Zobacz wÄ…tek - olej
NAS Analytics TAG

olej

i inne małe pojemności
_________

olej

Postprzez hornoo09 » 10/1/2015, 18:05

Witam. Mam pytanie czy mozna przejsc z oleju mineralnego na polsyntetyk? Kiedys slyszalem ze nie wolno tak robic. Czy to prawda? Chodzi o silniczek 70 cc 4t 12 tys przebiegu. Od okolo 4 tys jezdzi na mineralnym. Co o tym sadzicie?
hornoo09
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/12/2014, 19:51


Postprzez SpeedyGonzales » 10/1/2015, 18:38

Jaki powinien być tam olej? Obecnie nie liczy się już baza oleju (minerał czyli ropopochodne, półsyntetyk syntetyk) tylko lepkość i normy,czyli jakość. Regułą jest, że im lepsza baza oleju tym lepsze jego parametry, lepkość to klasa zimowa i letnia, jakość jest mierzona w normach api, acea, jaso itd. Do czego zmierzam, jeśli silnikowi wystarczy olej stosowany dotychczas to nie ma potrzeby go zmieniać jeśli potrzebuje lepszego to bez problemu możesz zmienić na półsyntetyk, nic się nie stanie.
To co słyszałeś może się odnosić do aut typu Polonez, gdzie nagar uszczelnia zabytkowy silnik i zalanie super syntetykiem faktycznie może wymyć te osady i doprowadzić do rozszczelnienia.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez henio12323 » 10/1/2015, 20:01

spoko mozesz zmienic
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez hornoo09 » 10/1/2015, 20:44

Jaki olej powinien byc tego nie wiem xd czyli moge go docierac na mineralnym bo juz taki zakupilem i pozniej zmienic na polsyntetyk? bo polsyntetyk jest chyba lepszy jakosciowo, a mam w poblizu sklep gdzie polsyntetyk dostane taniej on mineralnego. Wiec mowicie ze nic nie pocieknie po zmianie z mineralnego na polsyntetyk ?
I czy pelen syntetyk tez moglbym wlac?
Czytalem o tym na necie i pisza ze lepiej nie zmieniac tak bo moze rozszczelnic silnik i olej pocieknie. podobno wyplukuje nagar i caly syf z silnika . Co sadzicie? Moze ktos zmienial olej z mineralnego na syntety/polsyntetyk?
hornoo09
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/12/2014, 19:51



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê