Zobacz wątek - sprzęgło - coś nie pykło przy wymianie... wysprzęglik?

Reklama

NAS Analytics TAG

sprzęgło - coś nie pykło przy wymianie... wysprzęglik?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

sprzęgło - coś nie pykło przy wymianie... wysprzęglik?

Postprzez dikoj » 25/5/2021, 16:08

CBR 125 2007r. 70000km przebiegu. Sprzęgło się skończyło. Nadszedł czas na wymianę.

Kupiłem nowe tarcze (EBC) i przekładki (TRW) oraz oryginalne sprężyny, płytkę dociskającą, łożysko, nakrętkę i podkładkę. Rozłożyłem sprzęgło, wymieniłem części, dokręciłem śruby odpowiednim momentem i złożyłem wszystko do kupy. Tarcze moczone w oleju kilkadziesiąt minut. Wszystko nasmarowane jak w serwisówce. Niestety był jakiś problem z wysprzęglikiem. Regulacja linki się skończyła, a wysprzęglik był luźny, nie odbijał, nie ciągnął klamki sprzęgła. Było to na szczęście przed zalaniem olejem, więc rozłożyłem wszystko jeszcze raz i dopiero wtedy zorientowałem się, że nie zwróciłem uwagi na znaczniki (zdjęcie). Złożyłem wszystko poprawie i było ok - wysprzęglik pracował prawidłowo, linka sztywna, klamka twarda. Olej i chłodziwo zalane. Przejechałem kilkanaście kilometrów - wszystko pracowało prawidłowo. Po trzech dniach odpaliłem motocykl i sprzęgło przestało pracować tak jak powinno. Pojawił się efekt jak po pierwszym złożeniu - wysprzęglik nie ciągnie linki. Ponieważ musiałem jechać (nie miałem innego transportu) podkręciłem regulację linki prawe do końca i było w miarę tak sobie. Sprzęgło przenosi napęd prawidłowo. Problem jest przy zmianie biegów, w szczególności 1, N, 2 w dwie strony. Skrzynia na pewno jest ok, więc głównym podejrzanym jest wysprzęglik, ale przy wymianie go nie dotykałem.

Macie jakieś pomysły co może być przyczyną takiej sytuacji? W serwisówce przy instrukcji wymiany sprzęgła tylko w jednym miejscu jest informacja, że elementy muszą być złożone w danym położeniu - jak na zdjęciu.

Obrazek
Obrazek
dikoj
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa