Zobacz wÄ…tek - "podglosnienie" wydechu
NAS Analytics TAG

"podglosnienie" wydechu

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

"podglosnienie" wydechu

Postprzez scythe » 9/5/2009, 22:22

siemanko ;) chcialbym zaczerpnac rady na temat " podglosnienia wydechu" w jaki sposob oraz plusy i minusy.:
-mysle nad wyjeciem waty z koncowki. czy znacie inne sposoby ? rozumiem ze po wyjeciu waty z koncowki moto bedzie chodzil glosniej i nie musze nic ustawiac;> dodam ze mam oryginalny wydech z cbr f3 (ten czarny).
-i 2 opcja wywalic cala rurke z wata czy tu potrzebna regulacja i jak dzwiek ?
-3 opcja katalizator i reszta co myslicie ? a moze jakies inne sposoby. bo szczeze mowiac kupilem ja z miesiac temu i nie slysze ze jade... moze to banalne pytanie ale czy to nie popsuje/rozreguluje/oslabi moto ? dzieki za odp
scythe
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/5/2009, 22:17


Postprzez Michal_burnout » 10/5/2009, 22:59

Rozbebeszanie oryginału to nie to samo co dobry przelot ale jak sie nie ma kasy to można pogrzebać, sam mam wyciętą tą zwężoną końcówkę(tą wewnętrzną) i wyciągnięta watę lub cokolwiek tam było(kumple mi to robili, nie widziałem co tam było) ale została taka rurka długa w środku(nie widać jej jak sie nie zajrzy "głębiej" do komina :) )

Plusy- w końcu słyszę motor(SRAD 600 99), ten dźwięk podoba mi sie- basowy.

Minusy- przejazdy nocne trochę są "kłopotliwe" ponieważ nie chce zakłócać ciszy nocnej, a to jednak trochę ponad dopuszczalną normę(może przewrażliwiony jestem i przesadzam) :) po drugie regulacja gaźnika jest potrzebna a u mnie prawdziwego mechanika ze świecą szukać i muszę gdzieś go oddać w dobre ręce.

Spadku/zwiększenia mocy nie zauważyłem, wibracje od komina sie trochę zwiększyły- takie mam wrażenie, ogólnie duży banan na twarzy, jak sie zrobi przegazówkę :D
Avatar użytkownika
Michal_burnout
Świeżak
 
Posty: 101
Dołączył(a): 4/5/2009, 21:04
Lokalizacja: MÅ‚awa


Postprzez scythe » 11/5/2009, 10:00

napewno regulacja
? wolalbym tego uniknac szczeze mowiac. co do spadku to rozne wersje slyszalem. a przy samej wacie bez tej rurki tez regulacje musze robic ? wie kts cos ?
scythe
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/5/2009, 22:17

Postprzez s_extrem* » 11/5/2009, 12:42

Ja po zmianie na przelotowy tez oddalem do regulacji ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez scythe » 11/5/2009, 20:00

a ile zaplaciles kolego ;> tylko gazniki ? no ale ja chce tylko wate wygluszajaca wywalic a nie przelot montowac.
scythe
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/5/2009, 22:17

Postprzez wyspa19 » 12/5/2009, 17:30

Ja wybebeszyłem wszystko, mam poprostu atrape tłumika, nawet go troche skrócilem, pomalowalem... zaczne od dzwieku, o wiele wiele głosniej i przyjemniej dla uszu:D co do mocy, u mnie zauwazylem duzy spadek na niskich obrotach nie idzie z dołu tak jak wczesniej, zchodzenie z wysokich obrotow gwarantowany strzal z tłumika... ale cos kosztem czegoś, powiem szczerze ze troche mnie irytuje ten spadek mocy i chyba zmienie na jakis oryginalny przelot... a regulacja gaznikow obowiazkowo po takim ze sie tak wyraze tuningu;)
Jazda na motorze jest drogą do wolności... poprzez manetkę gazu, odpływasz. Nie ważne jak jezdzisz i czym, czujesz powiew wiatru, problemy znikają, piękne uczucie... Pozdro dla motocyklistów róbmy to co kochamy....
Avatar użytkownika
wyspa19
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19/11/2008, 12:28
Lokalizacja: Katowice

Postprzez skwy » 15/5/2009, 03:22

Hej moderacja co to za usuwanie postów?????????
Mam prawo wyrażać własne opinie !!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Lukas_dan » 15/5/2009, 08:12

R6 99 Seryjny tlumik...
Roznitowalem komin przy samym wylocie. Widoczny gwizdek czy jak kto woli wkladke na poczatku rozwiercalem, ale jdnak zesmy fleszem wycieli :wink: . Chodzi lepiej tzn basowo :), szkoda ze nie ryk bo takiego efektu pozadam... ale narazie funduszy na tlumik brak..., zabieg kosztowal mnie czasu max godzina i 40 gr za 6 nitow 8)
Avatar użytkownika
Lukas_dan
Świeżak
 
Posty: 116
Dołączył(a): 4/8/2007, 19:30
Lokalizacja: Lidzbark

Postprzez nightracer » 15/5/2009, 20:40

scythe napisał(a):napewno regulacja
? wolalbym tego uniknac szczeze mowiac. co do spadku to rozne wersje slyszalem. a przy samej wacie bez tej rurki tez regulacje musze robic ? wie kts cos ?



Wszystko bedzie dobrze, dopiero przy całkowicie wolnym wydechu można odkręcić o pół obrotu powietrze, w twoim przypadku zero regulacji, powodzenia.
Avatar użytkownika
nightracer
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1/5/2009, 11:09
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piter_Stunter » 15/5/2009, 20:54

Chcesz mieć koleś głośny wydech ? Zjedz fasolkę wal przez tyłek !!
...PITER WCIĄŻ ŻYJE...
Stunt, panienki,imprezy,szypka jazda - to lubiem
Piter_Stunter
Świeżak
 
Posty: 254
Dołączył(a): 8/5/2009, 20:56
Lokalizacja: jest piter

Postprzez willyfog » 16/5/2009, 14:34

Wlasnie przerobilem wydechy u swojego Monstera. Zrobil mi to taki jeden MAGIK - Edzio. Super roznica i naprawde warto. Moze byc klopot z przejazdem w nocy ale coz... chcialo sie to sie ma.

Jestem super zadowolony, Edzio robi tez kominy wysylkowo (mieszka okolice W-wy)
________________________________________
Ducati Monster 800 '04
Avatar użytkownika
willyfog
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 5/11/2007, 10:23



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê