Zobacz wątek - SUZUKI OLEJAK KTÓRY TO
NAS Analytics TAG

SUZUKI OLEJAK KTÓRY TO

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

SUZUKI OLEJAK KTÓRY TO

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 01:49

:?: Witam wszystkich kłaniam się nisko.
Moje pytanie dotyczy motocykla marki SUZUKI, problem mam bo chce kupic suzuki olejaka i mam problem i tu moje pytanie ten olejak ( bo taki chce kupic ) jak mam rozpoznać ze to okleja a nie wodniak :oops: wiele ogloszeń przeglądałem szukałem innych forach i dalej zielony jestem jak rozpoznać ze dany motocykl to olejak :( podpowiecie mi jesli można prosić konkretnie ..

1.jakich rocznikach byly sa olejaki

2.jaki typ suzuki sa olejaków

3.jak rozpoznam ogladając dany motor ze to konretnie olejak a nie wodniak


jesli mozna prosic to zdjecie olejaka i wodniaka dla mnie wysłać
z gory dziekuje i przepraszam za moja niewiedze pazdrawiam

P.s interesuje mnie silniki 600ccm 750ccm broń boze nie 1100ccm to nie dla mnie
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18


Postprzez balles » 30/11/2014, 09:08

Suzuki potocznie zwanymi olejakami są to motocykle charakteryzujące się, iż chłodzenie silnika jest realizowane z wykorzystaniem oleju i powietrze.
Szczegóły możesz sprawdzić pod linkiem:
http://www.usethefuckinggoogle.com/?cx= ... aki+suzuki
balles
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/5/2014, 08:23


Postprzez Devil 125 » 30/11/2014, 10:37

Przykład Suzuki GS 500 to olejak. Po prostu jeśli nie widzisz w moto chłodnicy to jest chłodzony olejem i powietrzem.
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 10:37

Witam cie balles a powiedz mi taką rzecz przeglądam na ogłoszeniach motocykl i powiedz mi jak lub po czym rozpoznam przegladajac zdjecia ze dany motor to ojejak bo nie zawsze w opisie na ogłoszeniu jest wpisane "olejak" .
przeglondalem wiele ogloszen i dla mnie po foto nie widze róznicy . jednym slowem nawek gosciu sprzedajacy tzw todniaka moze mi wcisnac ze to ojejak a jak nie majadz wiedzy moge mu uwirzyc na slowo :/
zart co uslyszalem od znajomego " wyciągnij wężyk z chłodnicy i zobacz czy woda czy olej jest tam po tym poznasz czy olejak czy nie " dla mnie to był słaby żart
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez #Cinek » 30/11/2014, 11:48

jeśli nie będzie miał chłodnicy wody to olejak, olejaki są chłodzone powietrzem i olejem jak koledzy wczesniej napisali. np. gsxf 600 i 750, stare gsxr to olejaki
*GS 5OOE 91'
*ZX9r 02'
Avatar użytkownika
#Cinek
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 4/7/2011, 21:21

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 12:20

wiec jakie roczniki szukac gsxf 600 i 750 naj lepiej 750 chodzi mi o starsze ale nie tzw "jajko" nie przypada mi w oko wygladem macie moze przykladowe linki z olejakami mozna prosic o wyslanie kilka linków ??
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 13:25

i jedo jeszcze znalazłem pare suzi ze slaska mozecie mi powiedziec czy to olejaki czy nie ??

http://olx.pl/oferta/suzuki-katana-750- ... 40c6784bd7

http://olx.pl/oferta/suzuki-gs-500-e-sl ... 40c6784bd7

http://olx.pl/oferta/sprzedam-suzuki-gs ... 40c6784bd7


ten czy olejak czy nie http://olx.pl/oferta/suzuki-gsx-r-750-s ... ec2ac040ce

ten to wiem ze olejak bo w opisie jest wpisane
http://olx.pl/oferta/suzuki-gsx-r-750-o ... 8103b5d111

p.s czy wszystkie suzi GSX r , F lub katana to olejaki czy nie nowsze czy starsze
dziekuje
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez Invi » 30/11/2014, 13:38

SRAD to nie olejak...


Ale czemu akurat koniecznie olejak? :D Ok, legendarna niezawodność itd... Ale jeśli moto nie ma służyć do rozpalania do białości układu wydechowego z puszką włącznie, to taki na przykład SRAD będzie pod każdym względem lepszy :P


No i super niezawodna koncepcja silnika, nie pomoże jeśli trafimy na minę, a im moto starsze, tym o to łatwiej.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 14:07

no właśnie Invi legendarna nie zawodnosć to po pierwsze po drógie kumpel zamim wyjechał do angli mowil mi o olejaku ( o motorach wie praktycznie wszystko w garazu godzinami siedział w garazu z motorami ) po trzecie fakt nie mam zamiaru rozpalac do bialosci ale do jazdzy do pracy i aby czerpac przyjemnosc z jazdy weekendami , szaleć nie mam zamiaru malo doswiadczony jestem jeszcze a po czwarde moze i z tego powodu ze mimo tych przepalania do białosci WIDZIAŁEM PARE FILMIKÓW zachciało mi sie ojejówki bo wiem ze wytrzymalszy od wodniaka . tak mylsle rok gora dwa lata olejakiem jejzdzic i potem sprzedać.... no chyba ze przez to jak bede dbać szanowac motór i silnik on odwdzieeczy mi sie bez awaryjnoscią ;) ( nie mowiac po za normalnyni elementemi wyregulowanie gaznika czy cos tam podobnego co jest nie nieuniknione z biegiem km/ czasu ) a co przepalania przepalania z czasem tez na to przyjdzie czas pierwsze trzeba ja poznac od a do z po zakupie pojejzdzic sprwdzic co mozna z nia zdziałać (oczywiście z rozwago i głową ) z szasunkiem dla maszyny :) nie chce być katem dla mojej nowo nabytej maszyny ;).....
no chyba ze masz do zaproponowania jakiejs inne marki motocykla wart uwagi (hehe ktury mnie doceni za to ze szanuje silnik i dbam oniego co napewno mi sie odwdzieczy tym ze silnik sie nie rozpadnie )
jak to mówią JAK DBASZ TAK MASZ lub akurat sam to stwierdzam nie obrażając włascicieli swoich maszyn kazdej marki JAKA MASZYNA TAKI WŁAŚCICIEL.
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez Invi » 30/11/2014, 14:58

Popularne japońskie motocykle na ogół się nie psują, nie zależnie czy to legendarny model, czy nie. Więc niepotrzebnie się boisz, jak będziesz dbał, to każdy będzie działał i działał. Inna sprawa, że silnik silnikiem, ale zawory i gaźniki są w większości mocno zaniedbane.

A nowsze konstrukcje, prowadzą się dużo lepiej, hamują nieporównywalnie lepiej, są lżejsze itd.

Tak najbardziej typowo, to olejakiem nazywa się GSXRy chłodzone olejem i bandity. GS'a 500 to raczej tym mianem się nie nazywa, zresztą on to chłodzony jest bardziej powietrzem, a chłodnicę oleju dopiero w 2004 bodajże dostał i to nie każdy. No i gsxf'y ale to straszne krowy...

No i olejak olejakowi nierówny. Jedne miały lepszą opinię, drugie nie aż tak dobrą. To czy ma rozrząd na śrubach, czy na płytkach to też dość istotna różnica.

Olejaki mają też wady. Chlają olej na potęgę, zimne odpalają ciężko, hałasują jakby miały się rozpaść, mocą nie grzeszą, chociaż biorąc po uwagę rocznik nie jest źle, wolno się rozgrzewają. Jak ktoś nie pilnował oleju którego szybko ubywa, albo nie rozgrzewał porządnie to on może się okazać wcale nie tak bardzo bezawaryjny.



Jak chcesz moto użytkowe, jeszcze do nauki, a nie do katów, to bym sobie olejaki odpuścił i kupił coś bardziej współczesnego ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 15:22

INVI to co ty byś mi zaproponował warte uwagi na rok lub dwa lata na początek ja tu mysle o pojemności od 500cmm do 750cm mocniejsze nie mam odwagi jeszcze kopić, w cenie do 5 tysi.. co powiesz o yamaha vfr abo honda np cbr lub cos ten des end...
A jesli mozna wiedzieć jaką maszyne
ty posiadasz :)
pozdrawiam
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez Invi » 30/11/2014, 16:42

A doświadczenie? :D

Za 5k to bym szukał właśnie CBR 600 f2 - f3. Może ZX6R, ale trzeba by go solidnie potestować przy zakupie. I oczywiście bierz to co znajdziesz w najlepszym stanie. SRADa niby znalazło by się za tą kasę, ale nie wątpię czy za 5k będzie w dobrym stanie.


http://allegro.pl/honda-cbr-600f-f3-pc3 ... 92219.html
http://allegro.pl/zadbane-suzuki-gsxr-o ... 78173.html

Przykładowe, nie zagłębiałem się, możliwe że to złomy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 18:19

no wsumie do roboty mam 3km to do pracy wystarczy no i oczywiscie w weekendy na autostrade by troche motor przegonic od czasu do czasu :) poszukam w cbr 600 ewentualnie SRADa no chybe ze nie znajde nic ciekawego warte mych pieniedzy to do wiosny przyoscedze jeszcze i poszukam
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 18:20

P.s a za rok do dwóch kupi sie cos za 10 k
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez SkoQ » 30/11/2014, 19:40

Współczesne konstrukcje sportowe nie są olejakami, są tyrane czasami do granic możliwości i nie wybuchają :D więc nie wiem skąd tak radykalne podejście, że musi być konkretnie olejak.
Po drugie bez doświadczenia wsiadać na 100 konną maszynę świadczy o braku dojrzałości i braku trzeźwej oceny swoich umiejętności.
Po trzecie, mam dla Ciebie wyjście idealne, suzuki olejak, w Twojej kasie i z Twoim doświadczeniem: GS 500.
Pytanie dodatkowe: Jaką masz kategorię prawa jazdy ?

P.S. Przeczytaj post zanim go wysyłasz. Bo błędy aż rażą.
vfr abo honda np cbr lub cos ten des end...

sprawdź słowo: ,,deseń"
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 20:19

dlaczego olejak słyszałem a raczej filmik widziałem na temat olejaka tzw " jajko" chyba rok 99 abo młodsze nie pamiętam Nie ukrywam ze na gs 500 też zerkałem na przykład http://otomoto.pl/suzuki-gsx-f-katana-g ... 77226.html plastiki mi nie odpowiadają choć to tez na początek tez by było w sam raz

PRAWKO kat A od 2009r , B od 2008 , C od2009
jeśli chodzi o prawko i jazdę na motorze to zaczynało sie od motorowerów motorynki ,potem komar , SHL 125 , aktualnie MZ250 tropiczka ..... coś gadałeś o doświadczeniu??
Skoq !! możne ty swoją maszynę testujesz , katujesz o granic możliwości bez obrazy dopóki szczęście cie nie minie i zaliczysz dzwona .
Ja chce ze spokojem śmigać z głową i nie popisując się jaki to wielki jestem czy pokazywać co potrafię a co nie ... jeszcze coś słowa krytyki jeśli nie to bądź tak miły i poszukaj sobie postów palenie gumy , katowanie na maksa ,czy np nie myślę trzeźwo i katuje popisuje się aż dzwona zaliczę itp
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez Invi » 30/11/2014, 20:56

O ja jebie xD Jak jeździłeś maks na MZ, to na dobrą sprawę nic nie potrafisz xD Na początek to sobie uświadom :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 22:57

A co mam potrafić niby postawieniu motocykla na jedno koło , palenie gumy , gnać na złamanie karku , przeciskać sie miedzy autami na autostradzie https://www.youtube.com/watch?v=YNOnHAR2I6A ,ścinać zakręty jak pojeb na pełnej prędkości TWOIM ZDANIEM JADĄC SZYBKO MOCNO I NA KRAWĘDZI to znaczy co coś potrafisz
motocykle sa dla ludzi z głową nie poto motor chce kupić by pokazać ze coś potrafię czy nie ale po prostu wsiąść i spokojnie jechać a nie szaleć.. Ale nie po to tu jestem żeby gadać kto co potrafi czy nie .
Invi potrafisz na pewno wiele na swej maszynie nie wątpię ale ja cie oceniać nie będę ........ po twym zdjęciu profilowym :D wiec zmień temat
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Postprzez Invi » 30/11/2014, 23:09

Ojoj, wyszło szydło z worka... z taką mentalnością polecam jakiegoś ostrego crossa w 2T, bez homologacji. I mechanikę sobie ogarniesz bo jak w MZ i społeczeństwo skorzysta jeśli znikniesz z dróg publicznych :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez siwy wlos na glowie » 30/11/2014, 23:31

jakie szydło z worka hehe ?? idź lepiej pojedz na wycieczkę z swoim kociakiem na motorze tylko nie jedz za szybko by kokardka nie wywiało ;p szybko mocno na krawędzi twoje życie twoja sprawa kiedyś zakończy sie twoja zabawa
suzuki który to olejek
siwy wlos na glowie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/11/2014, 01:18

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr