Zobacz wątek - Zgubiona umowa kupna-sprzedaży
NAS Analytics TAG

Zgubiona umowa kupna-sprzedaży

Przepisy, prawo
_________

Zgubiona umowa kupna-sprzedaży

Postprzez wrobelw » 13/1/2015, 11:17

Witam serdecznie.
Mam problem otóż chciałbym przerejestrować motocykl na siebie, ale niestety gdzieś zapodziała mi się umowa, nie mogę jej zlokalizować. Podatek oczywiście jest opłacony. Nie wiem teraz czy mogę udać się do Urzędu Skarbowego, czy posiadają jakiś skan mojej umowy.
Co jeśli oni by jej tam nie mieli? Nie mam jakiegokolwiek kontaktu ze sprzedającym, pozostałoby liczyć na cud i jechanie 360KM w dwie strony z nadzieją że zastanę ich w domu.
Jest jakiś sposób inny oprócz ewentualnej wycieczki, która wiadomo może być na marne a pieniędzy na paliwo nikt mi nie zwróci? Liczę na pomoc!

Z góry serdecznie dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wrobelw
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/2/2013, 22:47
Lokalizacja: Człuchów


Postprzez madcap » 13/1/2015, 23:18

Jeśli opłaciłeś podatek, to urząd skarbowy od razu robił sobie kserokopię umowy KS.
Także wybierz się i dobrze pogadaj.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez wrobelw » 14/1/2015, 15:40

Dzięki bardzo za odpowiedź, na dniach podskoczę do US i dam znać jak poszło.
Avatar użytkownika
wrobelw
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/2/2013, 22:47
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez setup » 16/1/2015, 23:27

Hmm nie wydaje mi się aby na ksero umowy KS wystarczyło do rejestracji.
Z drugiej strony jak gość zgłosił sprzedaż w swoim WK to Twój WK powinien się z nimi skontaktować i potwierdzić ów fakt.
Powodzenia i napisz co udało Ci się załatwić
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez wrobelw » 18/1/2015, 23:20

No na szczęście udało się wszystko załatwić, w starym telefonie znalazłem numer telefonu do gościa od którego kupiłem.
Wcześniej jednak zanim ów telefon znalazłem, byłem w Urzędzie Skarbowym, niestety w moim mieście nie robią ksero umowy. Ale na szczęście sprzedawca był na tyle miły, że przesłał mi umowę na maila, wystarczy ją tylko teraz przepisać i udać się do WK i to wystarczy.
Kawasaki ZX6R 636 B1H
Avatar użytkownika
wrobelw
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/2/2013, 22:47
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez miki1406 » 19/1/2015, 09:49

Miałem kiedyś podobnie jak weszła "rewolucja PCC". Na początku to był wniosek na 3 dni pisania. Imie ojca i matki sprzedającego, nip'y... Cuda... Nie wiem co zrobić dzwonie po ludziach, może ktoś mi sprawdzi... znajdzie numer... tu mnie gość puka. Patrze ochrona - "Tu nie wolno dzwonić..." Dostałem takiej furii w tym US, że ochroniarz zaczął się bać... ;)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez wrobelw » 19/1/2015, 16:05

To wtedy co to był za ochroniarz :)

Temat został wyczerpany więc uważam że można go zamknąć.
Dzięki wszystkim za pomoc!
Kawasaki ZX6R 636 B1H
Avatar użytkownika
wrobelw
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/2/2013, 22:47
Lokalizacja: Człuchów



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na górê