Zobacz wÄ…tek - polerowanie aluminium
NAS Analytics TAG

polerowanie aluminium

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez Wombat » 12/2/2009, 18:24

POLER napisał(a): polerując go jest lepiej dla chłodzenia bo kontakt jest odrazu z powietrzem -powierzchni metalu.


Bzdury piszesz. Nie od dziś wiadomo z lekcji Fizyki i teorii promieniowania ciała doskonale czarnego że powierzchnie w tym kolorze nie tylko doskonale pochłaniają promieniowanie widzialne i cieplne ale również świetnie je emitują. Malowanie silników na czarny kolor to nie wymysł estetyki. Lustro w większości odbija promieniowanie widzialne i cieplne (podczerwień) i podobnie jest z emisją - znacznie gorzej emituje. To dlatego Zwierzaka z avatara Marcina111 natura wyposażyła w białe futro - aby w w warunkach polarnych tracił mniej ciepła... Wiec jeśli konstrukcyjnie producent maluje silniki chodzone powietrzem na czarno to coś w tym jest... a jeśli zaprojektował je z naddatkiem chłodzenia to może sobie pozwolić na ich chromowanie.... ale Ty tego nie stwierdzisz niestety...


Poler , jesteś ignorantem jeśli chodzi o wiedzę, wiec jeśli podobnie polerujesz to proszę zakończ już tą mizerną autopromocję...

ps: polerując nierdzewkę czy kwasówkę.. nie dawajcie się naciągaczom.... Galwanizernia bierze grosze za polerowanie elektrochemiczne nierdzewki a wygląd jest jak z ery kosmicznej.... lustro po prostu.
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin


Postprzez POLER » 12/2/2009, 19:11

Wombat a czy ja cos pisałem o malowaniu ??

Heh, przypominam o tobie ignorancie ze ilość postów nie swiadzczy o twojej wiedzy, gdzie 50% postów twoich to piszesz tylko o tym jaki to kto jest ignorantem ;]

Obejrzyj sobie fotki polerki i nie badz taki do przodu bo to ty nie masz zadnego pojecia na temat polerki.
Polerowanie elementów aluminiowych, stalowych (stal kwasowa, nierdzewna) na super połysk - lustro. | Poleruję felgi motocyklowe jak i samochodowe, pokrywy, dekle - każdy element. | | http://poleralu.fotosik.pl
POLER
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 5/1/2009, 04:42


Postprzez mar111cin » 12/2/2009, 23:11

kurde... ja już nigdy więcej nie kupię na zimę czarnej kurtki... już wiem dlaczemu tak marzne :( producenci kurtek robią nas w jajo:/


ale racje masz, śnieg się nie nagrzewa, a asfalt nawet w zimie potrafi być ciepły.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez wiklad » 12/2/2009, 23:58

coś mi tu nie gra, lodówka ma białą obudowę, a jakoś w środku zimno jest :/ może zły odcień bieli?
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez mar111cin » 13/2/2009, 00:02

jest ok, bo białe nie pochłania ciepła, czyli nie nagrzewa lodówki ; ) to tak samo jak śnieg. robi się ciepło a on dalej leży.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez wiklad » 13/2/2009, 00:30

wiem, mój post był po prostu ironią :P
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez mar111cin » 13/2/2009, 01:02

sorrka, późno jest i nie łapie ; )

PS dlaczego pasy namalowane na jezdni są śliskie?
ja już mam odpowiedź, poprostu białe nie pochłania ciepła i jest zimne, a jak wiadomo zima jest ślisko :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê