Zobacz wątek - Obsługa CBR 125 oleje itd. szybka odp :)
NAS Analytics TAG

Obsługa CBR 125 oleje itd. szybka odp :)

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Obsługa CBR 125 oleje itd. szybka odp :)

Postprzez marnotrawca » 2/3/2014, 19:10

Mam honde cbr 125. Kupiłem ją wczoraj i chciałbym się dowiedzieć co trzeba w niej zrobić aby wszystko było ok.
Wymiana oleju - MOTUL 10w 40 będzie ok ?
Co ile robić wymianę oleju ?
Co jeszcze oprócz wo mogę w niej zrobić?
proszę o odp :)
CBR 125, 2006r. :)
marnotrawca
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13/3/2012, 15:39


Postprzez bak13 » 2/3/2014, 21:23

Jeśli odkupiłeś to sprzedający powinien wspomnieć ile km temu wymieniał olej i filtr oleju, bo olej w silniku wymienia sie co 6 tys. km.
Co robi się w moto to widać jak masz starte opony to wymień na nowe. Łańcuch wisi i słychać go przy niskich obrotach to naciągnij lub kup nowy jak niema co naciągać. Klocki hamulcowe oblukaj czy są grube , bo mogą nie długo trzeć blachą o tarcze, a wtedy to tarcza może dostać po dupie.Zakup tarczy jest drogi ok. 500zł. No i łańcuszek rozrządu można wymienić jak go słychać. Filtr powietrza sprawdź czy jest czysty bo też można go wymienić.
Motocykl to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym.
bak13
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22/5/2013, 15:04
Lokalizacja: Pomorskie


Postprzez stareRadio » 3/3/2014, 07:31

smiało zmień olej co 10 k km
sprawdz datę prdukcji opon i poczytaj jak wiek wpływa na ich jakość
jak dopiero co zakupiles a nie wiesz co bylo robione przy silniku : oddaj na regulację zaworów i czyszczenie gaźnika ( jest nie jest na wtrysku)
wymień płyn hamulcowy

Jeśli nie masz warunków i wiedzy : oddaj do mechanika, zaoszczedzisz duzo czasu a przygladać sie mozesz
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr