Zobacz wÄ…tek - Pierwszy raz
NAS Analytics TAG

Pierwszy raz

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Pierwszy raz

Postprzez szacmen » 18/6/2006, 13:19

Cze!!
Mam simsona s51 comfort i chciałbym się nauczyc jazdy na jednym kole.Przy jakiej predkosci mam je podrzucic albo na jakich obrotach??
szacmen
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15/6/2006, 09:57
Lokalizacja: Będzin


Postprzez Alonzo » 18/6/2006, 17:56

Uważa się, że optymalnie jest podrzucać przy takich obrotach, przy których silnik osiąga maksymalny moment obrotowy. Przypuszcza, że na Simsonie jest podobnie.
_________________
Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl -> MAPA (otwórz link)
w sprawie dodania kontakt na priv z user-rem maciek.046
Avatar użytkownika
Alonzo
Administrator
 
Posty: 290
Dołączył(a): 29/8/2005, 21:43
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Manhatan » 18/6/2006, 22:02

Tu myśle, że Ci troche pomogę, bo sam mam simsona i stawiam go na gume na jakieś 5-8 m (ciągle ćwicze). Fakt nie jest to proste ale jężeli chcesz to wszystko zrobisz. Zalerzy jak rozumiesz jazdę na tylnim kole??
Jężeli chodzi Ci o to aby jechać podparty nogami do asfaltu to nic prostszego (tak można jeździć bez problemu) wystarczy tylko dobre wyczycie gazu. A jężeli chodzi Ci o jeżdżenie bez podpierania się nogami no to jest już troche trudniej (tak przejade narazie tylko max 8m :( !! Ja osobiście zakładam obydwie nogi jak najdalej do tyłu na siedzenie i naciskam nimi na tylnią oś i w tym momencie dodaje gazu (oczywiście z umiarem, bo nawet na simsonie można wyrżnąć do tyłu glebe) niemożliwe jest to żeby nieposzedł na koło. Później no to jest już sprawa wyczucia gazu i można śmigać do woli nawet na simsonie (to są moje 2 techniki, które preferuje) Jężeli chcesz, aby Ci to łatwiej szło, możesz załorzyć mniejszą zębatkę zdawczą. :wink:

Życzę powodzenia :)

POZDRO
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez Manhatan » 18/6/2006, 22:05

Aha zapomniałem dodać :wink: Rób to powoli, bo na większych prędkościach Ci to niewyjdzie (poprostu to jest tylko simson, anie 130 ponad konny przecinak :wink: ) A jeśli chodzi o obroty to Ci niepowiem, bo niemam obrotomierza :) To się poprostu czuje!!!! :wink:

POZDRO
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê