Zobacz wÄ…tek - Grzeje siÄ™... Fz6
NAS Analytics TAG

Grzeje siÄ™... Fz6

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez rosa » 16/6/2007, 20:38

Wiec moze to termostat jest zepsuty i nie otwiera do konca? Wsadz go do garnka z woda i ugotuj zobaczysz czy sie otwiera
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot


Postprzez motoman » 16/6/2007, 23:12

No właśnie sprawdziłbym chętnie... ale nie mam termometru zeby sprawdzic dokladnie temperature:) mam elektroniczny ale pamietam ze wsadzilem do herbaty i error pokazał:D:P

a na termo jest napisane 71C:]... czy to temperatura otwarcia? troche szybko?... pozatym termo otwiera sie chyba stopniowo a nie od razu cały... no nie wiem

ale bylem teraz polatac chwile... i bylo zajebiscie... nocka chlodniutko... zagrzal sie o dziwo szybko i tak zajebiscie temperature trzymal... i na obwodnicy ponad 200 kilka razy przez dosc spora chwile... i nic temp nie spadła... takze operacje uznaje za pomyslna;)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez simonw » 17/6/2007, 01:55

no fakt szybko wrociles ;)
Jak juz pojechales, mi znow wlazl na czerwone, kamac - cos nie teges albo z plynem albo z termostatem - widziales, ze krotka jazda byla i stosunkowo :) spokojnaa wszedl do konca skali i posiedzial chwilke na czerwonym juz, mimo predkosci ktora teoretycznie powinna dosc ladnie studzic chlodnice.
proponuje testy jutro :)

// no i juz moglbym awatarka zmienic //
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Grzybu » 17/6/2007, 06:58

Znaczy jest poprawa. No to spoko.
Wiele roboty z tym nie ma więc jesienią sobie ustrojstwo z powrotem włożysz i po problemie.
Ja musze do jesieni dopiero kupić termostat.
Pozdr.
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof

Postprzez lukas00 » 17/6/2007, 12:14

motoman napisz tylko jeszcze jak wyjales termostat gdzie go mozna znalesc i jak polaczyles bez termostatu pozniej wszystko
przyda sie ta wiedza innym (np mi)
Proces ewolucji by lukas... najpierw rowerek z kolkami bocznymi pozniej normalny rowerek a dalej fz6 fazerek
Avatar użytkownika
lukas00
Świeżak
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23/5/2006, 00:32
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez motoman » 17/6/2007, 12:32

Całą pracę polecam robić na zimnym silniku:) Robiłem to "na ciepło" i praca jest mało komfortowa;)

No to termostat jest po lewej stronie motocykla nad rozrusznikiem... z bloku silnika wychodzi dość gruba rurka do chłodnicy, no i jest ona połączona z silnikiem plastikową przejściówką...

żeby ją odkręcić musisz podnieść bak i nasadówką odkręcić śruby <2> mocujące przejściówkę. Wyleje się <w sumie> około litra płynu chłodniczego, który oczywiście można złapać do jakiejś miski:)

po zdjęciu plastikowego elementu najlepiej odczepić go od gumowego przewodu <jedna metalowa pętelka na śrubę> - później łatwiej będzie to wszystko przykręcić.

Trzeba wyjąć termostat, zdjąć z niego uszczelkę, następnie osuszyć dobrze miejsce w którym znajduje się uszczelka po czym nasmarować ją sylikonem i wsadzić tam gdzie była wcześniej:)

Następnie przykręcić plastikowy element do bloku, a po tym założyć gumową rurę od chłodnicy na plastikową przejściówkę.

Po wszystkim trzeba jeszcze dolać do chłodnicy płynu, odpalić silnik aby zassał płyn i "wyrzucił" pozostałe powietrze i jeszcze raz dolać brakującego płynu.

Voila!


tak na marginesie, wiem ze to zależy od pojemności ale patrzyłem... zx9r, 929, r1 gsxr1000 mają ponad 2krotnie większą powierzchnie chłodnicy niż Fz6

r6, gsxr600, gsxr750, <jak i wyżej wymienione ss> mają chłodziare prawie 2x większą niż Fz6 i są one w kształcie odwróconego trapezu co znacznie zwiększa powierzchnie chłodnicy, domyślam się że ma to niemałe znaczenie dla chłodzenia silnika:)

pozdr.
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lukas00 » 17/6/2007, 16:02

nie wiem jak mocowanie ale moze wyjsciem bylo by tez zamontowanie chlodnicy z R6 ?? tylko czy to by glupio nie wygladalo skoro ta chlodnica jest wieksza .....
ale w sumie twoj sposob duzo prostszy musze poprubowac jak to jest u mnie z tym grzaniem i wtedy najwyzej tak jak ty wyjme termostat
Proces ewolucji by lukas... najpierw rowerek z kolkami bocznymi pozniej normalny rowerek a dalej fz6 fazerek
Avatar użytkownika
lukas00
Świeżak
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23/5/2006, 00:32
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Grzybu » 18/6/2007, 06:53

A, to macie więcej roboty niż ja.
U mnie obudowa termostatu jest przykrącona z prawej strony ramy na wysokości chłodnicy. Także na bocznej nóżce nie wyleciało mi nic płynu kiedy rozkręciłem rury.

Z dobraniem większej chłodnicy też dobry pomysł. Ale jaka by Wam podpasowała to nie wiem
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 2 gości




na górê