Zobacz wÄ…tek - Przesiadka z szosy w teren - Soft Enduro?
NAS Analytics TAG

Przesiadka z szosy w teren - Soft Enduro?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Przesiadka z szosy w teren - Soft Enduro?

Postprzez alex8686 » 27/12/2014, 12:01

Witam,

po przeczytaniu dziesiątek artykułów i mimo to braku konkretnej koncepcji postanowiłem się doradzić tu. Na początek kilka podstawowych informacji:

- doświadczenie: wcześniej 4 sezony FZR 600, aktualnie 2 sezony CBF 500 (głównie do miasta)
- 175 cm wzrost

Po wakacyjnej przygodzie z off-road`em (jeździłem tam jakąś hondą 250, cross) postanowiłem przesiąść się z typowo miejskiego moto na coś czym można wybrać się w teren, bezdroża, las itp. Niestety nawet po przeczytaniu wielu artykułów nie szczególnie jestem w stanie wybrać konkretny model moto, który spełniałby moje oczekiwania. I tu prośba o doradzenie czegoś.

Kryteria jakimi siÄ™ kieruje:
1) specyfikacja do jazdy w terenie, ale z możliwością jazdy po normalnych drogach (typowy cross raczej odpada)
2) fajnie by było gdyby moto było w miarę lekkie i zwinne
3) chciałbym też, żeby była opcja na jazdę we dwójkę
4) cena 6-8 tys zł (raczej nie chce nic drogiego, żeby nie przejmować się ewentualną wywrotką)

Przeglądałem ogłoszenia i momentami wpadam w skrajne wybory jak ten pomiędzy Husqvarna TE250 a Suzuki DR 800 BIG. Będę wdzięczny za pomoc i informację czy moje wymagania da się połączyć w jakimś moto.
alex8686
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/12/2014, 11:43


Postprzez henio12323 » 27/12/2014, 12:09

na przyszłosc temat terenowy to pisz w dziale offroad :D

doswiadczenie na innych sprzętach nie zawiele ma sie do doswiadczenia w terenie. tyle że wiesz gdzie gaz sprzęgło i hamulec :P

1) wiec szukasz enduro
2) oczywiscie że było by fajnie
3) skoro tak to szukasz tylko soft enduro, hard enduro praktycznie takiej opcji nie dopuszcza

DR 800 to porażka w teren, chyba że mocne bezdroża typu płaska pustynia ( ze wzniesieniami ale nie pionowe sciany :P ) i setki kilmetrów przed toba, raczej na zaden polski teren. huska TE fajna sprawa ale to wyczynówka, koszta ogromne no i akurat model kiepski.

za 8 tysiecy jestes w stanie wyrwac suzuki DRZ 400, to są niezłe sprzęty, nie są super lekkie ale w porównaniu z DR to są piórka. silniki pancerne wiec nie ma problemu, że remont co kilka wyjazdów, a ewentualne remonty są dosyc tanie. nie palą ogromnych ilosci paliwa. i spoko mozna jednego dnia poleciec 100-200 km asfaltem na wycieczke, drugiego dnia poleciec 100 km cięzkim terenem, a jeszcze kolejnego potopic sie w bagnach i robic kilometr w 2 godziny
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez alex8686 » 27/12/2014, 12:43

Dzięki za odpowiedź. Z tego co widzę, to wielkiego wyboru aktualnie nie ma choćby na allegro jeśli chodzi o ten model. Może mógłbyś polecić jeszcze coś w alternatywie?
alex8686
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/12/2014, 11:43

Postprzez henio12323 » 28/12/2014, 21:49

no włąsnie alternatywy wielkiej nie ma. nie kupuj motocykla z dnia na dzien . w koncu sie na pewno jakis trafi.

podobne do xr 400 od hondy, ale to powietrzak, który fajnie jeździ, ale strasznie trzyma cene. wiec za starszy rocznik w gorszym stanie zapłącisz tyle samo co za nowszą ładniejszą suzi.

sa jakies ktmy lc4 400 ale to nietypowe sprzęty. są suzuki dr 350 ale to starsze modele DRZty wiec jak masz mozliwosc lepiej wziąc nowsze rozwiązanie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez alex8686 » 29/12/2014, 17:15

Tak czułem, że wielkiego wyboru nie będzie :). Dzięki za odpowiedź. Nie spieszy mi się bo w międzyczasie muszę sprzedać CBF więc akurat będzie chwila na poszukiwania.
alex8686
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/12/2014, 11:43

Postprzez ideal » 12/2/2015, 07:58

. Nówka ma dużą stratę wartości w pierwszych latach użytkowania, więc jeśli stwierdzisz, że wolisz coś innego to stracisz na sprzedaży.
nice post..................
We are providing pmp pass4sure (otwórz link) with 100% exam pass Download pass4sure a+ exam (otwórz link) exam.
ideal
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/2/2015, 07:56



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê