Zobacz wątek - Sprzęgło - ocena stanu
NAS Analytics TAG

Sprzęgło - ocena stanu

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Sprzęgło - ocena stanu

Postprzez Cole » 1/7/2012, 19:00

Witam
Ostatnio zacząłem serwisować sprzęgło (suzuki gsr 600). Ślizgało mi się na wysokich obrotach. Prawdopodobnie przez to też czasami nie chciały mi wchodzić biegi. Zamówiłem nowe przekładki tarcze i sprężyny. Skoro zacząłem serwis więc mam do was pytanie.
1. Stan kosza sprzęgłowego. Widać na nim delikatne wytarcia, nie są to rowki ani szczeliny tylko takie delikatne wytarcie. Czy ma to wpływ na pracę sprzęgła?.
Dać do zeszlifowania, czy jeszcze długo pojeździ na takim?
2. Jedna z tulejek w którą wkręca się śrubę ze sprężyną jest całkiem porysowana. I tutaj również, czy ma to jakikolwiek wpływ na pracę?

Na jednym zdjęciu zaznaczyłem elementy o które mi chodzi
Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)Obrazek (otwórz link)

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc
Cole
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5/11/2011, 16:08


Postprzez henio12323 » 1/7/2012, 20:54

słabo na fotkach widac jezeli są głebokie to kosz wtedy jest na nic. lekko wyczuwalne pod palcem zagłebienia są jeszcze dopuszczalne. generalnie chodzi o to że jak tarcza przy obrotach dociska sie do tego kosza musi bezproblemów móc sie wysuwać i wsuwać. jezeli juz jest zazabkowane i tarcza sie blokuje to albo patent i szlifowanie albo najlepiej wymiana na nówke/uzywke
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Cole » 9/7/2012, 18:39

Może podepnę się pod starszy temat.
Zerwałem śrubę którą wkręca się sprężynę (w sprzęgle), czy wiecie gdzie można taką dostać bo na necie nie ma. Musi być taka sama jak od kompletu?
Albo czy dało by się wymienić wszystkie śruby na takie same aby były jednakowo wyważone ale zwyczajne, nie oryginalne suzuki?
pozdrawiam
Cole
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5/11/2011, 16:08

Postprzez stachv1 » 10/7/2012, 14:30

Szukaj motocykli na części lub części do tego silnika i pytaj ;)

skoro zerwałeś śrube to za pewne gwint został Ci w zabieraku i on bedzie do wymiany, ja miałem podobny problem w swoim motocyklu
stachv1
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/3/2012, 16:59
Lokalizacja: Gryfów Śląski



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê