Zobacz wÄ…tek - Jawa 250
NAS Analytics TAG

Jawa 250

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jawa 250

Postprzez Groszek2013 » 20/5/2014, 16:56

Witam, postanowiłem kupić jawę 250 do renowacji, szwagier jadąc autem natknął się na Pana jadącego właśnie taką jawą i spytał o sprzedaż, okazało się że Jawa jest do sprzedania za 2000zł, na razie nie znam dokładnego typu motocykla i dysponuję dwoma zdjęciami, ciekawi mnie fakt wybrzuszenia na lampie w miejscu stacyjki i dziwnie zamontowanego amperomierza, czy moglibyście mi pomóc w określeniu co w niej jest nie tak ?Do tego dochodzi kanapa mająca lukę między bakiem. Czy jest to jawa przerobiona poprzez dodanie amperomierza czy może to lampa przednia została niewłaściwie dobrana przed wymianą. Z góry dziękuję za pomoc, oto zdjęcia (klapy bocznej od silnika nie ma na zdjęciu ponieważ sprzedawca akurat ją regulował) :http://imgur.com/0YzA0W7, http://imgur.com/LnJhbjo , http://imgur.com/6XFx2i6
Groszek2013
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/7/2013, 22:36


Postprzez Invi » 21/5/2014, 08:52

A ty myślisz, że kilkadziesiąt lat temu, w Czechosłowacji, ktoś się martwił idealnym pasowaniem części?

Siedzenie pewnie było odnawiane.

Akurat te lampy to były klepane według jednego wzoru, na przykład od 30-stli pasuje do WSK :D Jak już to ta czerwona obudowa jest zwyczajnie pogięta. A najprawdopodobniej jest to po prostu źle złożone :D

Przynajmniej część kiwaczek miała amperomierz w baku, więc nie wiem czemu się dziwisz.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Jawa

Postprzez Groszek2013 » 21/5/2014, 11:04

Hmm a odległość kanapy od baku ? Myślisz że to nie będzie dziwny składak ? Np, bak od innego modelu czy lampa ? I czemu na lampie byłoby wybrzuszenie w miejscu stacyjki, przecież takich nie klepali raczej, boję się trochę, że kupię składaka i będę musiał sie domyślać co i jak wymienić by go "uoryginalnić". Amperomierz działa, to mam nadzieje że po prostu kanapa jest nie oryginalna a lampa z innego modelu bo w sumie nie słyszałem żeby ktoś dorabiał do jawy amperomierz choć to też chyba możliwe ?
Groszek2013
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/7/2013, 22:36

Postprzez R3served » 30/11/2014, 17:47

Sądząc po fotkach rama jest ok, ale lampa jest troszkę od innego modelu Jawy a dokładniej takiej która miała już stacyjkę w lampie a nie w baku, amperomierz swoja drogą jest dobrym rozwiązaniem w tym motocyklu ponieważ ładowanie jeżeli oczywiście jest fabryczne nie należy do niezawodnych a bez naładowanego aku po prostu nie pojedziesz. Co do kanapy jest w 100% po regeneracji, świadczy o tym sam kształt i brak paska który by przysłaniał te świecące cekiny :) he he nie wspomnę już o kierownicy że ktoś naprawdę miał fantazję :) chociaż uchwyty klamek sprzęgła i hamulca przedniego wyglądają na orginał.
R3served
Avatar użytkownika
R3served
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/11/2014, 17:36
Lokalizacja: Limanowa

Postprzez Invi » 30/11/2014, 18:17

Myślę że od maja ktoś już tą jawę kupił ;) Nieźle jak na pierwszy post xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez R3served » 30/11/2014, 18:41

Dzięki :P staram się jak mogę :) hmm sam szukam paru rozwiązań i przez przypadek trafiłem na ten temat nie lukając na datę wstawienia, ok nie zaśmiecam tematu bo na start zdenerwuje moderatora :)
R3served
Avatar użytkownika
R3served
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/11/2014, 17:36
Lokalizacja: Limanowa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê