Zobacz wÄ…tek - Kolejny temat o stawianiu na gume!
NAS Analytics TAG

Kolejny temat o stawianiu na gume!

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Kolejny temat o stawianiu na gume!

Postprzez eristof » 7/6/2006, 15:17

Witam!! Jestem Świeżym uczestnikiem forum choć z motorami mam od dawna doczynienia co prawda z nie szczegolnymi "japońcami" tylko starą NRD-owską MZ! Ale nie o tym! Nie dawno wyczytałem tu jak robic wheele
tzn w skrócie przy najwyzszym momencie obrotowym strzelamy ze sprzegła! Wszystko ładnie pieknie tylko mam małe pytanka, a mianowicie:
- jak wiadomo MZetka nie posiada takich mocy jak japonce co mają po 600 pojemnosci lub wiecej. Jej moment obrotowy ma szczyt przy 5200obr/min( teoretycznie) Ale jest to jej juz górna skala obrotów! Czy mozna ją postawic z mniejszych nie piłujac tak silnika? Jak robią to fachowcy tacy jak Sutener13 z ta swoją 80??
Autor tego artykułu co czytałem uczył sie stawiac na CBRce 900 i R1 wiec on chyba nie miał problemów z tym!
Bede wdzieczny za odpowiedz!!! POZDR dla wszystkich kochających 2 kółka
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13


Postprzez Alonzo » 18/6/2006, 18:00

Jeżeli masz problem z postawieniem motocykla na koło, to spróbuj jednej z tych rzeczy:

1) przed strzeleniem ze sprzęgła naciśnij ramionami na kierownicę, aby naprężyć przednie zawieszenie. Rozciągający się przedni teleskop zapewni Ci dodatkową siłę.
2) Postaw nogę (lewą - prawa na hamulcu) na tylne siedzenie i sprobój w ten sposób nacisnąć na tył.

Polecam filmy przy naszym teście Hondy CBF 600:

http://www.scigacz.pl/Honda,CBR600RR,i, ... ,1970.html

Zobacz, jak Raptowny pomaga sobie naciskąjąc najpierw na kierownicę a potem nogą na tył motocykla.
_________________
Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl -> MAPA (otwórz link)
w sprawie dodania kontakt na priv z user-rem maciek.046
Avatar użytkownika
Alonzo
Administrator
 
Posty: 290
Dołączył(a): 29/8/2005, 21:43
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez eristof » 19/6/2006, 10:55

DZieki Zobacze napewno w razie problemów odezwe sie jeszcze pozdro
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê