Zobacz wÄ…tek - Czy nasaczac filtr powietrza w sportach ?
NAS Analytics TAG

Czy nasaczac filtr powietrza w sportach ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Czy nasaczac filtr powietrza w sportach ?

Postprzez wiktorgre » 9/12/2012, 15:42

Witam,
Dostałem informacje ze filtr w motocyklach sportowych tzn. Ścigacze również trzeba nasączać specjalnymi preparatami ? Co Wy o tym myślicie ?

Wiem ze w motocyklach off-road jest to bardzo ważny zabieg ale nie przy szosowych.

ProszÄ™ o wasze zdanie.

Pozdrawiam
Wiktor
Yamaha YZ 125 , Ducati 848 ;d
wiktorgre
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 22/6/2008, 23:12
Lokalizacja: Toruń


Postprzez Black-Ghost » 9/12/2012, 15:59

Jeśli masz sportowy filtr powietrza typu K&N i tego typu to one są fabrycznie nasączone, Przy ew. czyszczeniu trzeba użyć specjalnego olejku w aerozolu który można nabyć np na Allegro. W przypadku zwykłych papierowych filtrów nigdy się nie spotkałem aby je czymś nasączać.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez wiktorgre » 9/12/2012, 16:44

Tak dokladnie mam k&n . Wiesz dlaczego sportowe sie nasacza a zwykle (oryginalne) nie ?
Yamaha YZ 125 , Ducati 848 ;d
wiktorgre
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 22/6/2008, 23:12
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Black-Ghost » 9/12/2012, 17:08

Wypowiedz producenta: Zestaw: Air Filter Oil i Air Filter Cleaner. Olej do filtrów powietrza K&N jest jedynym olejem specjalnie opracowanym do używania z bawełnianymi wkładami filtrującymi. Jako jedyny zapewnia doskonałe nasączenie włókiem medium i co za tym idzie utrzymanie prawidłowej filtracji. Szybko penetruje bawełniane włókna i utrzymuje się na nich aż do usunięcia.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê