Zobacz wątek - Moto nie kręci.
NAS Analytics TAG

Moto nie kręci.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moto nie kręci.

Postprzez Przemo.0 » 25/3/2013, 18:14

Witam,
W zasadzie post dotyczy dwóch problemów. Zakupiłem wyświetlacz biegów. Podłączyłem wszystko według instrukcji, zakładała ona, podłączenie jednego z przewodów wyświetlacza do kontrolki biegu jałowego. Sęk w tym, że licznik zerował się na biegu jałowym jedynie w momencie, gdy odłączona była żarówka kontrolki. W momencie, gdy żarówka trafi na swoje miejsce, po włączaniu biegu jałowego, wskaźnik nie zeruje się.
Kolejny problem pojawił się w momencie gdy poraz kolejny wkładałem ową żarówkę do gniazdka. Zapaliła się na moment i zgasła. Pomyślałem, ze się przepaliła, żarnik okazał się jednak cały. Pomyślałem, że żarówka zrobiła zwarcie. Sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie okazały się działać prawidłowo. Co gorsza, motor przestał w ogóle reagować na przycisk zapłonu. Tak więc. Po przekręceniu kluczyka, podświetlenie zegarów działa, nie działa zapłon i kontrolka biegu jałowego. Koledzy, pomocy ! Jeżdże kawą '97 ER5. Pozdrawiam
Przemo.0
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26/3/2012, 11:47


Postprzez pamoz » 25/3/2013, 19:31

Objawy braku połączenia z czujnikiem luzu,albo niesprawnym czujnikiem.Ostatnio nawet o tym pisałem w przypadku Horneta.Nie jestem pewnien ,ale w ER5 powinno być tak samo.Czujnik luzu ma podać masę w momencie położenia "luz".Kontrolka luzu ma podłączony jeden koniec do + i drugi koniec do czujnika luzu .Wrzucenie luzu powoduje podanie masy i kontrolka świeci.
Tak samo wskaźnik biegu .Zeruje się po podaniu masy na podpięty przez Ciebie kabelek.
Sprawdź spokojnie połączenia.
biegacz
Avatar użytkownika
pamoz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2/10/2010, 19:54
Lokalizacja: Tarnów


Postprzez Boshi » 25/3/2013, 19:31

Mechanika motocyklowa, pamiętam na drugi raz.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê