Zobacz wątek - zwiększone obroty silnika
NAS Analytics TAG

zwiększone obroty silnika

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

zwiększone obroty silnika

Postprzez Cron » 6/3/2014, 08:33

Mój motocykl przy niskich temperaturach zaczął się dziwnie zachowywać. Przy większych prędkościach wskakiwał na większe obroty, z kolei gdy schodziłem do jedynki bądź dwójki, jak podciągałem manetkę gazu to dusił się. Odpalał na ssaniu, ale podciągając manetkę dusił się i gasł. Na zimę rozebrałem motocykl i wszystko przeciściłem, złożyłem i z początku fajnie pracował. Jednak dzisiaj przy niskiej temperaturze na zimnym silniku, znowu wskoczył na wyższe obroty, a ponownie zszedłem na niższe biegi zgasł. Problem się powtórzył. Przyznam, że jak jest rozgrzany też czasem skacze z obrotami ale jak stanę i przygazuję schodzi na niższe i pracuje ładnie i rytmicznie. Co zrobiłem, filtr stary z powietrza jeszcze jest gdyż wyciągając go czułem zapach benzyny. Kolega poradził sprawdzić szczelność czy nie dostaje lewego powietrza, sprawdziłem i tam gdzie mógł być nie szczelny poprawiłem, kable sprawdzone, uziemienie też i wszystko sprawdzone. Nie regulowałem gaźnika, bo będzie to pierwszy raz a na początek wolę się upewnić co to może być.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł chętnie wysłucham. Jak mówiłem motocykl do nauki i nie boję się przy nim pogrzebać. Jak będziecie opisywać co może być to starajcie się nie rzucać "mechanicznym slangiem" nie nazwałbym się jeszcze prawdziwym motocyklistą a bardziej nowicjuszem:P
Z góry dzięki za pomoc:)
Pozdrawiam,
Cron
Cron
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21/3/2011, 20:36
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez bak13 » 7/3/2014, 12:29

A świece sprawdzałeś w jakim są stanie może wymień na nowe. Skacze na obrotahc bo masz rozregulowany gaźnik. Mi też honda chodziła nie równo na wolnych obrotach a nawet gasła pojechałem do mechanika i mia ustawił gaźniki i objaw znikł :)
Motocykl to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym.
bak13
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22/5/2013, 15:04
Lokalizacja: Pomorskie


Postprzez Cron » 8/3/2014, 19:35

Świece są ok bo sprawdzałem, gaźnik no właśnie też słyszałem tą opinie, chyba będę musiał tego mechanika odwiedzić:) no ale dziękuje za odpowiedź:)
Cron
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21/3/2011, 20:36
Lokalizacja: Gliwice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê