Zobacz wątek - Palenie oleju. Jakie mogą być przyczyny ?
NAS Analytics TAG

Palenie oleju. Jakie mogą być przyczyny ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Palenie oleju. Jakie mogą być przyczyny ?

Postprzez jSC » 16/6/2013, 15:03

Witam serdecznie. Mam spory problem z Diabolini agb38. W tym chinskim jeździdełku wymieniłem w zimę tłok, pierścienie oraz uszczelniacze zaworowe. Na początku wszystko było git, palił na dotyk i dobrze pracował, z tym, że nie wchodził na wysokie obroty i strzelał z tłumika po odkręceniu na max manetki. Okazało się, że to nieszczelna elektryka. Pytanie jest takie czy możliwe jest żeby coś się uszkodziło przez jakąś godzinkę jazdy z takim strzelaniem? silnik zaczął niesamowicie kopcić. Sprawdzałem uszczelniacze i wyglądają dobrze, uszczelka pod głowicą też nie jest potargana, ale nie wiem czy to się ocenia na oko. Którędy jeszcze olej może przedostawać się do spalania?
jSC
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11/11/2012, 15:55


Postprzez misiek1506 » 16/6/2013, 16:31

Pierścienie, uszczelniacze, w niewielu przypadkach uszczelka, kopci na niebiesko ?
XJ 600N
misiek1506
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 16/9/2012, 20:52
Lokalizacja: Krzydlina Wielka


Postprzez jSC » 16/6/2013, 22:53

Kopci bardziej na biało niż niebiesko i kopci bardzo mocno, mocniej niż jak wcześniej miałem całkiem pęknięty na pół uszczelniacz. Pierścienie mało co w ogóle używane. Zamówię nową uszczelkę i uszczelniacze i będę kombinował. Trochę lipa bo stosunek napraw do jazdy to już pewnie będzie 100 do 1 :D
jSC
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11/11/2012, 15:55



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê