Zobacz wÄ…tek - pierwszy motocykl do 5 tyÅ›, kat. B (romet ogar caffe 125)
NAS Analytics TAG

pierwszy motocykl do 5 tyÅ›, kat. B (romet ogar caffe 125)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

pierwszy motocykl do 5 tyÅ›, kat. B (romet ogar caffe 125)

Postprzez azwolosz » 1/2/2015, 12:29

Witam,
Na początek powiem, że piszę bardziej w imieniu chłopaka niż swoim. Chce on kupić motocykl, nie robiąc na razie prawka kat.A. Piszę w związku z tym, że nie jestem do końca przekonana do jego wyboru, choć nie wiem czy mam podstawy co do moich wątpliwości.
Przede wszystkim nie jeździł nigdy na żadnym motocyklu, więc szuka czegoś dobrego do nauki.
- 22 lata, ok.175 cm, ok.65 kg
- jazda głównie po mieście i krótkie wypady poza miasto (także z pasażerką)
- ilość km w sezonie: najwięcej jak się da :wink:
- chce na niego przeznaczyć ok.5 tyś, w kwestii ciuchów zamierza wydać max.1000zł
- oczywiście, chciałby motocykl tani w utrzymaniu, nie wymagający dużego wkładu finansowego zarówno jeśli chodzi części jak i naprawy
Zdecydowanie jest fanem oldschoolowych sprzętów, przez co jego największą uwagę przykuł romet ogar caffe 125. Akurat mieści się w budżecie i jest nowy. Co dla niego jest bardzo dużym plusem. Ja nie jestem przekonana przede wszystkim dlatego, że po obejrzeniu kilku filmików odniosłam wrażenie, że bardziej przypomina motorynkę niż motocykl. Wydał mi się plastikowy, chociaż to pewnie dlatego, że nigdy nie widziałam żadnego na żywo. Po drugie opinie na jego temat są bardzo skrajne. Jedni piszą, że dobry wybór, drudzy, że w ogóle nie polecają. Ja osobiście skłaniałabym się do kupienia czegoś używanego, np. Yamahy YBR125. Ale jako że nie znam się na tyle (a raczej nie znam się w ogóle) nie chcę mu doradzać i zanim cokolwiek mu powiem chciałabym dowiedzieć się co ten temat myślą doświadczeni motocykliści.
Z góry dziękuję, za rozsądne i konkretne odpowiedzi :D

PS. Może macie jakieś ciekawe propozycje w tym zakresie cenowym o podobnym wyglądzie?
AnnaZuzanna
azwolosz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/2/2015, 11:34
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez leff » 1/2/2015, 13:21

w zwiazku z tym poszukaj odpowiedniego dzialu
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê