Zobacz wątek - Docieranie nowych silników wg MotoMana [bardzo długi text]
NAS Analytics TAG

Docieranie nowych silników wg MotoMana [bardzo długi text]

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez Artur 666 » 8/9/2009, 21:30

napewno nie pykac km za km troche w palnik trzeba dac

wyczerpujaco na ten temat jest na forum motocyklowym znajdz i przeczytaj
Tl 1000r
Pieprze raperów psełdo gangsterów
prawdziwym wyzwaniem jest zakręt
Avatar użytkownika
Artur 666
Bywalec
 
Posty: 551
Dołączył(a): 26/8/2009, 10:22
Lokalizacja: Kozia Wola


Postprzez niko_96 » 5/4/2010, 03:10

przy tych dwóch tlokach to chyba lewy byl docierany????wedlug mm bo z prawej ma przebarwnienia przeciekajacego oleju jak pisal nizej
niko_96
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/4/2010, 03:07
Lokalizacja: witnica


Postprzez dekanian » 29/12/2013, 01:26

Czy ktoÅ› orientuje siÄ™ jakim olejem zalewane sÄ… nowe motocykle BMW ?

Czy według was jazda na syntetyku z użyciem tej techniki 'ostrego' docierania nic nie da ?

przepraszam za odświeżenie sprzed kilku lat ale własnie dorobiłem się nowego moto,
dekanian
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18/5/2008, 01:20
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez henio12323 » 29/12/2013, 09:09

da tylko wolniejszy bedzie efekt. ja mam taktyke juz wypracowaną, zalewam minerałem po 1 po remoncie ZAWSZE zostają jakies nieczystosci po 2 minerał kosztuje grosze. wiec zalewam dobrym minerałem robie docierke troche wg motomana, troche po swojemu, zaleznie od warunków, motocykla, pogody nawet - żeby nie przekatować. po niedługim czasie w wyczynówce ponad 100 km nakręciłem tylko wywaliłem ten olej, nowe filterki + olej syntetyk i smiga jak trzeba ;)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez rosiboj » 29/12/2013, 11:25

dekanian napisał(a):Czy ktoś orientuje się jakim olejem zalewane są nowe motocykle BMW ?

Czy według was jazda na syntetyku z użyciem tej techniki 'ostrego' docierania nic nie da ?

przepraszam za odświeżenie sprzed kilku lat ale własnie dorobiłem się nowego moto,

Gratuluje ale skoro masz nowy motocykl to czy aby nie musisz robic serwisu w BMW aby utrzymac gwarancje? Wiem, ze 800 to troszke duzo za wymiane oleju ale szkoda oszczedzac kilka zlotych zeby w razie czego utracic gwarancje to raz a dwa , za 3 lata jak bedziesz sprzedawal motocykl nie serwisowany w BMW to moze sie okazac, ze tracisz duzo wiecej niz zaoszczedziles. Mowie to tylko dlatego, ze sam jestem w podobnej sytuacji.Nie wiem ktore BMW masz ale u mnie zalecany jest 5W-40 lub 10W-40 full synthetic.
Jesli chodzi o sama technike docierania to tez masz to opisane w instrukcji, u mnie przez pierwszy 1000km byla fabrycznie zalozona blokada, teoretycznie po zdjeciu blokady motocykl powinien byc dotarty
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez dekanian » 29/12/2013, 14:27

No dlatego pytam, ponieważ ASO zaleje Ci tylko to co jest napisane w instrukcji obsługi.
Czyli w moim przypadku jest to 15W50, API SJ, JASO MA2 full syntetyk (BMW stosuje tylko Castrol).

Nie mam blokady od nowości, w instrukcji pisze aby nie przekraczać połowy zakresu obrotomierza wiec totalna sprzeczność z artykułem.

Ale zastanawiałem się nad sensem ostrego docierania mając tak dobry olej syntetyczny. Skoro wyraźnie motoman odradza syntytyki bo są za 'śliskie'.
dekanian
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18/5/2008, 01:20
Lokalizacja: Rybnik

Re: Docieranie nowych silników wg MotoMana [bardzo długi tex

Postprzez motek33 » 25/1/2019, 14:58

Warto przez chwilę się pomęczyć i dotrzeć silnik, bo potem może nam się to opłacić. Wiecej można poczytać na ten temat tutaj: https://forum.scigacz.pl/about3145.html#p33245 (otwórz link)

Pierwszy post i od razu z zewnętrznym linkiem, nieładnie. /Glenroy
motek33
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/1/2019, 14:55

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê