Zobacz wątek - CBR 600 F3 nowe malowanie, prośba o porady
 
NAS Analytics TAG

CBR 600 F3 nowe malowanie, prośba o porady

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

CBR 600 F3 nowe malowanie, prośba o porady

Postprzez ZIEMAX » 16/3/2013, 17:32

Witam Szanowne grono.

Tytułem wstępu.
Jako swoje pierwsze moto o większym litrażu i sportowo-turystycznym przeznaczeniu upatrzyłem sobie F3 w kiepskim stanie wizualnym z 96roku. Dlaczego akurat to moto w takim stanie? Ponieważ za relatywnie małe pieniądze szukałem egzemplarza po przejściach, które mógłbym odnowić i mieć satysfakcje że jeszcze troszkę "pochodzi". Dokonałem wszelkich wymian jeśli chodzi o eksploatacyjne części i muszę przyznać że silniczek jak i skrzynia są w imponującym stanie mimo przebiegu. Moto nosi oczywiście znaki szlifu. Posiadam dokumentacje oraz zdjęcia od poprzedniego właściciela który nie ściemniał i pokazał mi wszystko co i jak było robione no i opowiedział nieco o jego historii.

A teraz sedno tematu czyli sprawa renowacji owiewek/plastyków.

Chciałbym dać je do lakiernika lecz chciałbym przy tym w miarę możliwości uzyskać od Was kolegów i koleżanek porady na temat lakierowania tzn. ilu warstwowo winien malować, jak ma zabezpieczyć lakier i uzyskać dodatkowe wskazówki. Rozumiem że rzekomo fachmen powinien posiadać wiedzę na ten temat ale nie zawsze tak jest. Owiewki o dziwo nie są popękane, szlif był niewielki. Jedynie co to grubo farbą było nawalone przez co są liczne spękania i pająki.

Jakieś porady? Na co zwrócić uwagę?

Z góry wdzięczny jestem.
ZIEMAX
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/3/2013, 17:19
Lokalizacja: WLKP


Postprzez power_bit » 16/3/2013, 19:11

Dobry lakiernik nie będzie pytał Ciebie ile ma być warstw, bo to on musi wiedzieć. Chcesz sam przygotować elementy pod malowanie? Ma być to seryjny kolor czy coś z własnej inwencji twórczej?
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez Nepri » 16/3/2013, 20:18

Gdybym był w Twojej sytuacji to bym zrobił jakieś unikalne, przemyślane epickiie malowanie
Riders on the strom :D
Avatar użytkownika
Nepri
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 9/3/2011, 18:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ZIEMAX » 16/3/2013, 21:23

Radźcie koledzy radźcie! Obecnie jest cała w czarno, może po prostu zostawić czerń tak jak jest? Dylemat niesamowity. Chciałbym zakotwiczyć się na forum na dłużej i będę mógł później pokazać efekty Waszej pomocy :-)

W sumie to chyba sam bym chciał elementy przygotować pod malowanie. będzie to wszystko prócz czachy...

Obrazek

Obrazek
ZIEMAX
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/3/2013, 17:19
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Gioconda » 16/3/2013, 22:22

Ja bym ją widział w Viper'owski malowaniu;) Pozrywać naklejki, p ociągnąć 2 białe pasy przez całą długość motocykla + ranty felg tego samego koloru co pasy.
Avatar użytkownika
Gioconda
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12/12/2012, 12:17
Lokalizacja: Radom

Postprzez sonycbr77 » 17/3/2013, 21:26

kolego nie ma sensu przygotowywac samemu pod malowanie nic to taniej nie wyjdzie a lakiernik i tak to przygotuje po swojemu i policzy normalnie jak za element
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê