Zobacz wÄ…tek - alarm datatool mpt 1340
NAS Analytics TAG

alarm datatool mpt 1340

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

alarm datatool mpt 1340

Postprzez spik3r » 19/10/2012, 19:55

Witam, tak jak w temacie, posiadam alarm do motocykla typu datatool mpt 1340.
Kupiłem motocykl i był juz zamantowany.
Krotka pilka, potrzebuje jakiejs fachowej instrukcji(opisu) do tego alarmu. Metoda prob i bledow ciezko mi jest cos wskorac.
W pilocie sa 2 przycisku, mniejszy(kolko) i wiekszy (jajko).
Przeszukalem bardzo duzo w internecie i rzeczowego opisu nie znalazlem. Chce wiedziec wszystko co jak klikac, naciskac bym wiedzial "co z czym sie je" :)
Mam nadzieje ze ktos mi "dokladnie" opisze na czym rzecz polega.
spik3r
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 25/9/2012, 16:31


Postprzez Jasiu123 » 19/10/2012, 21:43

U mnie to wyglÄ…da tak:
Przy odpalaniu naciskasz "jajko" (kierunki migają jeden raz) i masz powiedzmy minute na odpalenie moto jeśli tego nie zrobisz alarm sam się po tej minucie uzbroi (co oznajmi przyśpieszającym głośnym pikaniem)
Jeśli kończysz jazdę to albo "jajkiem" (kierunki migają dwa razy) sam uzbrajasz alarm albo po prostu czekasz minutę.
Jasiu123
Świeżak
 
Posty: 380
Dołączył(a): 27/8/2012, 22:28


Postprzez spik3r » 13/4/2013, 08:39

nic fajnego, czesto roznie to wychodzi, meczaca sprawa
spik3r
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 25/9/2012, 16:31

Postprzez krzall » 13/4/2013, 08:59

Witam
lewy przycisk jak naciśniesz i przytrzymasz dłużej powoduje wydanie przez moto długiego dźwięku i "zawiesza " się działanie alarmu w zakresie dotykania itp. Jednakże jak włączysz kluczyk w stacyjkę i będziesz obracał to alarm działa. Prawy przycisk jak wyżej.
A tu http://www.datatool.co.uk/pdfs/system3_ug.pdf masz instrukcje

Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez globussek » 13/4/2013, 16:41

Witam, czy alarm może rozładować akumulator? Tzn. stawiam sprzęt do garażu, alarm jest uzbrojony... Przypuśćmy że nie jeżdżę przez jakiś czas. Chcę wyskoczyć na przejażdżkę, a nie moge odpalić motocykla?

Jeśli tak, to jak sobie z tym radzicie? Jest możliwość odłączenia na stałe alarmu? Proszę o porady.
globussek
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9/7/2008, 10:21

Postprzez krzall » 13/4/2013, 17:56

Witam
jakiś czas - do tygodnia spoko działa. Ale jeździć trzeba żeby doładowywać aku. Nie da nic odpalenie i żeby pochodził na wolnych obrotach. Trzeba śmigać.
A jak na dłużej - odłączam aku i po sprawie :)
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez Kvba » 13/4/2013, 18:00

globussek, ja miałem alarm Datatool w 1000RR i właśnie przez jedną noc był w stanie z na maksa naładowanego aku zrobić totalną padake i mogłem zapomnieć o odpaleniu sprzęta. Alarm wypierniczyłem w cholerę i mam już spokój. Nic mi nie pika, nie wyje jak zapomnę rozblokować i przekręcę zapłon, no i mam spokojną głowę o to, że odpalę motocykl następnego dnia.

A jak ktoś będzie chciał zawinąć mi motocykl to i tak to zrobi czy będę miał alarm, czy przypnę do motocykla dobermana.
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez globussek » 13/4/2013, 18:30

Kvba byłbym zobowiązany jakbyś pomógł mi wypieprzyć to dziadostwo ;p. Chodzi mi bardziej o to gdzie mógłbym znaleźć informacje jak to usunąć? (który kabelek odłączyć itp.) Wydaje mi się że alarm został zamontowany fabrycznie w motocyklu, dokładnie nie wiem jaki to jest model, ale pewnie wszystkie mają podobne łączenie. Zastanawia mnie jeszcze, czy jak odłączę alarm to czy nie będę miał problemów z odpaleniem motocykla?
globussek
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9/7/2008, 10:21

Postprzez krzall » 13/4/2013, 18:33

Kvba napisał(a):globussek, ja miałem alarm Datatool w 1000RR i właśnie przez jedną noc był w stanie z na maksa naładowanego aku zrobić totalną padake i mogłem zapomnieć o odpaleniu sprzęta. Alarm wypierniczyłem w cholerę i mam już spokój. Nic mi nie pika, nie wyje jak zapomnę rozblokować i przekręcę zapłon, no i mam spokojną głowę o to, że odpalę motocykl następnego dnia.

A jak ktoś będzie chciał zawinąć mi motocykl to i tak to zrobi czy będę miał alarm, czy przypnę do motocykla dobermana.


Witam
Cos musiałeś mieć nie halo bo u mnie data jest ok. Co prawda na parkingu zostawiam go głownie na serwisowym trybie ale na mieście alarm. Nie śmigam tez za dużo. Więc nie jest tak źle. W sezonie chyba ze dwa razy Doładowuje aku. Moze trzy. Poza sezonem co miesiąc bo stoi w domu :).
Datatoole nie są takie tragiczne. Da sie z nimi żyć. Ale ten nie jest najnowszej generacji. Tak mniej więcej sprzed 15 lat ;).
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez Kvba » 13/4/2013, 20:19

globussek, mój model alarmu to S4 - C221. Wywalenie go, to jakieś max 2h roboty. Mi go wywalał znajomy z serwisu motocyklowego przy okazji przygotowania motocykla do sezonu. Z tego co mówił to demontaż wygląda mniej więcej tak: od centralki idą same czarne kable (przynajmniej u mnie tak było) i one są wlutowane w oryginalną wiązkę. U mnie wystarczyło rozlutować każdy kabel z osobna od oryginalnej wiązki, zaizolować kable w wiązce i gotowe. Nie wiem natomiast jaki model Datatoola ty masz ale myślę, że byłoby u Ciebie podobnie.

krzall, mi się nie chciało bawić właśnie w tryby serwisowe i doładowywanie akumulatora, więc ja go zostawiałem uzbrojonego cały czas i ciągnął sobie prąd z aku jak tylko potrzebował... Do tego niesamowicie irytowało mnie jak na stacji tankowałem motocykl, a alarm po 45 sekundach zaczął się uzbrajać, a ten Datatool wydaje taki dźwięk przy uzbrajaniu jakby zaraz miała eksplodować bomba :D Najpierw wolno pipczy, a potem coraz szybciej, aż co ciągłego dźwięku i cisza - uzbrojony. Czujesz się jak terrorysta :D
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krzall » 13/4/2013, 20:34

Kvba napisał(a):ten Datatool wydaje taki dźwięk przy uzbrajaniu jakby zaraz miała eksplodować bomba :D Najpierw wolno pipczy, a potem coraz szybciej, aż co ciągłego dźwięku i cisza - uzbrojony. Czujesz się jak terrorysta :D

Witaj
to super :) szczególnie jak ktoś z boku patrzy :)
Ja wciskam na chwilÄ™ lewy i tankujÄ™.
A później prawy i pipczy normalnie ;) . Leniwy jestem i nie chce mi się odcinać przewodów.
Jeśli rzeczywiście tylko wycięcie z wiązki to można centralkę uwalić i zaizolować ale to chyba nie tak do końca. Coś trzeba połączyć w instalacji. Gdzieś na elektrodzie kiedyś widziałem instrukcję ale leniwy jestem ;) i nie chce mi się teraz szukać.
Mam tylko jeden sprawny pilot więc albo niebawem dokupie drugi albo też będę wycinał alarm jak mi pilot padnie :)bo całość operacji tylko pilotem. Zresztą będę musiał przećwiczyć kiedyś dokładniej temat :)
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez spik3r » 14/4/2013, 00:36

sprawa i u mnie wyglada podobnie, rozladowuje akumulator. co jest bardzo uciazliwe..
Planuje go jakos odlaczyc, i miec z tym koniec problemu. Jak to mowia, jak ma ktos ukrasc, to i tak ukradnie. Oczywiscie nikomu nie zycze.
Bo sluchac go wlasnie na cpnie, gdziekolwiek jak sie zapomni przycisku nawet kliknac, to jest szok ..
spik3r
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 25/9/2012, 16:31



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê