Zobacz wÄ…tek - CBR 1000f - brak mocy, filmik.
NAS Analytics TAG

CBR 1000f - brak mocy, filmik.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

CBR 1000f - brak mocy, filmik.

Postprzez miczaw22 » 29/6/2013, 18:31

Witam. Po wymianie pierścieni mam już kolejny problem z zabytkową CBRką .(przez ponad 2tys. km. po wymianie pierścieni pracowała idealnie)
Sytuacja wyglÄ…da jak na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=bClM0W6R-GA (otwórz link)
(manetka odkręcana do oporu)
Gaźniki były czyszczone i regulowane (raz przez młodych serwisantów, później jeszcze raz przejrzałem je sam), elektronika sprawdzona przez znawcę tematu i podejrzenie padło na moduł. Moduł naprawiony w specjalizującym się w tym zakładzie, a moto cały czas pracuje jak na powyższym filmiku. W trasie są problemy z przekroczeniem 100kmh. Odpala bez problemu, ale czasem obroty wskakują od razu na 5 tys. i przez jakiś czas nie chcą opadać, czasem włączenie i wyłączenie ssania pomaga. Każdy komplet nowych świec szybko dostaje przebicia, motocykl mocno dymi. Gdzie należy doszukiwać się problemu? Proszę o porady, ewentualnie namiary na mechanika w okolicach Ostrołęki-Warszawy, który kasę weźmie dopiero po naprawieniu motocykla :)
miczaw22
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 20/5/2010, 21:56
Lokalizacja: K/Ostrołęka


Postprzez alxbox » 29/6/2013, 20:47

film z wrzesnia 2012 i napisales, że usterka usunieta, to jak to w koncu jest ?
Avatar użytkownika
alxbox
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13/12/2011, 07:49
Lokalizacja: Oberschlesien


Postprzez miczaw22 » 29/6/2013, 23:12

Przesadziłem z optymizmem po tym jak zauważyłem, że momentami nie ma iskry na świecach. Jednak jak już napisałem, motocykl był już u elektromechanika, moduł w elektroserwisie, gaźniki u "fachowców", a usterka jak była, tak nadal występuje. Przez ten nadmierny optymizm mamy już środek sezonu, a ja kombinuję jak rozwiązać problem...
PS. Zanim ktokolwiek zajrzał do gaźników, sytuacja wyglądała jak na pozostałych dwóch filmikach w profilu, czyli nieco lepiej, ale wyraźnie nie tak jak powinna.
miczaw22
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 20/5/2010, 21:56
Lokalizacja: K/Ostrołęka

Postprzez piotrp » 1/7/2013, 06:54

kolego sprubuj wyciągnąć filtr powietrza i zobacz co sie będzie działo, jemu brakuje powietrza lub paliwa przecież (złe stany źle ustawione iglice)
piotrp
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27/11/2011, 10:53
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê