Zobacz wątek - Olej MOTUL 5100 w serwisach odradzają !! POMOCY !
NAS Analytics TAG

Olej MOTUL 5100 w serwisach odradzają !! POMOCY !

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Olej MOTUL 5100 w serwisach odradzają !! POMOCY !

Postprzez janek_07 » 2/1/2015, 14:34

Ostatnio byłem w sklepie Yamahy, zapytałem o olej Motul 5100 i filtr do mojego Bandyta 600, pan powiedział że odradza ten olej, lepiej kupić Yo(coś tam(olej yamahy)) powiedział że na all w internecie to same podróby robią tego MOTULA bo to jest olej przereklamowany. Co mam robić bo chciałem zamawiać przez internet z filtrem gdyż wcześniej też był zalany MOTUL.
janek_07
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23/7/2009, 11:01
Lokalizacja: B-stok


Postprzez miki1406 » 2/1/2015, 14:47

Pewnie proponowali ci Yamalube - będę szczery... Yamaha nie produkuje oleju... Produkuje motocykle... Jest to branding, czyli sprzedawanie pod swoim logo, czyjegoś produktu... Tak jak np. produkty marki Tesco, czy Casto...

Finalnie okazać się może, że kupująć Yamalube kupiłeś Motula, albo BelRay'a ;)

Co do motula - kup go w jakiejś konkretnej hurtowni, która bierze go ciężarówkami bezpośrednio od producenta, a nie z szemranego źródła... Prawda jest też taka, że Motul oscyluje w kwotach 90-130zł za bańkę i kupienie go za 50zł to murowana podróba...

Co do jego jakości... Jak żyje śmigam na Motulu i to dobry olej... A jak piec ma zgubić panewkę to i tak ją zgubi... Czy to motul, elf, czy castrol...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez miki1406 » 2/1/2015, 15:41

Też o tym słyszałem, a u mnie GM tańszy od Mobila w IC, to leje oryginał :wink:
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez andy7 » 2/1/2015, 16:07

Jezdzilem na Motul 5100 i na Castrol'u.

Jeden i drugi jest super. Pyn od Yamaha'y po prostu chce sprzedac to na czym cos tam przytnie.

Mial jednak racje z tymi pdrobami ale jezeli jest wiadomo, ze chctry dwa razy traci to wlasciwie wszystko w temacie

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez miki1406 » 2/1/2015, 16:22

Generalnie na wschodzie kupisz każdy olej jaki sobie zapragniesz w cenie 500netto za beczkę 208l...
Bańka jak oryginał, plomby, banderole, a w środku jakiś - jak dobrze pójdzie - Hipol ;)
Możesz kupić LiquiMoly, możesz Motula Specific... Mają wszystko ;)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez maro59 » 2/1/2015, 22:44

Sprzedawca z Yamahy, tak jak ktoś już tu napisał, zachwala to na czym ma największą marżę, bądź z kim ma umowę. Prozaiczne to, ale tak to wygląda.

Jeżeli chodzi o podróby, to nie jest prawdą, że Motul jest częściej podrabiany od innych olejów. Choćby dlatego, że podrabia się przede wszystkim coś co jest najbardziej popularne, a Motul mimo tego że to dobry olej do najpopularniejszych nie należy. Źródło plotek na jego temat ma miejsce w jedynym przypadku sprzed wielu lat.
Rozumiem jednak, że kolega chce mieć pewność, że lepiej dmuchać na zimne. Z tego co wiem w przypadku Motula sprzedawcy, którzy współpracują z importerem mają specjalne certyfikaty, których autentyczność można zweryfikować na stronie importera. Gwarantuje to oryginalność oleju, jeśli ktoś ma wątpliwości.

Kolego miki1406, a jeszcze dalej na wschodzie (China), to za znacznie niższą cenę (znam przypadek, gdy tam oferowano świece zapłonowe w cenie poniżej 1,- złotego – w przeliczeniu oczywiście, a ich marka "do wyboru"). Tyle tylko, że zawartości takiej beczki nie odważyłbym się wlać do silnika.
A co do sugestii Kolegi senekkorzenna, to nie słyszałem by którykolwiek koncern olejowy miał produkcję w Chinach. A w przypadku Motula produkcja jest tylko w ich fabryce we Francji. Nie zlecają nawet konfekcjonowania w innych krajach europy (na przykład środkowowschodniej).
maro59
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/8/2014, 22:09
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Invi » 3/1/2015, 00:15

maro59 napisał(a):a Motul mimo tego że to dobry olej do najpopularniejszych nie należy.


Za dobry to on nie jest, ale trudno o popularniejszy olej do moto :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez miki1406 » 3/1/2015, 13:41

senekkorzenna napisał(a):Wiecie co pierdzielicie trzy po trzy. :?
Pracując w serwisie skuterów i motocykli zalewałem silniki w/w sprzętów takim olejem z jaki w danej chwili Romet miał umowę oraz olejami które przynosili właściciele pojazdów i co :? i na każdym oleju silnik,sprzęgło ,skrzynia biegów działało poprawnie jeżeli wszystko technicznie w nich było OK.(...)


Robiąc koło my lejemy do chinoli GM'a 10w40 i co?? Śmigają :D A miało się ślizgać sprzęgło, rozpadać skrzynia itd...

Przy tej mocy silnikowi wszystko jedno :lol:
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Invi » 3/1/2015, 14:12

No nie... jak będzie miał dodatki które mogą spowodować ślizganie się sprzęgła to będzie się ślizgało, bo sprzęgła są liczone do mocy silnika. Inna sprawa że większość tanich olei takich dodatków nie ma i samochodowe mogą się sprawdzać w moto ;) W sumie to może lepiej zalać tego w miarę taniego "samochodowego" syntetyka niż 5100 :D Ale ktoś musi wypróbować na którym sprzęgło dobrze pracuje :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez henio12323 » 3/1/2015, 21:24

to i ja dorzuce 3 grosze

bo ciekaw jestem jak podrabiają motule, że zapach i kolor ( bardzo typowy ) pozostaje ten sam, chyba że mam szczęscie i zawsze kupuje oryginałki.

co do olejów - w dzisiejszych czasach, pewnie oleje z tesco do frytek jest robiony z taką jakością, że zadowoli mniej wybredne silnik i skutecznie je ochroni.

topowe oleje zazwyczaj znacznie przewyzszają normami przewidywania producentów :P i w sumie płaci sie tylko za mocno czyste sumienie.

ale osobiscie też wole zapłącic wiecej za olej, i z czystym sumieniem pokatować go odpowiednio. niż zalewać olej nieznanej firmy i nie spać po nocach :D wiec wole w tej sprawie nie kombinować
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Invi » 3/1/2015, 23:41

henio12323 napisał(a):topowe oleje zazwyczaj znacznie przewyzszają normami przewidywania producentów :P i w sumie płaci sie tylko za mocno czyste sumienie.


Ale i tak się mocno tutaj różnią, pomiędzy 5100 a EXP bel raya jest kilka stopni w klasyfikacji jakości właśnie, a cena nawet niższa, albo taka sama ;)


Z zapachem olei na estrach też prawda, raczej eliminuje to podróbki.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez janek_07 » 3/1/2015, 23:49

Dzięki za konkretne odpowiedzi, zakupię Motula raczej przez internet, ale nie za 50zł ;) , miki1406- dokładnie ten co proponował to właśnie był "Yamalube"
janek_07
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23/7/2009, 11:01
Lokalizacja: B-stok



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości




na gr