Zobacz wątek - Ogień z wydechu, MT07+Arrow+DNA?
NAS Analytics TAG

Ogień z wydechu, MT07+Arrow+DNA?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Ogień z wydechu, MT07+Arrow+DNA?

Postprzez Ajss » 20/8/2015, 23:24

Ostatnio przeglądałem filmik z różnymi wydechami do Yamahy MT07, a tak właśnie natknąłem na cały układ wydechowy Arrow bez katalizator or dB killer wraz z zmienionym filtrem DNA, a efekt? Zobaczcie sami klikając w link poniżej który ukazuje efekt końcowy.

https://www.youtube.com/watch?v=3klMy72nkIc

Moim głównym pytanie jest czy takie potężne płomienie nie są groźne dla silnika, czy coś jeszcze było grzebane typu inny mapping a może sam filtr który dostarcza więcej powietrza spowodował taki efekt?

Mój znajomy posiada SD990 który ma założone wydechy akrapovic titanium carbon, wgrana nowa mapa i już po wgraniu mapy podczas serwisowania zmienił filtr na K&N.

A o to efekt... Obrazek
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38


Postprzez skwy » 7/10/2015, 11:03

Trzeba zastanowić się nad pracą silnika 4 T. Podczas schodzenia z wysokich obrotów do układu wydechowego dostaje się nie spalona jeszcze mieszanka paliwowo-powietrzna. Duże napełnienie niespaloną mieszanką( i dostające się świeże powietrze a to przez specjalne zawory,a to z przepłukania cylindra) układu wydechowego przelotowego gdzie spaliny nie mają problemu w wyjściem do atmosfery powoduje dopalanie się składników w rurze wydechowej lub zaraz poza nią.Jedyne co może z czasem przeszkadzać do gdzie nie gdzie osmalone części motocykla i to wszystko.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê