Zobacz wątek - Pierwsze moto, prośba o porae doswiadczonych.
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto, prośba o porae doswiadczonych.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto, prośba o porae doswiadczonych.

Postprzez Hitmobile » 13/1/2015, 20:49

Witam. Pytanie jak w temacie.

Troche o sobie.

Na jednośladzie prawie nie smigałem, zrobiłem moze z 30 km na pożyczonym BMW f650. i na rózego rodzaju skuterkach i takich tam pierdach.

Mam 25 lat 180cm i około 80kg

Moto chce kupić głównie do pośmigania poza miastem 80/30 mniej wiecje w takich proporcjach bym moto używał trasa/miasto. Chciałbym też żeby od czasu do czasu z plecakiem pojezdzić.

Jesli chodzi o ilość km na seson to myślalem że miesiecznie z 300km do 500km zrobie mysle ze maksymalnie 4000 km na sezon ale raczej watpie.

Na motocykl chce przeznaczyć 14000 zł z tym że chciałbym 2k mieć w rezerwie i 2k na ubranko, takze z sam motor mysle 10 000zł z minimalnymi widełkami. no i może sobie prawko A zrobie w sezosnie ale zobacze starczy $.

Dobra i teraz konkretnie. Zakochałem się w suzuki bandit 650 w sumie jest to główny obiekt zainteresowań, nie wiem czy nie bedzie to za mocne na pierwsze moto ale jak smigałem tym bmw to mi sie taki mół wydawał powyżej 100km/h. myslałem jeszce o czymś takim jak

kawasaki er5
honda cb 500
yamaha xj 600 n ( i tutaj prawie ak samo mi sie podoba jak bandit)
kawasaki er 6n (troche by naciagneło mój budżet)
yamaha fz6 fazer

to głównie nekedy i nie wiem juz w sumie na które zwrócić większa uwagę.

Myślę jeszcze dość intensywnei o sportowych

yamaha r6
honda cbr 600

ale wydaje mi się, że to mogą być za mocne motorki do okiełznania dla mnie.


Jechałem kiedyś na r1 moze z 2 km :D i byłem przerażony. A te bmw f650 to taki mół i wydaje mi się ze taki motocykl jak f650 za słabe zamało zrywne dla mnie.

I co tu wybrac kupić już sam nie wiem ? im wiecej oglądam tym mniej jestem zdecydowany.


?
Hitmobile
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/1/2015, 20:21


Postprzez Devil 125 » 13/1/2015, 21:17

no i może sobie prawko A zrobie w sezosnie ale zobacze starczy $.

czyli nie masz prawka prawko to podstawa każdy cię tu na forum za to skrytykuje...
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL


Postprzez Solidworks » 13/1/2015, 21:29

Chcesz moto a nie masz prawka? U mnie było najpierw :
1. Założenie konta na forach dot. motocykli jakie mnie interesują, aby czegoś się dowiedzieć i wybrać odpowiedni dla mnie motocykl
2. Zrobienie prawka
3. Kupno ciuchów.
4. Kupno motocykla
5. Przygotowanie do sezonu/ nie licz, że kupisz i tylko jeździsz no chyba, że faktycznie wydasz 10tyś., ale trzeba sprawdzić i ew. wymienić elementy/płyny eksploatacyjne
6. Cieszyć się z jazdy ;)
Na początek fazer raczej za mocny. Nie komentuję poniższych plastików.
Solidworks
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13/1/2015, 21:18

Re: Pierwsze moto, prośba o porae doswiadczonych.

Postprzez andy7 » 13/1/2015, 21:38

Hitmobile napisał(a):...no i może sobie prawko A zrobie w sezosnie ale zobacze starczy $.


PIerwsza rzecz jaka zaproponuje, to szybciutko do jakiegos sklepu z narzedziami i mlotek ´z gumowa koncowka kup, jak sie badziuesz walil w glowe, zebys sobie krzywdy nie zrobil-

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Hitmobile » 13/1/2015, 21:38

jeśli chodzi i prawko to robiłem razem A razem z B tylko nie zapłaciłem za A i nie dali mi dokumentów ;p. Nie wiem po co mi prawko na motor obecnie mam prawka B C D, w trakcie E

No mniejsza z tym chce porady jaki motor kupić a nie czy zrobić prawko.

Czy kupno sporta na poczatek nie bedzie przegięciem ? myślałem też o kawie 250 ale jakoś mardziej mi to ze skuterem się kojarzy niż z motorem.


Jezus maria widze wielkie oburzenie a jak chodziłem na kurs to robiłem 20h 8 i slalom na placu na jakims suzuski 250 wielka mi to nauka jazdy.
Hitmobile
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/1/2015, 20:21

Postprzez SkoQ » 13/1/2015, 21:41

Od doświadczonych to po pierwsze, zrób prawko.
Koszta jazdy bez prawa jazdy mają skoczyć w górę podobno nawet do 5 tys. złotych. Ale większym problemem jest sytuacja typu, stłuczka, wypadek na drodze, brak Twoich uprawnień robi Ci problem jak połamiesz zderzak prezesowi w nowiutkim mercu, ale uwala Cię na całe życie jak nieszczęśliwie uderzysz w starego opla, w którym będzie jechać babcia i zejdzie na zawał.

Prawko to podstawa absolutna :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Fugu » 13/1/2015, 21:44

Kawa 250 to jakas zabawka. Nie masz co zaczynac ponizej 636, najlepiej bylo by zebys kupil ZX10R. Przy mniejszym bedziesz musial sie nogami na skrzyzowaniach odpychac.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Hitmobile » 13/1/2015, 21:46

o dobra przypuścmy że sobie od marca zrobie prawko i bede miał kat A to jaki motór z wczesniej wspomnianych byłby w miare ok jako pierwszy ?

Fugu na chuj piszesz głupoty ?
Ostatnio edytowano 13/1/2015, 21:48 przez Hitmobile, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Hitmobile
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/1/2015, 20:21

Postprzez Devil 125 » 13/1/2015, 21:46

A co tam kawa 250 kup od razu ZX 12R co to za różnica i tak będziesz bez prawka jeżdżil...

hehe Fugu wyprzedziłeś mnie :D
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez Hitmobile » 13/1/2015, 21:49

Dzieki za pomoc chłopaki. Naprawde pomogliscie mi w wyborze. :o
Hitmobile
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/1/2015, 20:21

Postprzez Fugu » 13/1/2015, 21:55

Hitmobile napisał(a):o dobra przypuścmy że sobie od marca zrobie prawko.....


Skoro nie potrafisz pojac, ze motor to jednostka napedowa, a forum jest o motocyklach, watpie ze dasz rade pojac zasady KRD. Strzelam ze z prawka nici.

PS. jak bedziesz w treakcie kursu, na ta 100% bedziesz mial okazje jechac na ktoryms z "swietej czworki". Kazdy z nich jest idealny na poczatek.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez SkoQ » 13/1/2015, 22:05

Bo my o motocyklach rozmawiamy z motocyklistami, a nie z dzieciakami które sobie chcą kupić motor :) Wykaż się odpowiedzialnością i zrób najpierw prawko, potem sam zobaczysz, czym pojeździsz 20 godzin, będziesz bardziej wiedział czego od motocykla chcesz.
R6 to top 10 najgorszych wyborów na pierwsze moto :) CBR wcale nie jest lepsza :)
Zarówno bandyta i Xj'otka się nadadzą dla Twojego użytku.

Edit: nie no CBR jest trochÄ™ Å‚agodniejsza ale na pierwsze moto to i tak sekwencja zero, jeden, drzewo :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez jasnoksieznik » 13/1/2015, 22:10

Jesli masz kilka praw jazdy, to tym bardziej powinienes wiedziec, ze jazda bez kategorii moze byc bardzo bolesna w skutkach. Niestety, ale kazdy Ci to powie - posiadanie prawka to jak mycie rak przy pracy w gastronomii - dla wszystkich powaznych ludzi jest to podstawa i bez niej w ogole nie ma o czym mowic.

Nie jestes przesadnie wyrosniety, a interesuja cie sporty? Ogarnij jednak mala ninje. Tyle, ze sporty i plecaczek sie z definicji nie lubia.
Jesli wolicz czterocylindrowce - ogarnij XJ-6.
ER-5 slabo sie nadaje do jazd we dwoje (zawieszenie, hamulce).
Nie napisales nic o wrazeniach z F650 GS.
Biorac piecsetke (ktorakolwiek ze swietej trojcy) - zrobisz nieglupio.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Kaai » 14/1/2015, 10:13

nie wiesz po co ci prawo na motor?

a po to, zeby tym motorem jezdzic.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez RSSSS » 14/1/2015, 11:10

SkoQ napisał(a):Od doświadczonych to po pierwsze, zrób prawko.
Koszta jazdy bez prawa jazdy mają skoczyć w górę podobno nawet do 5 tys. złotych. Ale większym problemem jest sytuacja typu, stłuczka, wypadek na drodze, brak Twoich uprawnień robi Ci problem jak połamiesz zderzak prezesowi w nowiutkim mercu, ale uwala Cię na całe życie jak nieszczęśliwie uderzysz w starego opla, w którym będzie jechać babcia i zejdzie na zawał.

Prawko to podstawa absolutna :)


Zawsze używam bardziej drastycznego przykładu!

Ktoś jedzie bez uprawnień na moto, wykłada się przy dużej prędkości, a rozpędzony motocykl wpada w przystanek autobusowy pełen ludzi...

Parę baniek na renty i odszkodowania z własnej kieszeni skutecznie pozamiatają życiowo każdego "mądrego inaczej"!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Invi » 14/1/2015, 11:43

Myślę że bardzie będzie przejmował się odsiadką niż odszkodowaniami ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Hitmobile » 14/1/2015, 11:57

Dzięki SkoQ jasnoksieznik za jakies konkretne porady.

Tak sobie myślę i oglądam Najbardziej skłonny jestem do kupna tych sprzętów

honda cb 500
yamaha xj 600

a co myślicie o tym bandziorze 600 na pierwsze moto ? bedzie to przesada, banditka ma te 30km więcej

Jeśli chodzi o jazdę bmw 650 to na poczatku wydawał się wielki dziki i mocny, ale jak wsiadłem i troche pojeździłem to nic specjalnego, tzn wydawał mi się jakiś taki mały i mało zrywny, bardziej chyba to sie nadaje do lajtowego terenu niz na na trase/miasto. Mocą, dynamiką jazdy bardzo podobny to tego czym na prawku jezdziłem, juz nie pamietam ale wiem na bank ze to było jakieś suzuki 250. Miałem też nieprzyjemność jechać z 2km R1 bez zakrętów i to była walko o życie można powiedzieć.


I tak się właśnie obawiam że ta honda i yamaha mogą być troche słabe a bandi za mocny.
Ostatnio edytowano 14/1/2015, 11:58 przez Hitmobile, Å‚Ä…cznie edytowano 4 razy
Hitmobile
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/1/2015, 20:21

Postprzez RSSSS » 14/1/2015, 11:58

Invi napisał(a):Myślę że bardzie będzie przejmował się odsiadką niż odszkodowaniami ;)


Za taki numer dostanie się z 10 lat, a płacić się będzie do końca życia.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasnoksieznik » 14/1/2015, 12:59

Hitmobile napisał(a):Jeśli chodzi o jazdę bmw 650 to na poczatku wydawał się wielki dziki i mocny, ale jak wsiadłem i troche pojeździłem to [...] bardzo podobny to tego czym na prawku jezdziłem, [...] to było jakieś suzuki 250.


Właśnie dlatego powinieneś szukać czegoś dla początkujących. BMW F650GS ma 50km, czyli co najmniej dwa razy wiecej, niz "jakies suzuki 250". Jeśli nie zauważyłeś różnicy w mocy, to znaczy, że nie jesteś na tyle oblatany, żeby dobrze jeździć większym moto.
Poza tym, F650 to jednocylindrowe moto, z zupełnie inną kulturą pracy, brzmieniem i charakterystyką niż czterocylindrowe XJ-6. Musisz porównać i sam wiedzieć, co Ci sie bardziej podoba.
Plus, piszesz, że "jak trochę pojeździłeś...", co Ci się wydawało. W pierwszym poście piszesz, że przejechałeś 30km na BMW. 30km to taka jazda próbna na dotarte moto z salonu - nie ma szans, żeby wyczuć moto, nawet takie przyjazne jak F650. Weź to pod uwagę.

Ale zanim zrobisz jakąkolwiek jazdę próbną - zrób prawko. Albo ogarnij 125tkę i zrób na niej kilka tys. kilometrów.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Invi » 14/1/2015, 14:07

Hitmobile napisał(a):honda cb 500
yamaha xj 600


Starocia, jak masz 10k to szukałbym dużo nowszych konstrukcji. ER6 jest spoko.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê