Zobacz wÄ…tek - Hamulce
NAS Analytics TAG

Hamulce

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Hamulce

Postprzez Dawido88 » 2/3/2013, 18:13

Siema. Mam taka sytuacje ze jadac motocyklem wywrucilem sie na prawy bok , podczas tego prawdopodobnie dzwignia od hamulca przedniego wcisla sie maksymalnie. od tamtej pory gdy postawie motocykl na srodkowej podnozce i obracam przednim kolem to jest to bardzo ciezkie. jak do tad probowalem odpowietrzyc hamulec (robilem to w prawidlowy sposob) tak wiec go odpowietrzylem i wyczyscilem tloczki w zacisku przy klockach. dodam jeszcze ze jak odkrece zaciski hamulcowe i srobokretem odepchne tloczki i zaloze spowrotem to kolo kreci sie prawidlowo, ale gdy nacisne dzwignie hamulca z 5 razy to znow zaciska i nie popuszcza .stad wniosek ze te tloczki nie odbijaja. brat mowil zebm pojezdzil z takimi zacisnietymi to popuszcza. wlasciwie to brat sie wywrucil jak mowi i jak widac po zniszczeniach przy nie wielkiej predkosci do 15km/h . prosze o pomoc dzieki
BMW F650ST
Dawido88
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2/3/2013, 17:34


Postprzez fzr » 2/3/2013, 21:13

U mnie w każdym motocyklu tak było, że przednie koło stawiało opór, zwłaszcza po założeniu nowych klocków, nawet dzisiaj, kręciłem, przednim kołem i w miarę ciężko szło, ale w jeździe to nie przeszkadza, spróbuj się przejechać, zobacz czy coś jest nie tak i wtedy napisz.|
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew


Postprzez Habus » 2/3/2013, 23:01

a tłoczki wyczyściłeś porządnie?, miałem taką sytuację w aucie i musiałem się sporo namęczyć z tłoczkami, kupiłem odpowiedni preparat i jakoś poszło
Habus
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11/11/2012, 12:41
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Postprzez Dawido88 » 3/3/2013, 18:21

Sciągłem zaciski hamulcowe, wyciagłem klocki, nacisnołem kilka razy dźwignie hamulca tak żeby się tłoczki wysunęły uzupelniając płyn w zbiorniczku i tłoczi spryskałem obficie WD 40, wcisnłem z powrotem ,wysunołem , wcisnałem , założylem klocki i przykręcilem do lagi. Kolo obraca się dozo lżej. dzięki za pomoc
BMW F650ST
Dawido88
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2/3/2013, 17:34



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości




na górê