Zobacz wÄ…tek - gotuje plyn 636 kawasaki
NAS Analytics TAG

gotuje plyn 636 kawasaki

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

gotuje plyn 636 kawasaki

Postprzez lukasz133 » 3/4/2016, 06:49

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum- niestety dotyczy problemu.

Mam kawasaki 636 z 2006.

Problem to zbyt wyso temperatura w silniku. Znalazlem na forum parę postów na forum temat ale wiekszosc dotyczyło odpowietrzania...

Zalalem nowy płyn. Odpowietrzyl kilka razy (sciskalem węże, odkrecalem śrubę przy pompie) bez rezultatu..
Wykrecilem termostat sprawdziłem go w garnku :) otwiera się ładnie przy ok70 i zamyka po małym ostudzeniu.

Pierwsz niepokojąca sprawa to wiatrak który włącza się wg mnie to szybko bo przy ok 80 stopniach i chodzi cały czas. Jednak gdy zgasze moto przy np 108 to wiatrak przestaj pracować od razu po zgaszeniu.

Druga rzecz to motocykl na jalowych obrotach dochodzi do 110 nawet (przy włączonym wiatraku) kilka obratow manetka zbija temperaturę o kilka stopni.

Motor podczas szybkiej jazdy że stała prędkością np 200 - szybko dochodzi do 110 i idzie w górę. Gdzie pęd powietrza jest ogromny i powinno spokojnie ostudzac płyn.

Czujnik temperatury chyb jest ok - wczoraj trochę się zagapilem i mocniejszym palowaniu temperatura przekroczyła 115, zaczel mrygac, zatrzymałem się i motor wyplul trochę plynu.

Nie wyjmowalem pompy wody. Uszczelka pod głowica jest chyba ok- nie mam żadnych mazi na korku oleju. Oleju nie przybywa, płynu nie ubywa, dymu nie ma z chłodnicy.

Proszę o pomoc. Może macie jakieś pomysly ?
Ps przepraszam za błędy telefon dziwnie pisownię poprawia...
lukasz133
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/4/2016, 06:20


Postprzez lukasz133 » 3/4/2016, 17:15

Dopóki nie przekrocze 8-9 tys jest ok. Ale jak odkrece chociaż raz mocniej temperatura szybuje w górę. Nawet jak na kilka sekund przekrocze wyższe obroty i zaraz jadę na niskich to i tak temperatura szaleje. Jak zgasze motor odczekam chwilę i jadę do 6-7 tys jest ok cały czas. Ale wystarczy że raz odkrece to już znowu 110-115...

Pomocy
lukasz133
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/4/2016, 06:20


Postprzez SpeedyGonzales » 4/4/2016, 22:01

Wyjmij termostat i sprawdź (nawet w kuchni) przy jakiej temp. się otwiera.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez lukasz133 » 5/4/2016, 05:30

Wyjolem sprawdziłem w garnku z termometrem. Otwiera się przy 70 na jakieś 2cm i zamyka po małym ostudzeniu. Zamontowalem dziurką do góry :)
lukasz133
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/4/2016, 06:20



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê