Zobacz wątek - Kilka spraw do przedyskutowania
 
NAS Analytics TAG

Kilka spraw do przedyskutowania

Forum Dyskusji moderatorów i adminów

Postprzez melvin » 4/2/2014, 15:07

Mad, nie jest to pierwszy przykład gdzie Seweryn czepia się do stosowania UP'a.
Ogólnie chodzi o to że:
1. jest sobie temat i użytkownicy rozważają czy warto coś zrobić, a jeśli tak to w jaki sposób itp (takie zwykłe pierdu pierdu),
2. w pewnym momencie temat się zatrzymuje, bo na chwilę obecną wszystko w nim zostało powiedziane i przykładowo MÓJ post był ostatnim w temacie.
3. przychodzi kolejny dzień czy tydzień, odnośnie omawianego tematu pojawiają się nowe fakty/rozwiązania/informacje,
4. chcę się tym podzielić z innymi użytkownikami którzy pomagali mi rozwiązać problem, więc piszę "UP" i tworzę kolejny post pod swoim (który był ostatnim w temacie), aby serwer wygenerował emaile do użytkowników których temat interesował oraz żeby przy tytule tematu widniał czerwony kask informujący o nowych postach.
Mało kto przegląda wszystkie działy w poszukiwaniu nowych postów, ludzie wypowiadają się w tematach które ich interesują i w większości sprawdzają czy jest w nich coś nowego poprzez powiadomienia email. Gdybym użył opcji "edytuj" taka informacja by się nie pojawiła i sporo ludzi nie wiedziałoby że coś w temacie się ruszyło. Dlatego stosuje się UP'y i wg mnie przypierdalanie się tu o pisanie posta pod postem jest zwykłą nadgorliwością (co innego gdybym zaczynał każdą nową myśl od nowego posta, wtedy robi się syf)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Landryss25 » 4/2/2014, 15:24

Senek w takiej sytuacji trzeba przyznać Melv rację. Up'y mają sens.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez madcap » 4/2/2014, 15:53

Mel
wiem na czym polega zasada up-ów.
toczyliśmy też już kiedyś spór na temat stosowania up-ów w dzialach ogłoszeń.
osobiście jak sobie przypomnisz byłem akurat za i przegłosowaliśmy Senka.
stąd tym bardziej byłem zdziwiony wypowiedzą Senka o akcesoriach.
teraz wynika z Twojej wypowiedzi, że wnosisz o zminę by stosować "podbijania" z jakiegoś powodu również w innych działach.

tylko dlaczego nie poddałeś tego w takim razie pod ogólną dyskusję, tylko szedł priv. przynajmniej tak to teraz rozumiem.


osobiście nie widzę przeciwskazań, można dokonać zmiany w regulaminie.
z tym, że trzeba uważnie przygladać się up-om, by nie stały się sposobem na sztuczne nabijanie ilości postów, lub nawet i trollowanie.
nie wiem jak inni ale mało mi się uśmiecha edytowanie tematów i kasowanie postów.
marudzniem userów akurat się nie przejmuję.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez melvin » 4/2/2014, 15:59

jak pisałem, prawidłowe zastosowanie UPów ma bardzo wąskie zastosowanie tzn, nowe info lub np. w przypadku ogłoszeń niższa cena. Nie poddałem tego pod dyskusję bo dla mnie to zastosowanie nie ma żadnych wad więc nie traktowałem tego jako życiowej rozterki. Senek wysłał mi PW w formie rozkazu, więc się wkurwiłem bo jak wiadomo nie jesteśmy w MO.


edit: leff wiesz już gdzie kupić krę?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez madcap » 4/2/2014, 16:13

w MO?
masz na myśli inne rozwiązanie skrótu "mogą obić"?

co do Caps Lock-a (chciałem złośliwie wpisać jakieś dowolne tłumaczenie xD) stosowanego jako zaakcentowanie ja jestem na nie.
jest możlwość wyedytować podkreślić / wytłuścić / wykolorować / zmienić wielkość danych liter / słowa.
to imho jest tworzenie obejścia regulaminu.
jak ktoś pisze tak zaciekle, ze czuje potrzebę podkreślenia stosujac caps, moze równie dobrze zrobić to co napisałem.

nie wiem co inni na to.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez kravec » 4/2/2014, 16:30

Może i głupie i ciężkie do zrealizowania, ale w sumie w ostatnich latach wprowadzono wiele usprawnień technicznych które bardzo dobrze się sprawdzają.

Jeśli by zrobić opcję "odświeżenia" postu podczas jego edycji tak aby stawał się nowym postem (temat widoczny jako temat z nowymi postami, maile do śledzących temat) to problem sam się rozwiązuje.

Z drugiej strony widzę inne rozwiązanie problemu: każdy użytkownik może skasować swój post jeśli jest to ostatni post w temacie. Wystarczy skopiować sobie do schowka jego treść, usunąć go, a następnie napisać nowy. Genialne w swej prostocie nieprawdaż? :D

A co do "up'ów" w wyjątkowych, przytoczonych wyżej sytuacjach- nie razi mnie to. Dziwi mnie za to trochę to wieczne wypominanie "nabijania postów". Nie wiem.. może ja jestem dziwny, ale nigdy nie przywiązywałem uwagi do liczby moich postów. Teraz jak patrzę na licznik to sam się dziwię, ale to po prostu wynika z udzielania się na forum, a nie nabijania ich na siłę. W sumie w temacie gdzie bije się tego najwięcej regularnie jest robiona czystka.


A poza tematem- dzisiaj właśnie zdałem laryngologię (nie pytać bo nic z tego nie wiem i tak), została mi medycyna sądowa w czwartek (lecę po giełdach na to więc powinno się udać) i wracam do częstszego pojawiania się. I może spotkamy się na herbatce niebawem na targach :D
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez madcap » 4/2/2014, 17:04

kravec napisał(a):(...) Dziwi mnie za to trochę to wieczne wypominanie "nabijania postów". Nie wiem.. może ja jestem dziwny, ale nigdy nie przywiązywałem uwagi do liczby moich postów. Teraz jak patrzę na licznik to sam się dziwię, ale to po prostu wynika z udzielania się na forum, a nie nabijania ich na siłę. W sumie w temacie gdzie bije się tego najwięcej regularnie jest robiona czystka.(...)



Co nie zmienia postaci rzeczy (stąd uogólnienie), że są tacy.

co do rozmów, to mi wspominaj..... mało fajne....
wygodniej by było wysłać temat w kosz i założyć nowy o takim samym tytule ale trzeba zostawić jakieś ostatnie 2 - 3 wątki...


poza tematem - gratuluję zdania egzaminu grzebania w uszach i nosie ;)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez melvin » 4/2/2014, 17:13

Jako że to temat do przedyskutowywania to zapraszam do wypowiadania się tu: viewtopic.php?t=83638&start=60
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez melvin » 4/2/2014, 20:57

nie czytasz ze zrozumieniem, pisałem też że to nie jedyny przykład kiedy się czepiasz o UPy,
a co do twoich kompetencji to widzę że się starasz, wszak nie skasowałeś mi konta ze względu na różnicę zdań...


dobra znudziło mi się, idę poznawać kolejne sławy z brazzers'a :twisted:
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez leff » 4/2/2014, 21:06

melvin napisał(a):
edit: leff wiesz już gdzie kupić krę?


jeszcze idzie cos znalezc ale musimy sie spieszyc, idzie odwilz.

MO = Milicja Obywatelska
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez madcap » 10/2/2014, 18:37

MO - mogą obić
ORMO - oni również mogą obić
ZOMO - zwłaszcza oni mogą obić




ad remum.
zaczynam w wolnych chwilach dokonywać zmian w regulaminie.
będę wrzucał każdy punkt, który będzie wymagał imho zmiany do tematu (założę specjalnie nowy temat) wraz z propozycją zmian. kazda konstruktywna uwaga bedzie mile widziana.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez leff » 10/2/2014, 20:09

madcap napisał(a):MO - mogą obić
ORMO - oni również mogą obić
ZOMO - zwłaszcza oni mogą obić






to jest tak stare, ze az o tym zapomnialem :shock: chyba z wiekiem pamiec mi siada
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez melvin » 10/2/2014, 21:17

leff czyżby czas na krę? :lol: jak coś to wiesz, będę machał :P
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez leff » 10/2/2014, 21:32

spadowywuj :P
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez madcap » 10/2/2014, 21:32

koniec offtopu
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez leff » 11/2/2014, 15:27

od osoby w Twoim wieku oczekiwalbym jednak prezentowania wyzszego poziomu, wybacz ale nie skomentuje tych glupot, ktore napisales - pomijajac fakt, ze moj komentarz nie byl adresowany do Ciebie tylko do melvina.

uwazam, ze jedynymi, ktorzy moga Cie w jakikolwiek sposob na tym forum "upomniec" to madcap i miczab jako osoby z duzym doswiadczeniem i stazem, ja jestem tylko wyrobnikiem i mimo mojego prywatnego, nie ukrywam ze negatywnego, zdania co do Twojej osoby, nie mam zamiaru reagowac na Twoje zaczepki.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez kravec » 11/2/2014, 23:36

Do przedyskutowania stopka i ewentualnie nick gościa motorafik-pl.

viewtopic.php?t=93251

viewtopic.php?p=943206&highlight=#943206
Ostatnio edytowano 11/2/2014, 23:40 przez kravec, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez leff » 11/2/2014, 23:38

kryptoreklama, niech sie miczab wypowie
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Boshi » 11/2/2014, 23:40

Wg mnie Ban, Michałowi podrzuciłem kiedyś linka do podobnego profilu to banował za kryptoreklamę. No ale zostawmy jego decyzji gościa.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez kravec » 13/2/2014, 10:47

viewtopic.php?t=96225

A w stopce dalej jest to co chciał zamieścić.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Forum Moderatorów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr