Zobacz wątek - Tłumik oryginalny od YAMAHY R1 - czym pospawać ?
NAS Analytics TAG

Tłumik oryginalny od YAMAHY R1 - czym pospawać ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Tłumik oryginalny od YAMAHY R1 - czym pospawać ?

Postprzez -kichacz- » 19/7/2014, 20:56

Witam , nię będę zanudzał dlaczego co i jak - napisze konkretnie. Mianowicie do fzr 1000 wkładam tłumik od r1 oryginał bo trafił mi sie w dobrej cenie , już go skróciłem i dopasowałem rurę łączącą tłumik z kolektorem - i pytanie odnośnie tej rury . Czym ją pospawać ?? Bo mig mag nie da rady , spaw sie utlenia i jest kruchy , acetylenowym palnikiem próbowałem zwykłym drutem też nie idzie , mosiądz sie nie przykleja . Elektrodą w otulinie tak samo jak mag , spaw robi sie kruchy i wcale nie trzyma. Nie wiem z czego ten materiał jest bo bym sam doszedł czym to połączyć . Dodam że tłumik jest od R1 z 2002 roku i wygląda tak (http://img35.olx.pl/images_tablicapl/14 ... djecia.jpg)

Prosze pomocy
-kichacz-
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10/4/2014, 20:27
Lokalizacja: podlasie


Postprzez henio12323 » 19/7/2014, 21:17

najlepiej TIGiem tym sie wszystko spawa, dobry spawacz powinien ogarnąc co to za materiał i dobrac odpowiednie spoiwo
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez -kichacz- » 19/7/2014, 22:19

znajomy mi podpowiedział żebym jeszcze srebrem spróbował polutować , w poniedziałek ma mi podrzucić srebro. Jeżali to nie pomorze to trzeba bedzie szukać kogoś z TIGiem . Najgorsze ze nie ma nawet czym przyłapać żeby wyjąć go i na zewnątrz oblecieć na dobre . Dzięki za odp
-kichacz-
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10/4/2014, 20:27
Lokalizacja: podlasie

Postprzez -kichacz- » 19/7/2014, 22:25

apropo materiału , dość długo juz spawam , i mój ojciec co ma staż pracy 50 lat też długo spawał i brat i kumple co robią w zakładach mechaniczny - jak pokazuje im z czego to jest to każdy gały wywala :? z wyglądu jest podobne do zwykłej stali kwasówki , ale jest bardzo lekkie i jak sie szlifuje to daje takie bardzo białe iskry , tak jakby miało dużo magnezu albo coś w tym stylu
-kichacz-
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10/4/2014, 20:27
Lokalizacja: podlasie

Postprzez -kichacz- » 23/7/2014, 21:50

Dobra , patrze ze niekt nie odpisał to ja napisze dla innych co chcą kiedyś takie przeróbki zrobić a gdzieś sobie znajdą ten temat w historii . Ta rura jest ze stopu magnezowego i da sie ją jedynie TIGIEM ze specjalnym topnikiem , którego praktycznie nie idzie dostać . Dlatego odradzam przeróbki oryginalnych wydechów z nowych motocykli sportowych :P
-kichacz-
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10/4/2014, 20:27
Lokalizacja: podlasie



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości




na górê