Zobacz wątek - VFR800 kręci, ale nie odpala
 
NAS Analytics TAG

VFR800 kręci, ale nie odpala

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

VFR800 kręci, ale nie odpala

Postprzez Yarecki_WR » 9/4/2019, 13:05

Po roku garażowania przyszedł czas na przegląd. Bateria była od paru miesięcy podpięta pod Oximizera. Odpalił od pierwszego, a że bajurka się skończyła, to pojechałem na najbliższą stację - jakieś 500m :) Po zatankowaniu już nie odpalił więc 500m pchania w drugą stronę. Bateria jednak nie wytrzymała. Wymieniona już na nową, jednak teraz z kolei silnik nie chce zaskoczyć. Kręci bez problemu, voltów mu nie brak, jednak za nic nie chce odpalić. Jak tak trochę pokręci w końcu czuć paliwo i pojawia się lekki biały dymek z wydechu. Zastanawiałem się nad świecami, ale któraś z 4 chyba powinna go jednak odpalić? Co tu może być nie tak?
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław


Re: VFR800 kręci, ale nie odpala

Postprzez Glenroy » 9/4/2019, 16:13

Pierwsze, taka błaha, głupia sprawa, ale mało kto wpada na pomysł, żeby sprawdzić...bezpieczniki :) jak będą gites, to przyjmijmy, że paliwo i powietrze masz ok, bo chwilę wcześniej jeździłeś, w takim razie sprawdzasz świece, mierzysz cewki, bo mając paliwo i powietrze, iskra to jedyny element, którego brakuje do zapłonu, nie pamiętam jak to jest rozwiązane w VFR, ale chyba każda świeca ma własną cewkę, a może i moduł zapłonowy zdechł, kij go tam wie. Mógł też paść np. czujnik położenia wału korbowego.
Najpierw sprawdź bezpieczniki, później sprawdź świece bo kręciłeś go pewnie trochę czasu i dostało im się dobrze po tyłku.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: VFR800 kręci, ale nie odpala

Postprzez Yarecki_WR » 9/4/2019, 18:15

Dostałem się do 3 świec. Trochę ubabrane, ale iskra była. Bezpieczniki przy akumulatorze też wyglądały ok.
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: VFR800 kręci, ale nie odpala

Postprzez Yarecki_WR » 9/4/2019, 20:18

Właśnie mnie coś tknęło. Na codzień jeżdżę dieslem... :roll:
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê