Zobacz wątek - wężykowanie przy dużej prędkości
NAS Analytics TAG

wężykowanie przy dużej prędkości

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

wężykowanie przy dużej prędkości

Postprzez sewer 779 » 7/4/2014, 06:39

Witam i proszę o pomoc! a więc wczoraj jechałem na swoim bandicie 600 autostradą i przy prędkości 190km/h motocykl zaczął strasznie ,,wężykować,, nie wiem jak to określić po prostu ciężko było utrzymać go w torze jazdy a szczególnie przy ujmowaniu gazu po przyjeździe w garażu stwierdziłem brak ciężarków z wyważenia koła czy może to być przyczyna?
sewer 779
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 27/7/2012, 21:02
Lokalizacja: górny śląsk


Postprzez jackal_pl » 7/4/2014, 09:13

Zdecydowanie może to być przyczyną. Złe wyważenie koła ma kluczowe znaczenie przy prowadzeniu motocykla, szczególnie przy nieco mniejszych prędkościach, ale przy większych także.

Natomiast jeżeli nie masz owiewki (Bandit S?) to jest to rzecz normalna - opory powietrza są na tyle znaczne, że prowadzenie motocykla w takich warunkach to już nie lada wyczyn.
Kawasaki ER-5, 98r.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic


Postprzez sewer 779 » 7/4/2014, 11:24

no to mnie uspokoiłeś jackal,rano byłem u znajomego mechanika wyważył mi to koło,sprawdził łożysko główki ramy no i przyjrzał się dokładnie przedniej oponie i stwierdził że to na 99% opona bo jest lekko ząbkowana tak powiedział a że mam blisko do autobany to sprawdziłem i do 180 jest ok a do 200 już zaczyna ,,wężykować,, ale już jakby trochę mniej a moje moto to bandit ,,n" Dzięki za pomoc i pozdro!
yamaha FZS 1000,cezet175
sewer 779
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 27/7/2012, 21:02
Lokalizacja: górny śląsk



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê