każdego silnika spalinowego ze gdy jest zimny inaczej pracuje niż jest rozgrzany , gdyż wszelkie regulacje dawki paliwa , powietrza , odbywają się na ciepłym silniku a zimny silnik ma inne ciśnienie sprężania niż ciepły (rozszerzalność cieplna). Jak odpalisz to poczekaj na włączonym ssaniu aż silnik nabierze odpowiedniej temperatury i dopiero jedź. A odpowiednia temperatura to taka gdy po dodaniu gazu bez ssania silnik się nie dławi.
lesnik1892
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/2/2015, 18:44
Lokalizacja: Zaszczytowo


Postprzez qadrat » 22/2/2015, 13:29

Do czyszczenia sprawdzenia gaźniki - rozmiary dysz, poziom paliwa, położenie i stan iglic (pewnie już są zużyte i nie działają jak trzeba) oraz szczelność połączeń przy gaźnikach.

Filtr powietrza oraz świece w porządku? Do zaworów ktoś zaglądał?
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Goodplayer » 22/2/2015, 13:49

Filtr i świece w porządku , zakładałem ze mogą być rozregulowane gaźniki , i teraz widze ze moze to być to , więc oddam je do regulacji
Goodplayer
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13/8/2014, 18:22



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê