Zobacz wÄ…tek - Termometr z sondÄ… do moto?
NAS Analytics TAG

Termometr z sondÄ… do moto?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Termometr z sondÄ… do moto?

Postprzez Arturo925 » 7/5/2012, 09:53

Siema. Testował ktoś u siebie taki bajer, jak termometr tablicowy z sondą?

CoÅ› takiego:
http://allegro.pl/termometr-panelowy-ta ... 57392.html

Wywalam licznik, a jako iz nie chce w nim popsuć kostek, to nie rozłączam tego i nie zostawiam samej diody od czujnika temperatury, tylko właśnie pomyślałem nad czymś takim. Zapewne nie jest on jakiś super szybki, ale z tego co o nim wyczytałem to jest dokładny. Ziomki wiercą dziury w głowicy i tam pchają sondę, ale przecież można mniej pokaleczyc moto i wrzucić sondę gdzieś w żeberka chłodnicy.

Pytanie tylko, czy ktos tak u siebie robił, jezeli tak to jak długo ma ten termometr i jak sie on sprawuje?
Cena jest kusząca, bo tylko 30zł z wysyłką. Lepsze to niż jakiś Stage6 przy których ślinia sie małolaty i które kosztują 200zł :lol:


EDIT: Teraz mi przyszedł taki pomysł do głowy, ze mógłbym po prostu wykręcić z głowicy czujnik temperatury i na jego miejsce wkręcić identyczną śrubę z sondą w środku :)
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna


Re: Termometr z sondÄ… do moto?

Postprzez zxer » 7/5/2012, 13:21

Arturo925 napisał(a):Siema......

Ziomki wiercą dziury w głowicy i tam pchają sondę,


Ze co ? Nic tylko pogratulowac "ziomalom" Rozwiercac piec zeby wsadzic chinska sonde...
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw


Postprzez Arturo925 » 7/5/2012, 13:44

Dlatego ja szukam innego sposobu. To jest głowica z 50cc, która kosztuje pare dyszek, ale jednak lepiej mieć te parę dyszek niz ich nie mieć.
Wolałbym opcję z chłodnicą, ale za uj nie wiem jak to tam wepchnąć, żeby nie ingerować w chłodnicę.
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna

Postprzez zxer » 7/5/2012, 14:07

jak chcesz sie bawic w takie rzeczy to lepiej kup cos dedykowanego zamiast kombinowac jak wepchnac sonde w chlodnice ktora plyn chlodniczy zezre w 2 dni.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez sonycbr77 » 7/5/2012, 16:06

przeciez w chlodnicy jak ja zamontujesz to nie bedzie ci pokazywalo temperatury jaka masz w piecu :D termostat sie zamknie plyn w chlodnicy w czasie jazdy sie wystudzi i bedzie zupelnie inna temperatura niz w piecu
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê