Zobacz wÄ…tek - Pasta do nowego lakieru, plastik.
 
NAS Analytics TAG

Pasta do nowego lakieru, plastik.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pasta do nowego lakieru, plastik.

Postprzez Delik » 17/2/2011, 22:04

Witam, odebrałem owiewki od lakiernika,po wyschnięciu chciałem je wypolerować jakieś takie upaprane są.Dostałem info że najlepiej zrobić to pastą specjalna do świeżego nowego lakieru, najlepiej Tempo. Niestety nie mogę znaleźć ów takiej. Jak już jest to Tempo ale np. do starego :/
Pomóżcie :)
Delik
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 8/7/2010, 12:26


Postprzez henio12323 » 17/2/2011, 22:18

tylko nie bijcie od razu :D ale słyszałem że świeży lakier mozna spolerować pastą do nagrobków ile w tym prawdy nie wiem :D ale moze kto testował lub widział taki test by sie wypowiedział :D wiem że sa specjalne mleczka do polerki pod niskoobrotowe maszynki i wiem że kumpel sobie malował auto na czarno w warunkach istnie domowych i przynajmniej z metra wygladał nieziemsko lakierek :D psu jajca dosłownie. i wiem że uzywał jakiegos mleczka do polerowania.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Repsol » 17/2/2011, 22:49

Jeśli odebrałeś plastiki świeżo polakierowane od lakiernika to one juz powinny być polerowane. Jeśli nie są tzn. że to nie był lakiernik tylko niewiadomo kto :P

Tempo nie jest do świeżych powlok lakierniczych, tylko wręcz przeciwnie.

Zaopatrz się np. w pastę G3, ale to raczej szlifierką + gąbka polerską się robi a nie ręcznie, bo efekt będzie mizerny i syzyfowa praca. Mleczko na sam koniec żeby nie było "hologramów" od gąbki.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Delik » 17/2/2011, 23:23

powierzchnia, lakier jest polerowany ale chodzi mi o wyczyszczenie :) w moim asortymencie mam pasty do chromów metali itp ale nie do świeżego lakieru nie chce spiep*zyć ;p
Delik
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 8/7/2010, 12:26

Postprzez Adam093 » 18/2/2011, 15:37

Jak było polerowane to teraz trzeba to odpowiednim woskiem zabezpieczyć. Najlepiej twardym albo mleczkiem stosowanym po polerowaniu. POlecam wyroby 3m. Pastą tempo to się kiedyś duże fiaty polerowało. Ona działa jak papier ścierny i tego się już nei stosuje...
Aktualnie er one....
Adam093
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/6/2010, 19:14
Lokalizacja: Przygodzice/Wrocław

Postprzez henio12323 » 18/2/2011, 16:21

stosuje :) ale wiekszosc past w sklepach są to pasty do starych lakierów i te sie stosuje na stary lakier. auto tym polerowałem to na prawde duuzo dało. ale tez mi sie rzuciło kiedys własnie chyba tempo do nowych lakierów. i włąsnie to jest z woskiem i nie ma tych drobinek sciernych. wiec delikatnie poleruje i zabezpiecza woskiem ;) no ale jak napisałeś mozna zastosować tez sam wosk np
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Repsol » 18/2/2011, 17:10

Ale świeży lakier jest max prze 2tyg. Potem jest taki jak każdy inny i nie trzeba się jakos specjalnie o niego troszczyć. Czyli jakies szampony z woskiem lub bez, same woski, mleczka itp.

Chyba nie ma czegoś takiego jak pasty do świerzych lakierów, pomijając oczywiście pasty polerskie po lakierowaniu ale to pisałeś, że miałes robione.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Kedar-88 » 18/2/2011, 22:32

Pasta G3 zostawia "rysy" widoczne w świetle(po polerce są to okręgi), do polerowania na szkło lepsza jest G6.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Adam093 » 22/2/2011, 13:53

henio12323 napisał(a):stosuje :) ale wiekszosc past w sklepach są to pasty do starych lakierów i te sie stosuje na stary lakier. auto tym polerowałem to na prawde duuzo dało. ale tez mi sie rzuciło kiedys własnie chyba tempo do nowych lakierów. i włąsnie to jest z woskiem i nie ma tych drobinek sciernych. wiec delikatnie poleruje i zabezpiecza woskiem ;) no ale jak napisałeś mozna zastosować tez sam wosk np


Kolego wybacz ale głupoty piszesz jak się patrzy. Wszystkie tye pasty w sklepach są gówno warte. POrządne profesjonalne pasty to pasty z grupy 3m i farecli. Tyle że 3m stosuje się bez wody a farecle z wodą i syfi się wszytsko wokoło. Wosk to się kładzie osobno a w jakiejś paście tempo. Nie dawaj takich rad jak się nie znasz bo ktoś przez takie rady może sobie problemów narobić. Co do wosków to polecam firmę meguiar's, w zależności od koloru można dać wosku który wydobędzie głębie koloru np z czarnego koloru.

Kolego wyżej co piszesz o tym że g3 powoduje rysy. Kolejny znawca widzę.... To co nazywasz rysami to są hologramy. A pasta g3 to pasta ścierna która przyciera lakier usuwając rysy, następnie można wziąć g6 która jest pastą wykończeniową i powinna cześciowo albo całkowicie usunąć hologramy a na koniec dajemy mleczko i wosk lub pastę całkowicie wykończeniową. A tak wogóle to przed polerowaniem powinno się dokładnie dany element umyć i oblecieć glinką...
Aktualnie er one....
Adam093
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/6/2010, 19:14
Lokalizacja: Przygodzice/Wrocław



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê
cron