Zobacz wątek - Yamaha R6 wymiana sprzęgła
NAS Analytics TAG

Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Postprzez tomaszek144 » 10/1/2020, 13:34

Witam mam pewien problem, pod koniec ostatniego sezonu zaczęło slizgac mi sprzęgło, więc od razu się za to wziąłem, rozkercilem no i tak, przekładki miały już oznaki przypalenia a tarcze miały od 2,9 do 2,7 mm a patrzyłem w manualu że minimum to 2,8 mm no więc kupiłem cały zestaw łącznie ze sprężynami no i te nowe tarcze mają dokładnie tyle samo grubości no to teraz nie wiem czy wystarczy naciągnąć na full linkę, czy już założyć cały nowy komplet
Avatar użytkownika
tomaszek144
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25/7/2014, 17:05
Lokalizacja: Filipowice


Re: Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Postprzez henio12323 » 10/1/2020, 21:19

tarcze oprócz wymiaru maja ważną powierzchnie, czasem przypalone sprzęgło sie "szkli" i taka zeszklona powierzchnia kiepsko trzyma, opcja druga - miałes wyregulowaną dzwignie a nie linke sprzęgła i moze miałes cały czas podparte to sprzęgło. jak juz masz nowy zestaw to pewnie bym go zamontował - chyba ze jakis tani chinczyk, a stare tarcze miałbys rzeczywiscie w dorbym stanie ( tu dodam że jak trzyma wymiar a jest zeszklone to spokojnie mozna delikatnie na płycie traserskiej takie tarcze potraktować papierem sciernym ) jak sie slizgało przekładki pewnie przypalone i pokrzywione, spręzynki zamiennikowe często są twardsze - moze to pomóc na slizganie sie sprzęgła ale też pewnie bedzie ciezej chodziła klamka
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Yamaha R6 wymiana sprzęgła

Postprzez tomaszek144 » 10/1/2020, 23:19

Wymienię całość, jak już mam to wszystko to założę i będę miał spokój, dzięki za radę
Avatar użytkownika
tomaszek144
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25/7/2014, 17:05
Lokalizacja: Filipowice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê