Zobacz wÄ…tek - Skuter siÄ™ "dusi" proszÄ™ o pomoc
NAS Analytics TAG

Skuter siÄ™ "dusi" proszÄ™ o pomoc

i inne małe pojemności
_________

Skuter siÄ™ "dusi" proszÄ™ o pomoc

Postprzez dawartkovski61 » 22/12/2014, 19:45

Witam wszystkich forumowiczów. Od pewnego czasu mam problem ze swoim skuterem, mianowicie jakiś czas temu jadąc on po prostu zgasł, po wstępnych oględzinach zauważyłem, że nie ma iskry. Zaprowadziłem go do mechanika, zmienił mi stator(iskrownik) na nowy i skuter znów miał iskrę, odpalał lecz zgubił moc i zaczął się dusić. Jakim cudem? To już chyba Bóg wie. Majster powiedział mi coś takiego, że wał się przestawił/obrócił, ale jakoś to zrobił - nie wiem o co chodzi z tym obróceniem/przestawieniem. Może wy kminicie temat.
Pierwsze co zrobiłem to wyregulowałem gaźnik, myślałem że to rozwiąże problem lecz nie pomogło. Maszyna ma nawet problem z odpaleniem, a nie mówię co jest podczas jazdy iż maksymalna prędkość to 35km/h. Z górki się rozpędza do 45, a już pod malutką góreczkę znów zwalnia do tych 35km/h lub nawet mniej (wcześniej jechał z 60). Nie wiem czy opłaca się naprawiać obecny silnik czy po prostu kupić nowy.
Skuter jaki posiadam to SMC RS 50, jest on sprowadzony z Franci i posiada silnik minarelli.
LiczÄ™ na pomoc, pozdrawiam. :shock:
dawartkovski61
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22/12/2014, 19:32


Postprzez cioracz » 22/12/2014, 20:14

Ale mechanik naprawił przekręcenie wału?
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce


Postprzez andy7 » 22/12/2014, 21:29

Zmien mechanika

albo podszkol sie w temacie abys w 100 % mogl przekazac co Mechanik powiedzial.

Nie wiem jak wal moglby sie przestawic, wal nie jesz sztywno osadzony.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SpeedyGonzales » 22/12/2014, 22:58

Jak wie to daj proboszczowi ze 100PLN i dostaniesz odpowiedź ;-) Musisz działać po kolei, filtry, świeca, sprężanie, zawory lub zawór płytkowy (zależy czy 4t czy 2t). Jaki kolor świecy? Na stopce centralnej też nie osiąga obrotów?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê