Zobacz wątek - A2 dla dużego
NAS Analytics TAG

A2 dla dużego

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

A2 dla dużego

Postprzez Xylos » 6/1/2015, 15:20

Witam
Jakiś czas temu zdałem prawko i przymierzam sie do kupna motocykla,jednak chcialbym abyście mi doradzili coś ponieważ za bardzo sie nie znam :)

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

skuter 50 z 5 lat,i chopper 125 z 1,5 roku


- Wiek, waga, wzrost,
20,110kg,192cm


- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
raczej do niedzielnych wypadów,czasem też do jazdy wieczorkiem po mieście,i ew.pracy jak jakąś znajde na wakacje :)


- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
pewnie nie więcej jak ze 3k nie zrobie


- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
6k na moto,i na ciuchy myśle z 1,5k przeznaczyć



- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
jak najmniejszy ;)


- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
sportowe,turystyki,choppery


- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
cbr 500,suzuki gsx,kawasaki xj600,honda shadow

Chciałbym żebyście mi polecili jakiś duży motocykl,żebym na nim śmiesznie nie wyglądał.
JEszcze mam takie pytanie odnośnie motocykli sportowych ponieważ słyszałem że od dłuższej jazdy bolą plecy,bo tam sie siedzi takim pochylonym,jednak chciałbym aby wypowiedziały się osoby które wiedzą coś na ten temat więcej.
Xylos
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/8/2014, 22:00


Postprzez fasoliusz » 6/1/2015, 17:04

Do 6000zł bym proponował kupić XJ 600. Jeśli Ci się podoba to myślę, że będzie dobrym wyborem. Duży przyjemny motocykl. Mogę polecić jeszcze VN 750 w starych wersjach. Bardzo dobre moto, mocny silnik już się takich nie spotyka.

Jeździłem na SV w wersji S i po wycieczce do Częstochowy (200km w jedną strone) od razu wystawiłem ją na allegro.
Była strasznie nie wygodna. Leciałem z chopperkami/golasem i im nic nie dolegało. Ja ostatnie 10km, gdzie wracałem sam to więcej stałem niż siedziałem na moto. Plecy, nadgarstki itp. już nie dawały rady wytrzymać :/ Od tamtej pory mam uprzedzenie do sportów, gdyby nie to to pewnie bym jeździł dalej tą SV'ką :)
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew


Postprzez Xylos » 6/1/2015, 18:07

A co móglibyście polecić jeszcze?Żeby było wmiare wygodne i miało przyspieszenie(bo lubie sobie depnąć :D)Czy raczej na A2 nie ma zbyt dużego wyboru?
Xylos
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/8/2014, 22:00

Postprzez fasoliusz » 6/1/2015, 18:20

Najmocniejsze na A2 to GS 500 albo Virago 535.
Jest też masa blokowanych motocykli na A2, od cruiserów po sporty, musisz poszukać na forum, znajdziesz bez problemu więcej informacji, bo to temat rzeka.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez fincher » 6/1/2015, 19:29

fasoliusz napisał(a):
Jeździłem na SV w wersji S i po wycieczce do Częstochowy (200km w jedną strone) od razu wystawiłem ją na allegro. ....
Od tamtej pory mam uprzedzenie do sportów, gdyby nie to to pewnie bym jeździł dalej tą SV'ką :)


Z SV taki sport jak z Dragstara "ścigacz" :) Prawidłowa pozycja na motocyklu potrafi zdziałać cuda, chociaż czasami po prostu niektóre modele motocykli nie leżą wszystkim.
Trzeba się przysiąść i posiedzieć chwile w takiej pozycji w jakiej będziemy jeździć.

Na A2 to standardowo słynna trójka "500"
Zdławione Xj 600
Nie ma co przesadzać żeby spokojnie stopniowo poznawać technikę jazdy.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez fasoliusz » 6/1/2015, 20:10

Blokowanych 600'tek które się nadają jest masa tak naprawdę.

@fincher
Możliwe, że SV tak mi strasznie nie pasowała, jednak teraz spróbuje sił na nakedzie zobaczymy czy będzie wygodna :D
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

honda CB500x

Postprzez AgaM » 28/3/2015, 20:13

proponuję Hondę CB500x. Ja mam 180 cm wzrostu i świetnie się na niej czuję a jazda...bajka :-)
AgaM
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/8/2013, 15:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SkoQ » 29/3/2015, 07:52

SV nie wygodna ? :D

Fasoliusz, jeszcze nie jeździłeś na sporcie, gdzie wygoda ,,deski do prasowania" to nie żart tylko fakt :)

No właśnie dlatego, że lubisz przycisnąć to wymyślono te kategorie, żebyś się rozpędzał wolniej, i uczył też czasami hamować, bo myślenie w stylu 0-1 szybko prowadzi do strat w zasobach ludzkich ;)

Polecacie GS 500, a to trochę niewypał w tym wypadku bo kolegi jest sporo, a GS 500 jest maleńki, CB 500 jest zaledwie trochę większa. XJ 600, albo SV właśnie były by ciekawą opcją


Problem jest czy chce Ci się bawić z załatwianiem blokowania tych maszyn, bo sam przez to nigdy nie przechpdziłem i nie wiem jak bardzo czaso/hajso chłonne są to operacje :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr
cron