Zobacz wÄ…tek - ZACISK HAMULCA GS
NAS Analytics TAG

ZACISK HAMULCA GS

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ZACISK HAMULCA GS

Postprzez matigold09 » 13/3/2015, 13:53

witam
otóż mam problem z przednim zaciskiem w gs 500
dzisiaj odebrałem go od mechanika ponieważ wymieniał mi te gumki i teraz te bebenki/tłoczki są schowane , podłączyłem przewód płynu hamulcowego , zamontowałem zacisk na tarczy i gdy naciskam klamke nie ruszają się one , odpowietrzałem , co poradzicie ?
matigold09
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 3/11/2013, 19:59


Postprzez SpeedyGonzales » 13/3/2015, 20:16

Dwie opcje, albo grawitacyjnie czyli odkręcasz odpowietrznik, na niego wężyk i do pojemnika, lejesz płyn i część za jakiś czas pójdzie. Albo podciśnienie, strzykawka i odsysasz.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez matigold09 » 13/3/2015, 20:58

tak troche nie rozumiem , dokladniej czynnosc po czynnosci jakbym mogl cie prosic
matigold09
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 3/11/2013, 19:59

Postprzez SpeedyGonzales » 13/3/2015, 22:09

1. Odkręcasz dekiel zbiornika płynu, next dajesz wężyk na odpowietrznik, koniec węża do pojemnika z płynem, odpowietrznik odkręcasz i czekasz aż zacznie spływać, po jakimś czasie normalne odpowietrzasz bo zacisk się częściowo napełni (WAŻNE, 10x klamka do oporu, trzymasz wciśniętą i druga osoba popuszcza o ok 90st odpowietrznik, wypuści płyn z powietrzem, zakręci dopiero możesz puścić i pompować tak do skutku).
2. Odkręcasz dekiel, wężyk na odpowietrznik, drugi koniec na dużą strzykawkę (może być za 3zł z apteki, tylko dłużej schodzi), popuszczasz i odsysasz, zakręcasz puszczasz klamkę i od nowa jak napisałem wyżej w nawiasie.

Drugą metodą napełniłem zacisk który nie chciał się napełnić tradycyjnymi sposobami po wymianie więc dla mnie spoko.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê