Zobacz wątek - Chcą wyłudzić moje odszkodowanie!Prośba o POMOC..!
NAS Analytics TAG

Chcą wyłudzić moje odszkodowanie!Prośba o POMOC..!

Przepisy, prawo
_________

Chcą wyłudzić moje odszkodowanie!Prośba o POMOC..!

Postprzez marcin82pn » 12/11/2014, 20:52

Witam jak w temacie sprawa wyglada nastepująco.W lipcu tego roku otrzymałem oświadczenie kolizji z mojej ubezpieczalni z kolizji w której byłem sprawcą i winnym danej kolizji i nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie to iż nie brałem udziału w żadnej kolizji i tego dnia o tej godzinie byłem w pracy i nigdy nikomu nie pozyczalem swojego motocykla.Osoba ktora zglosila ten fakt na policje ma zeznanie swiadka ze byly to moje numery rejestracyjne co zeznali na Policji ze niby w tym dniu przeciskalem sie miedzy samochodami motocyklem uszkadzajac własnie im drzwi lusterko oraz przedni błotnik oraz zderzak.. po czym odepchnalem sie noga od maski poszkodowanych i ucieklem z miejsca zdarzenia!?Paranoja jakas gdyy nie to ze Policja tej sprawy nie wyjasnila i znajdzie swoje miejsce w sadzie.
Czy mial ktos z Was juz taka sytuacja gdzie został pomowiony o kolizje w ktorej nie uczestniczyl?
Proszę o wszelkie informacje i sugestie gdyz nie wiem jak bronic sie w sadzie,dzis jedynie co zobaczylem to niewyrazne zdjecie z monitoringu wyciagniete przez policje na ktorym widac czarny motor i kierowce w bialym kasku..ja mam czarny..Szkoda ze sprawa taki obrót przybrala poniewaz gdybym wiedzial ze tak bedzie wyciagnalbym zdjecia z monitoringu osiedlowego ktory juz zostal wykasowany a tego dnia jechalem samochodem do pracy.Z gory dziekuje Wszystkim za pomoc!!!Pozdrawiam
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47


Postprzez madcap » 12/11/2014, 23:31

po pierwsze, w takim przypadku powinieneś otrzymać z policji wezwanie na przesłuchanie w sprawie. na razie w sprawie, ponieważ dalsze czynności ustalą jaki będzie dalszy charakter sprawy.
po wtóre zgłoś do ubezpieczyciela to, że nie przyznajesz się do winy, więc żeby traktował to jako próbę wyłudzenia odszkodowania.

po trzecie spokojnie czekaj na wezwanie policji na przesłuchanie.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez marcin82pn » 13/11/2014, 07:18

Na policji zostalem juz przesluchany i mam alibi gdyz tego dnia bylem w pracy co potwierdzil moj przelozony..jestem oskarzony o to iz nie chce wskazac kierujacego moim motocyklem w dniu zdarzenia.. tylko jak wskazac skoro on stal na parkingu...mam nadzieje ze zostanie powolany biegly sadowy ktory obejrzy motor i stwierdzi ze nie bral on udzialu w zadnej kolizji..bo do dzisiaj nikt nie byl na ogledzinach..
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez Invi » 13/11/2014, 15:20

Zawsze mogą powiedzieć że zdążyłeś już naprawić xD



Nie no, tak na poważnie, luzzzzzzzzzzzzz... masz alibi, moto z tego co wiesz stało na parkingu, mów prawdę i raczej nic ci nie zrobią.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Karina Markiewicz » 17/11/2014, 16:51

ProponujÄ™ przeanalizować w jaki sposób może Pan potwierdzić fakt, iż jechaÅ‚ Pan w tym dniu samochodem od pracy oraz, że w chwili zdarzenia byÅ‚ Pan już w pracy – myÅ›lÄ™ tutaj o Å›wiadkach, jakiÅ› rejestrach, systemach w pracy; czasem kupuje siÄ™ coÅ› kartami; można też próbować analizować miejsca logowania siÄ™ Pana telefonu komórkowego. Poza tym policja musi Panu udowodnić, że na nagraniu monitoringu jest Pan w momencie dokonania szkody, a na Pana motorze sÄ… Å›lady potwierdzajÄ…ce te fakt. Å»eby ubezpieczyciel mógÅ‚ wypÅ‚acić odszkodowanie z Pana polisy OC musi mieć dokument z policji/sÄ…du stwierdzajÄ…cy Pana winÄ™ lub Pana oÅ›wiadczenie jako sprawcy.
Karina Markiewicz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16/11/2014, 13:47
Lokalizacja: Pawłowice

Postprzez qubus333 » 17/11/2014, 18:12

Koleżanka powyżej dobrze prawi :-)
Póki co - to na razie w tym kraju ktoś musi Ci udowodnić winę a nie Ty udowadniać swoją niewinność.
Alibi masz, moto jest nienaruszone więc masz dużo na swoją obronę.
Przeciwko są jedynie zeznania świadków i jakieś niewyraźne zdjęcie. Słabe poszlaki.
BTW - dziwne, że wszyscy świadkowie byli aż tak spostrzegawczy i zapamiętali nr rejestracyjny :-)

Dawaj znaki jak siÄ™ sprawa rozwija - bom ciekawy :-)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez marcin82pn » 17/11/2014, 19:33

Dzieki za informacje muszę zrobić tak jak piszecie myślę ze więcej sie dowiem jak dostane akta sprawy w swoje ręce.Puki co zbieram wszystkie dowody na to iz motocykl nie mógł uczestniczyć w tym zdarzeniu i ze nikomu go nie pożyczałem w tym dniu ani w żadnym innym w końcu to nie rower:)Co do policji to kompletnie nic nie zrobiła w kierunku wyjaśnienia sprawy po za tym ze stwierdziła ze to rzeczywiście nie ja prowadziłem pojazd..tylko go komuś musiałem pożyczyć..naprawdę dobry zart:)po czym po 4miesiacach stwierdzają ze to sad wyjaśni, szkoda ze wtedy wszystkie nagrania na kamerach osiedlowych i w pracy sa już wykasowane.Zresztą na przyszłość przestroga dla każdego żeby zbierać dowody już na początku tak dziwnych sytuacji w których nie uczestniczyliście wtedy wszystko jest dużo prostsze i wszelkie nagrania wyjaśniły by raz dwa sprawę.A co do świadków to naprawdę gratulacje że bedąc w samochodzie w ciagu dwóch, trzech sekund byli w stanie spojrzeć na tablice i je dokładnie zapamiętać bo na pewno byli na to przygotowani;)
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez leff » 17/11/2014, 20:50

bardzo mi sie podoba tekst o BTS'ach .... owszem, operator udostepni takie dane ale na wniosek prokuratury
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Fugu » 17/11/2014, 21:16

O ile prokurator zapyta w odpowiednio krotkim czasie. ;)
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez leff » 17/11/2014, 23:10

za duzo sie kolezanka CSI naogladala
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Re: Chcą wyłudzić moje odszkodowanie!Prośba o POMOC..!

Postprzez severian » 25/11/2014, 17:38

marcin82pn napisał(a):Witam jak w temacie sprawa wyglada nastepująco.....


Mam podobnego zonka,tyle że mnie oskarżono o pobicie.Policja "znalazła" mnie po numerze rej, i marce mojego samochodu.Poza tym nic się nie zgadzało ani nic się nie potwierdziło.
Na Twoim miejscu rozprawy sądowej bym się nie bał.Dla Sądu liczą się twarde dowody.Niewyraźna fotka z motocyklistą w kasku i zeznanie świadka to niewiele.Jeśli w tym czasie byłeś w pracy i jest potwierdzenie tego w rejestrze bądź szef to potwierdza to już jest pozamiatane.Mówisz nie byłem tam,nie pożyczam sprzęta i nie wiem o co chodzi.Tak się bowiem składa,że to oskarżyciel ma ci udowodnić winę,a nie ty swoją niewinność.
Sprawa będzie z oskarżenia prywatnego bez prokuratora.Policja zrobiła co mogła i rozłożyła ręce.gościu chce dalej drążyć temat więc wpłacił 300 pln i voila- masz kłopot.
A tak w ogóle to pogadałbym z prawnikiem albo poszedłbym z tym problemem na forum prawnicze.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez marcin82pn » 29/11/2014, 10:01

Witam jak narazie jestem spokojny i nie chce za bardzo angazowac w to prawnika ze wzgledów finansowych.Po za tym chce zobaczyc jak sie potoczy sprawa sadowa mam pare solidnych argumentow na to iz mój motocykl nie mógł brac udziału w tej kolizji a biorąc adwokata nie jest powiedziane ze sąd zwróci mi pełna kwote a jedynie minimalne wynagrodzenie jakie powinien on wziać.Dzięki za informacje!Pozdrawiam
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez marcin82pn » 13/2/2015, 21:13

Witam po dlugiej ciszy.... otrzymałem list z sądu.Byłem bardzo ciekaw kiedy odbedzie sie sprawa sadowa a tu niespodzianka.Jestem winny tego iż nie chce podać danych osoby której powierzyłem swój motocykl w dniu rzekomej kolizji.Dziwne zebym podał skoro mój motocykl stał na parkingu:)Do zapłaty grzywna i opłaty sadowe.Oczywiście wniesiony został SPRZECIW oraz dostarczone zostały dokumenty na moją obronę!Reszty dowiem sie w toku rozpraw o ktorych z pewnoscia zostane poinformowany i ktore nie odbeda sie bez mojego udziału jak to mialo miejsce teraz.Pozdrawiam
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez lagiboy » 14/2/2015, 01:34

to jest jakaś kompletna bzdura od czapy strony, jakiś cep patentowany z młotkiem w ręku wymyślił sobie, że ma być tak jak on chce, a nie tak jak było i robi się problem. tak jakby w ogóle nie czytali Twoich zeznań... Dawaj znać jak to się dalej posuwa i trzymam kciuki.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez miki1406 » 14/2/2015, 08:44

Wiecie w tym kraju na przykład komornicy rekwirują sobie i sprzedają własność sąsiada dłużnika i jest spoko, to nie zdziwi mnie jak Ci dadzą 25 lat więzienia, a potem krzesło elektryczne i zwiedzanie więzień CIA na mazurach ;)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez lagiboy » 14/2/2015, 12:48

Bo urzędnicy powinni ręczyć swoim majątkiem i ponosić konsekwencje swoich durnych decyzji, a tak długo jak mogą mieć wysrane to będzie tak jak jest.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez SpeedyGonzales » 14/2/2015, 20:15

lagiboy napisał(a):Bo urzędnicy powinni ręczyć swoim majątkiem i ponosić konsekwencje swoich durnych decyzji, a tak długo jak mogą mieć wysrane to będzie tak jak jest.

Dokładnie! Jak coś w sklepie stłuczesz, albo np źle podłączysz prąd czy wodę, odpowiadasz za straty w towarze, pożarze czy zalaniu. Jak coś spierrrrrr jako urzędas to wielkie G Ci zrobią. Sam wiele razy czytałem o tym, a to że komornik zajął niesłusznie konto, sąd przyznał rację pokrzywdzonemu ALE komornik pieniędzy nie musiał oddać. Ostatni przykład człowieka czopka - Hoffmana i spółki pokazuje ile wart jest ten kraj. Wyłudzili - oddali i przeprosili a więc tylko nagana? Niech byle polaczek zrobi podobny przekręty, już go dopadnie ABWera. Jak mówi minister, "polska istnieje tylko teoretycznie".
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez marcin82pn » 14/2/2015, 21:24

lagiboy napisał(a):to jest jakaś kompletna bzdura od czapy strony, jakiś cep patentowany z młotkiem w ręku wymyślił sobie, że ma być tak jak on chce, a nie tak jak było i robi się problem. tak jakby w ogóle nie czytali Twoich zeznań... Dawaj znać jak to się dalej posuwa i trzymam kciuki.


Dzięki jak narazie rece opadają ale wiadomo statystyki najwazniejsze wiec trzeba bez wzgledu na okolicznosci kogos skazac i to szybko:)Winny musi byc!Bo w koncu jest i czarny motor podany na tacy policji.Swoja droga rzadkość w tym kraju gdzie co drugi jest czarny.. No przeciez nikt by chyba nie probowal wyludzic mojego odszkodowania;)
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez severian » 17/2/2015, 18:45

Sąd też człowiek,może nie lubi motocyklistów?Tak właśnie myślałem,że bez prawników się nie obejdzie...
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez Pierzo » 18/2/2015, 08:25

Kiedyś usłyszałem w telewizji z ust prawnika fajne stwierdzenie, że w naszym systemie prawnym nie liczy się "kto ma rację" tylko "kto udokumentuje swoją rację".
Prawda jest brutalna, ale tak w Polsce jest i nie takie już wyroki sądowe ten kraj widział.
Zarzucają Ci, że nie wskazałeś kierującego twoim motocyklem, ale z tego co rozumiem, nikt nie pofatygował się aby zaraz po zdarzeniu zapukać do twoich drzwi i sprawdzić motocykl, aby mieć dowód na to, że to twój motocykl brał udział w zdarzeniu.
Niestety Ciebie razem z twoim prawnikiem na rozprawie nie było i nie miał kto walczyć o twoją sprawę. I nie łudźmy się, że sąd będzie szukał prawdy.

Powodzenia i na przyszłość bez prawnika do sądu nie ma co iść, to jest inny świat, tam bez pomocy nie dasz sobie rady, będziesz tylko kozłem ofiarnym.

PS. Trochę nie w temacie (bo o sądownictwie w sprawach obywatel - policja), ale pokazuje podejście sądu do obywatela. Bardzo ciekawa lektura, jak ktoś nie czytał polecam.
http://prawonadrodze.org.pl/poradnik-dy ... -w-sadzie/
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych.
Avatar użytkownika
Pierzo
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2/9/2014, 09:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê