Zobacz wątek - Co sprawdzić u mechanika po sezonie?
NAS Analytics TAG

Co sprawdzić u mechanika po sezonie?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Co sprawdzić u mechanika po sezonie?

Postprzez paddy » 11/11/2013, 16:06

Witam,
Jestem świeżym motocyklistą (Suzuki GS 500e) i czeka mnie pierwszy posezonowy serwis motocykla. I tutaj potrzebna mi porada co polecić mechanikowi do sprawdzenia/wymiany. Póki co mam na liście wymianę oleju, filtru oleju, stan hamulców, stan łańcucha. Co jeszcze? Czy nie wygłupię się każąc mechanikowi sprawdzić poziom elektrolitu w akumulatorze? Będę wdzięczny za każdą radę i z góry przepraszam za tak błahe dla niektórych pytania :-)
paddy
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1/9/2013, 18:22
Lokalizacja: Cieszyn


Postprzez Glenroy » 11/11/2013, 17:23

Ja ogólnie zastanawiam się, czy jest w ogóle sens robienia serwisu na zimę, kiedy to moto będzie stało nieodpalane przez 4-5 miesięcy, bo odpalanie go, żeby popyrkał sobie na jałowym jest conajmniej bez sensu.

Ja to robię tak, moto na centralkę, jak nie ma, to przydał by się jakiś stojak, chodzi o to, żeby odciążyć gumy, żeby się nie poodkształcały, tankowanie pod korek, akumulator do domu, raz na miesiąc podłączam do prostownika i moto tak zimuje do pierwszego ciepłego dnia, kiedy to jedzie do warsztatu.
Na wiosnę, też pierwszy serwis fazerki u mnie.
Płyny do wymiany, hamulcowy, chłodniczy, olej z filtrem, filtr powietrza, czyszczenie i synchro gaźników, sprawdzenie ew. regulacja luzów zaworowych.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez RUTRA.RD » 16/11/2013, 07:54

a czy ktoś z was sprawdza łożyska wahacza czy tylnego amortyzatora ? biorąc pod uwagę ile lat maja wasze sprzęty ??
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Glenroy » 16/11/2013, 14:13

RUTRA.RD napisał(a):a czy ktoś z was sprawdza łożyska wahacza czy tylnego amortyzatora ? biorąc pod uwagę ile lat maja wasze sprzęty ??

Ja raz w tygodniu sprawdzam płyny, napęd i opony [ciśnienie rzecz jasna też].
A raz w miesiącu robię dokładne oględziny, wg. checklisty sporządzonej na podstawie tego:
http://www.scigacz.pl/Zakup,motocykla,u ... 710x2.html
w zasadzie pominiętych jest tylko kilka punktów, plastiki też sprawdzam, czy przypadkiem coś gdzieś się nie poluzowało, pękło itp.
Ogólnie myślałem, że większość warsztatów moto jest na tyle ogarnięta, że takie rzeczy przed sezonem sprawdza ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Dr_Evil » 17/11/2013, 20:04

słyszałem, że warto przed zimą wymienić olej - żeby zanieczyszczony nie psuł silnika (o ile to możliwe)

co o tym sÄ…dzicie?
Dr_Evil
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17/10/2013, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RUTRA.RD » 18/11/2013, 08:36

nie sadze by to robilo duza roznice chyba ze olej naprawde stary albo po mega przebiegu
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości




na górê