Zobacz wątek - Ubranie off-road
NAS Analytics TAG

Ubranie off-road

Enduro, Cross
_________

Ubranie off-road

Postprzez dawko00 » 8/12/2014, 19:16

Witam, potrzebuje Waszej pomocy w doborze sprzętu na enduro i quada (oczywiście jeden). Do wydania mam na razie 1500 zł. Jeśli ta sumka nie starczy na wszystko to się zobaczy co dalej ( w końcu idą święta ^^) Myślę że moje wymiary nie są Wam potrzebne?
Pozdrawiam
dawko00
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:51
Lokalizacja: Żywiec


Postprzez Yankes98 » 8/12/2014, 19:48

Od razu z góry wspomnę, że jeżeli chodziło Ci tylko o quady to nie ten wydział na forum :) !
Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę ze sportem jakim jest enduro czy cross i na stówę quad najważniejsze są 3 elementy ! KASK BUTY I ZBROJA, chyba że nie będziesz od razu np na jakieś hopki nie hopki, wyskoki jeździł to zamiast zbroi ochraniacze na kolana. Jakbyś mógł podać z jakiego miasta bądź województwa jesteś :) Bo tak jak w Łodzi i okolicach polecam sklep http://enduro-cross.pl/ jest to sklep O'neal dokładnie, posiadam stamtąd cały ubiór, dosłownie cały od skarpet po rękawiczki :) Ludzie którzy tam sprzedają bardzo dobrze pomogą dobrać Ci twój sprzęt i na pewno dadzą jakąś rade :p
PS jest jeszcze sklep internetowy bardzo popularny u nas w Polsce http://www.24mx.pl/xmas/?utm_source=Fac ... n=24xmas14 aktualnie jest super mega promocja świąteczna niczym kalendarz adwentowy dzień w dzień można złapać coś ciekawego za pokaźną sumkę :P
Yankes98
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25/11/2014, 22:14
Lokalizacja: Łódź


Postprzez dawko00 » 8/12/2014, 21:14

Jestem z woj śląskiego, 20 km od bielska-białej. W moim mieście (Żywiec) jest taki sklep : http://motozet.pl/ . Ubranie chcę i na quada którego już mam i na enduro które kupuje na wiosne. O chopkach itp raczej nie myśle, raczej las, stromy las (mieszkam w górach). Tak jak mówię mam już quada (przeprawowy) czyli jeźdzę aktualnie bez odp stroju (mam kask oczywiście, tylko z skutera ) i teraz chce całość skompletować. Może podsuniecie mi kilka firm (kask, buty, zbroja i może rękawice) i może modeli, a ja i tak będę musiał sam się zdecydować na miejscu. I co polecacie, całą zbroje czy może sam buzer? Nie ogranicza zbroja ruchów i jest wygodna?
dawko00
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:51
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez henio12323 » 9/12/2014, 09:09

duzo zalezy czy ten strój ma byc na lata, czy na chwile. czasami bez sensu kupowac cos bardzo tanio bo to sie po prostu do niczego nie nadaje

na kask mniej niz 300 zł to bym nie wydał. firmy w sumie są rózne, fly są niezłe jak na cene, foxy, LS2 polecane kaski ( mówie o tej najnizszej sensownej półce)
plus do tego gogle jakies 80-100 zł trzeba dać, ale na quada takie najtansze mogą szybko parowac, wiec też miec gogle które parują to bezsens,
dalej strój - spodnie i bluze szukaj uzywki w necie, za 250 juz mozna komplecik sensowny dorwać, firm konkretnych nie polece, duzo zalezy od modelu itp itd. dodam że czasami lepiej wziąć starszy modelowo strój np 5 letni model bo takie były dosyc pancerne, nawet jak troche zuzyte to wiecej zniosą niż najniższe modele aktualnie produkowanych modeli.

dalej buty - też w sumie podstawa, i szukał bym uzywek, najtansze to też jakies 300 zł trzeba dać a za tyle mozesz miec prawie najwyzsze modele uzywanych. ( w sumie ja akurat sprzedaje jak chcesz za 300 zł forma dominator rozm, 46 jc PW ) ale tutaj wybór należy do ciebie, szukaj butów firmy forma, axo, thor

pas nerkowy - dla mnie podstawa a nie jest drogi za 40-50 zł juz da sie kupic spoko

dalej zbroja/buzer, zbroja jest tansza, niektórym fajniej lezy i jest wygodniejsza. ale dla mnie to jest kiepska sprawa, po 1 w moim przypadku rekawy mocno mi sciskały ręce i szybko pompowałem przedramiona. 2 sprawa w lecie przy wolniejszej jeździe było mega gorąco. dlatego wole buzery, do tego ewentualnie ochraniacze na łokcie które mozna załozyc albo sciągnąc w zaleznosci od potrzeby. no i ochrona podobna co zbroja ( niektórzy podobno narzekali że suwak przy zbroi był newralgicznym punktem i moze go kierownica łatwo przebic ) wybó nalezy do ciebie. co do kosztów z 200 zł musisz dać. a jesli chodzi o generalnie wygode, mi w buzerze jest wygodniej. pierwsze 2 jazdy były dziwne ale potem wygodnie.

dalej rekawiczki - tutaj też z 50 zl trzeba dać za praktycznie najnizsze modele. szukaj/pytaj o bardziej endurowe jak maja byc uniwersalne, takie są też pancerniejsze.

no i ochraniacze kolan tutaj też ze stówke minimum bym dał, bo kolana to podstawa. ( tez mam do sprzedania foxy raptory jak cos ) ten model foxów w sumie polecam na początek ( uwaga na podróbki za 70 zł bo to jest syf i strach zakładać )

nie wiem czy sie w cenie wyrobisz, z tego co wymieniłem. ale mniej wg mnie nie opłaca sie dawać
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez dawko00 » 9/12/2014, 15:06

Sprzęt ma być na lata, bo ja już raczej nie urosne (16 lat, 185 cm) dlatego nie chce nic najtańszego. Tak jak mówię na tą chwilę mam 1500 zł, nie muszę na raz kupić wszystkiego. Na razie raczej kupie kask z goglami, buty i buzer i ochraniacze lub zbroje ( przymierze to zdecyduje) i rękawiczki, i tu mi powiedzcie jak to jest przy niższych temperaturach, czy dają one ciepło jak zwykłe rękawiczki czy to tylko rodzaj ochrony?

Co powiecie na kask: http://www.24mx.pl/kask-cross-airoh-jumper-color-czarny - cena mi pasuje, wygląd też jak za tą sume myśle spoko, kolor uniwersalny, tylko nie wiem jak z nim od strony technicznej i tutaj pytanie.

Gogle : chcę coś do max 200 zł, może mi coś Wy zaproponujecie z tej strony (mx24), bo ja się nie znam, ale chyba żadne w tej kwocie parować nie będą?
exc 125 11'
dawko00
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:51
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez henio12323 » 9/12/2014, 16:55

chyba najnizszy model airoha, jest spoko ale szału nie ma w porównaniu do wyzszych modeli.

na 24mx jest drogo, chyba ze są promocje. ja polecam thor enemy. dosyc dobre gogle, tanie szybki i nieco ponad stówka za komplet. mam sezon i to chyba moje najlepsze gogle dotychczas. i dodam że u mnie przynajmniej praktycznie w ogóle nie parują. a inne potrafiły.

wiec za 1500 to na dobrą sprawe na lata stroju nie kupisz bo tyle kosztuje porządny kask, tyle smao kosztują porządne buty :P itp itd.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez dawko00 » 9/12/2014, 18:20

Dzięki za dotychczasową pomoc, może znasz jakiś sklep internetowy w którym będzie taniej? Czy może allegro? Kupił bym na allegro ponieważ tam znajde chyba najtaniej tylko nie wiem jak z ewentualnym zwrotem
exc 125 11'
dawko00
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:51
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez henio12323 » 9/12/2014, 18:41

poczekaj na 24mx bedzie kalendarzyk adwentowy, codziennie ciekawe promocje, moze cos sie trafi. 2 sprawa poszukaj okolicznych sklepów, czasami maja koncówki kolekcji, i wyprzedaja tanio. też 2 lata temu w wyprzedazy zimowej intermotors ( grupa intercars ) mozna było nabyc na prawde tanio rzeczy, sensowne rozmiary szybko poszły. ale kto sie pospieszył kask, ochraniacze czy jakies buty mógł dorwać czasami za mniej niz połowe ceny detalicznej.
ja róznie szukam, najczęsciej robie przejazdzke po okolicznych sklepach, patrze na allegro, albo wklepuje w google jak mnie konkretny jakis model interesuje. i szukam gdzie najtaniej bo bywa różnie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez dawko00 » 9/12/2014, 18:55

Właśnie w tym kalendarzyku znalazłem taki kask : http://www.24mx.pl/kask-airoh-cr901-linear-bialy wydaje mi się on lepszy ( sądząc tylko po cenie przed żniżką bo inaczej się nie znam) jest w podobnej cenie do tego ww i szukając w internecie jest najtańszy oraz jest dostępny we wszystkich rozmiarach.
Co do sklepu w mojej okolicy to są dwa, w jednym już byłem i żadnych promocji, a nawet jak dostałem od kumpla starą gazetke to jest drożej. A to drugiego się wybiorę przed zamówieniem czegoś w necie. Jeśli mówisz że te gogle są dobre to może je zamówię na allegro ( tam są najtaniej) tylko że są z dopiskiem solid i sand, czym się to różni oprócz ceny?
Na razie kupie kask i gogle bo wydają się mi rozsądne, a na reszte poczekam w tym kalendarzyku, może akurat się coś znajdzie :)

Chyba że któryś z kasków o'neal : V2, series 7, series 8

Wziąłbyś Airoth czy o'neal, a może nie upierał się przy tych markach?
dawko00
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:51
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez henio12323 » 9/12/2014, 19:40

ten jest lepszy ale chyba kiedys miałem okazje go potestowac i do wyzszych modeli airoha nie ma polotu ( albo niektórych nizszych ale starszych ) troche jak plastikowy. ale spełnia swoją role w 100% i jest w miare lekki. na pewno lepszy niż tamten poprzedni.

nie mam pojęcia ale moze chodzi o kolor. ja mam wersje fluo czy jakos tak, mocny rażący kolor, za podobny tylko mniej rażący z 15 zł mniej bym zapłacił ( czyli jakies 100 zł )
v2 jest spoko ;) do oneala jakos przekonania nie mam.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez dawko00 » 10/12/2014, 17:23

Kupiłem kask fox V1 : http://allegro.pl/kask-cross-fox-v-1-ra ... 17134.html :))
I gogle : http://allegro.pl/gogle-motocyklowe-tho ... 98880.html :)

Teraz się zastanawiam co mi będzie bardziej potrzebne: buty czy zbroja/buzer. Bo zdecydowałem się nie kupować tych części po najniższej linii tylko na obydwa wydam po te 700-800 zł. Widziałem że w innym temacie polecałeś buty terrain tx, chciałbym się zapytać czy są one dobre, czy np lepiej nazbierać do 900-1000 zł?
exc 125 11'
dawko00
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:51
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez henio12323 » 10/12/2014, 18:32

kupiłes google włąsnie z miejsca w którym ja kupiłem, i to nawet dokładnie ten sam model :)

buty i zbroja to podstawa, ale bardziej buty.

zalezy, terrainy sa niezłe na zawiasie. ale za 1000 zł to juz da na prawde dobre butki dorwać. generalnie powiem ci tak, ze najlepsze butki to są buty lekkie, na zawiasie i z wyjmowaną skarpeta i z noskami z przodu jak chodzi o enduro. cięzko to pogodzić. firma czy model maja mniejsze znaczenie wg mnie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na gr