Zobacz wÄ…tek - Aprilia Rs 125 2007/py/ Ogromny problem z ruszaniem!
NAS Analytics TAG

Aprilia Rs 125 2007/py/ Ogromny problem z ruszaniem!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Aprilia Rs 125 2007/py/ Ogromny problem z ruszaniem!

Postprzez SpejSon » 4/5/2016, 12:44

Witam.
Posiadam aprilie rs 125 wersja py z 2007r.
Apka ma problem z ruszaniem na 1 biegu,mianowicie z 1 rusza dopiero od +6k obrotów,jeśli damy 5k obrotów i mniej apka próbuje wystartować ,dusi się i w efekcie gaśnie.
Oddana została do autoryzowanego serwisu,początkowo wyregulowany i wyczyszczony zostal gaźnik oraz zmieniona dysza główna na 125,kolejno wymienione sprzęgło,tarczki sprzęgła,tłok oraz cylinder,skrzynia jak i korbowód w nienagannym stanie.

Pragnę dodać że gdy moto na 1 dostanie ssanie to idealnie zbiera się nawet z niskich obrotów,jednak nie ma sensu co skrzyżowanie zaciągać ssania i startować.
Mieszanka raczej też nie jest problemem bynajmniej tak twierdzi majster.

Moto ma założoną dyszę 125 główną ,czy zmiana dyszy na np 140 może dać upragniony efekt?Moto jest rozblokowane a jego zachowanie może wskazywać na zbyt małą dawkę paliwa,dziwny jest fakt że na ssaniu rusza idealnie.

Dodam jeszcze że mechanik założył zawór wydechowy w drugą stronę twierdząc że tak może być ponieważ praca moto nie pogorszyła się po przełożeniu jeżyka w przeciwną stronę niż to byc powinno.

Pomóżcie mi bo mechanicy już rozkładają ręce i nie wiedzą co może być nie tak.

Z góry dziękuje za pomoc :)
SpejSon
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4/5/2016, 12:41
Lokalizacja: Częstochowa


Postprzez jaroaro » 7/5/2016, 20:24

Czy masz oryginalny filtr powietrza? Jeżeli na ssaniu rusza to problemem powinna być właśnie mieszanka.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy


Postprzez SpejSon » 9/5/2016, 13:07

Wiesz co aktualnie mechanik jeszcze nic nie wymyślił ale dalej szuka, Dysza główna ma rozmiar 125 nie wiem czy nie powinienem sprawdzić np na 140?

Myślałem też o lewym powietrzu,ale też nie jestem pewien czy to może być to,postanowiłem dać mechanikowi trochę czasu i poczekać na efekty.
SpejSon
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4/5/2016, 12:41
Lokalizacja: Częstochowa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê