Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto do 10-12k PLN.
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto do 10-12k PLN.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto do 10-12k PLN.

Postprzez m4thew » 7/12/2014, 15:48

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie):
Żadne, prawko kat. B jeśli się liczy

- Wiek, waga, wzrost:
24, 62, 180

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?:
Być może jazda do pracy(50%). Jazda po mieście, czasem w trasie weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki(40%). Trasa krótka/średnia. Jakie znaczenie ma plecaczek?

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
5-6 kkm

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?:
Mocno naciągane 12k, więc raczej 10k na motocykl i 1k na ciuchy

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
ok. 2k

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Sportowo-turystyczne, lub czysto sportowe z pazurkiem do 100koni 4 cylindry, które pozwalają się poduczyć a jednocześnie mają kopa. Szukam raczej czegoś co da się ujarzmić, dość dobrze się prowadzi, w eksploatacji nie jest wymagające, zapewnia minimum komfortu, potrafi robić wrażenie i nie jest zbyt wadliwe. Kiedy nauczę się tym jeździć, żebym mi nie brakowało mocy, co bym się nie rozczarował tylko potrafił wykorzystać lepiej potencjał tej maszyny.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?:
Wiele różnych modeli przeglądałem i wiele mi się ich podobało, ale nie potrafiłem zdecydować jednoznacznie, o tak to TEN!
ZdajÄ™ siÄ™ na Was.

W miarę propozycji i pytań z Waszej strony będę chętnie odpowiadał i precyzował.
m4thew
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7/12/2014, 15:26
Lokalizacja: Toruń


Postprzez RSSSS » 7/12/2014, 16:31

Nie masz jeszcze kat. A? Jak nie, to zacznij od zdobycia uprawnień.

100 koni na początek to fatalny pomysł, bierz GS500, nauczysz się szybciej jeździć niż przy wymuszonej pozycji na ścigaczu.

LWG
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez m4thew » 7/12/2014, 16:36

Kat A do zdobycia bez problemu, bo świeżo po B jestem na nowych zasadach i wszystko za 1-szym razem, także można powiedzieć kwestia formalna. To GS500 wygląda z tą lampą obciachowo, może coś bardziej o konkretnych konturach[bardziej agresywnych]? Na pewno wezmę do siebie tą uwagę o stu koniach.
m4thew
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7/12/2014, 15:26
Lokalizacja: Toruń

Postprzez SlowMotion » 7/12/2014, 17:16

kawasaki er6f, w tym budżecie szukałbym rocznika 2009-2011, 72km, płynnie oddaje moc, wyglądają przyzwoicie, moim zdaniem nadają się na pierwszy moto
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez m4thew » 7/12/2014, 18:07

Bardzo przyzwoicie wygląda i takiego czegoś bym szukał, ale jak wskazują opinie http://www.scigacz.pl/Opinie,oceny,Kawa ... 14,am.html to wypada on na takie naciągane 3+ .... szkoda...
m4thew
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7/12/2014, 15:26
Lokalizacja: Toruń

Postprzez suhy-19 » 7/12/2014, 18:27

kolega ma tzr na sprzedaz, a te opinie to pisal chyba jaki emeryt
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Marsjanin » 7/12/2014, 19:24

Obadaj sobie KawÄ™ ER6 oraz Suzuki SV650/s.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez m4thew » 7/12/2014, 21:26

Aha... doprecyzuję. Nie chciałbym nakeda i nie chciałbym kupić czegoś co wygląda jak zabawka. Dobrym przykładem była Kawa er6f - w wersji dwukolorowej dobrze stonowane, w wersji czarnej bez niczego jeszcze lepsze, poważniejsze.
m4thew
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7/12/2014, 15:26
Lokalizacja: Toruń

Postprzez nickolodeon » 7/12/2014, 22:24

Nie wiem ile masz lat ,ale zmieniły się przepisy i o ile nie jesteś żadną służbą mundurową do kategorii A możesz podchodzić dopiero po 24 roku życia (zakładam ,że skoro nie masz żadnego doświadczenia to nie miałeś prawka A2) - kieruję się tutaj Twoją wypowiedzią ,że niedawno zdałeś kat. B na nowych zasadach :) No i nie bądź taki pewny - różnica między prowadzeniem motoru, a samochodu jest "spora" ;)

EDIT : PS. Przepraszam - nie dopatrzyłem ,że podałeś wiek, oczywiście możesz robić kat. A :)

Ja sam jeszcze jakieś 2 miesiące temu napalony byłem nieziemsko na kupno motoru, nawet na paru się przejechałem (wcześniej miałem 4 letni romans z Simsonem i okazjonalne "romanse" z 125 - wsiadłem ostatnio na znajomego 650 i no cóż... powiedzmy ,że Simson mnie na to nie przygotował :) )

Lepiej zacząć na spokojnie, kurs (A jeżeli możesz , bądź A2 jeżeli nie) i z chłodną głową podchodzić do tematu :) Ja się biorę od przyszłego roku za kurs na kat. A i dopiero po zdaniu szukał będe maszyny - wcześniej nie ma sensu , więcej praktyki na kursie odbębnię i więcej grosza się uzbiera na ciuchy i jak najlepszy kask - to CI zostanie, moto można zmienić szybciej :)

Co do motoru to celuję w SV650S albo XJ6 (też polecam się przyjrzeć - polecane dla świeżaków) - tylko u mnie kwestia wzrostu, mam 194 cm :) - wygląd spada na drugi plan, ale na motorze chcę w miarę wygodnie siedzieć, a nie podkurczać nogi tak ,że będą mnie napierniczały po chwili jazdy :P jak będe miał okazję wyhaczyć coś innego, niech nawet wygląda jak "zabawka", bylebym nauczył się na niej jeździć i będzie wygodnie to biorę - gorzej niż Simson nie będzie ;)

Wychodzę z założenia ,że przez 2 lata pośmigam na byle czym o większej pojemności ,aby się otrzaskać (od razu zaznaczam ,że poprzez większa pojemność mam na myśli przedział 500-700:P) i wyrobić technikę (nie chcę kupować od razu nowego motoru, chociaż taki pomysł też się pojawił, bo bałbym się próbować czegokolwiek nowego, aby nie zaliczyć szlifa). I później uderzę w motor "docelowy", inna sprawa ,że po kupnie pierwszego używanego i "taniego" moto wyrobię sobię zdanie czego od maszyny oczekuję - czy bardziej sport , czy bardziej turystyk, czy nawet enduro :)

Sam osobiście w GS500 nie widzę żadnego problemu, od czegoś trzeba zacząć, a wnioskując trochę z Twoich wypowiedzi motocykl chcesz po trochę dla szpanu ;) Nie widzę w tym nic złego ,ale najpierw proponuję mimo wszystko się nauczyć jeździć :) Bo więcej szpanu będzie jak ogarniesz GS500, niż jak się na początek zaliczysz szlifa na 100 KM :)

Ale oczywiście postąpisz tak jak uważasz :) Nie skazuję Cię na GS'a tylko chcę podkreślić ,żebyś najpierw kupił moto które Ciebie do 2 kółek przyzwyczai, moim zdaniem, jak głowa mi trochę ochłonęła, lepiej na początku kupić tańsze moto i droższe ciuchy i kask, bo tańsze moto sprzedasz z niewielką stratą (a może nawet zyskiem), dorzucisz trochę i kupisz coś lepszego, a ciuchy i przede wszystkim doświadczenie Ci zostaną :)
Ostatnio edytowano 8/12/2014, 15:33 przez nickolodeon, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
nickolodeon
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 17/10/2014, 08:38
Lokalizacja: Lubuskie/Nicea

Postprzez Marsjanin » 7/12/2014, 23:19

m4thew napisał(a):Aha... doprecyzuję. Nie chciałbym nakeda i nie chciałbym kupić czegoś co wygląda jak zabawka. Dobrym przykładem była Kawa er6f - w wersji dwukolorowej dobrze stonowane, w wersji czarnej bez niczego jeszcze lepsze, poważniejsze.

Nie wyglÄ…da mi to ani jak naked, ani jak zabawka.
Obrazek
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez niczkalinek » 8/12/2014, 09:19

bardzo dobre podejście, myślę że tak powinno się do tego podchodzić!
niczkalinek
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/12/2014, 09:17

Postprzez jasnoksieznik » 8/12/2014, 14:46

Lekki jestes i srednio wyrosniety, wiec wpasujesz sie na prawie wszystko.

Zrob prawko, to moze Ci sie zmieni podejscie - nawet ta odrobina doswiadczenia na kursie na moto sporo zmienia.
Wg. mnie do Twoich zastosowan dobra bedzie Ninja 250R, bo na 300 juz niestety nie starczy budzetu.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwsze moto do 10-12k PLN.

Postprzez Invi » 8/12/2014, 15:22

m4thew napisał(a):- Wiek, waga, wzrost:
24, 62, 180


Siłownia :D Ja mam rok więcej, tyle samo wzrostu ważę 70kg i jestem strasznie chudy :D Chociaż w sumie na moto i tak styknie ;)


SV po mojemu to max. 100KM R4 nie nadaje siÄ™ do nauki :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez m4thew » 8/12/2014, 18:41

Dzięki nickolodeon za obszerną i wyczerpującą wypowiedź. Szpan szpanem, ale przyznam że jestem estetą i coś co wygląda brzydko nawet kształt wydechu w jakiś sposób odciąga mnie i to jest mój minus, bo mogę pominąć świetną maszynę:D Głupie, ale tak jest, dlatego taką wagę przykładam do wyglądu.

Dzięki jasnoksieznik za Ninje, dobra maszyna również, tego SV650 też rozważę.

Na nowy rok wystartuję z prawkiem i przyjmę taktykę kupowania ciuchów która wyżej została wspomniana, choć i tak wcześniej sam na to wpadłem i zastanawiam się czy do 1000zł można coś takiego kupić? Stosunek jakość/cena.


EDIT:/// Może inaczej. Jaki ciuch na początek, jaki kask, rękawice, spodnie, kominiarka, buty?
m4thew
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7/12/2014, 15:26
Lokalizacja: Toruń

Postprzez jasnoksieznik » 8/12/2014, 19:16

Odp na EDIT: Na poczatek zajzyj do odpowiedniego dzialu. Tam juz wszystko napisali na temat "chce sie ubrac za 1,4k PLN".
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez severian » 8/12/2014, 20:22

@m4thew

GS500 jest straszny,jeździłem nim na kursie i w porównaniu z Gladiusem to jak maluch vs mercedes. XJ6 w tym budżecie jest poza twoim zasięgiem,chyba że rozbitek do wyklepania.
Tysiak na ciuchy to zbyt mało:ja wydałem ponad dwa tysie i szału nie ma ...
Jeśli myślisz,że prawko zdobędziesz w dwa tygodnie to grubo się mylisz.U mnie to trwało prawie 4 miesiące,od pierwszego wykładu do odebrania papierka.A zdałem za pierwszym razem.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez RSSSS » 8/12/2014, 20:34

4 miesiące to bardzo długo, kurs jest do zrobienia w 2 tygodnie, jeżeli szkoła oferuje teorię w 2 weekendy.
W tym czasie przy dobrych wiatrach może się udać wyjeździć 20h (oczywiście nie w zimie).
Do tego znajomości w WORD (zapisy na egzamin) i po 5 tygodniach mamy plastik w ręce.

Aktualnie po zmianie przepisów szkoły nie narzekają na nadmiar klientów.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez m4thew » 8/12/2014, 21:07

Obecnie obstaję przy SV650s, to wydaje się być sensowne, tylko zanim coś takiego kupię zapytam: stan BDB, przebieg 40000km rocznik 2006 nieuszkodzone. Cena - 8900zł. Możliwe to? Chętnie wysłucham kogoś kto posiada tą maszynę i coś o niej skrobnie tutaj...
m4thew
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7/12/2014, 15:26
Lokalizacja: Toruń

Postprzez jaroaro » 8/12/2014, 22:24

Wstaw fusy to może ktoś coś więcej powie. Z wyborem motocykla to ja bym się wstrzymał do prawka, chociaż na kursie jeżdżąc 600 50km/h po mieście będziesz uważał że ją ogarnąłeś. Ja wiem że motocykl kupuje się wzrokiem, ale przy pierwszej maszynie nie szalałbym bo i tak możesz glębnąć a wtedy plastiki idą w piz...
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez jasnoksieznik » 9/12/2014, 01:09

Nic na sile i nie od razu. U mnie tez trwalo 4 m-ce, ale sam bylem sobie winien. Taki klimat :D.

Skoncz kurs, to bedziesz wiecej wiedzial o tym, jak sie zachowuje moto. Moze Ci sie bardzo zmienic, ja mialem pomysl na cos klasycznego albo cruisera, a teraz jezdze na naked'dzie, ktory ma tylko ta wade, ze za mocny.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê