Zobacz wÄ…tek - GSX-R 600 Stuki w silniku SRAD '99
NAS Analytics TAG

GSX-R 600 Stuki w silniku SRAD '99

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

GSX-R 600 Stuki w silniku SRAD '99

Postprzez adamqwert » 16/6/2014, 20:18

Witam! Około tygodnia temu, gdy wracałem do domu z trasy z mojego Gixxa zaczęły dochodzić dziwne stuki. Konkretnie nie mogę ustalić z którego miejsca dochodzą. Są one pojedyńcze, cykliczne, proporcjonalne do obrotów silnika. Nie jest to jakiś cichy szmer, są to po prostu głośne stuki. Nastąpiły one nagle, jechałem nic się nie działo i w jednym momencie zaczęło stukać, nie da się z tym jeździć. Oprócz stuków nastąpiła też utrata mocy, od dołu moto ciągnie, przy siedmiu tysiącach zaczyna przerywać, następnie wkręca się na wyższe obroty, jednak z mniejszą mocą i wolniej. Gdy odpalę moto pracuje ładnie, nic się nie dzieje, nic nie słuchać, ale po przejechaniu około kilometra zaczynają występować te stuki, na początku ciho lekki szmer, puźniej coraz głośniej, po przejechaniu kolejnych kilometrów stuka tak, że nie da się jechać. Stuki te nie występują na wolnych obrotach. Co to może być? Napinacz rozrządu- wykluczony, jest sprawny. Luzy zaworowe?- raczej odpadają, cykałyby od razu, i nie tak głośno. Panewka?- Nie wykluczona, ale dlaczego motocykl na zimnym silniku chodzi normalnie, nie słychać żadnego stuku, a po przejechaniu niecałego kilometra zaczynają występować, a w dodatku nasilają? No i poza tym skąd ten spadek mocy?
adamqwert
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/1/2011, 20:09


Postprzez tomek2102 » 16/6/2014, 21:45

Przy padniętej panewce silnik traci na mocy i bardzo często na wolnych obrotach pracuje normalnie a po dodaniu gazu zaczyna walić. Na zimnym może pracować normalnie bo olej jest gęsty, dobrze uszczelnia i tłumi stuki. Spuść olej i poszukaj złotych opiłków, jak nie znajdziesz to dla pewności zdejmij miska olejową i sprawdź czy nie ma opiłków na dnie lub w zakamarkach. A w ogóle to długo masz ten motocykl? Czy świeżo kupiony? Może bez oleju jechałeś:)
tomek2102
Świeżak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 3/3/2013, 14:20
Lokalizacja: Chełm


Postprzez miki1406 » 16/6/2014, 23:42

Nie zdejmuj miski!!!

No ludzie, krowy się nie ćwiartuje jak chcesz szklankę mleka :lol:

Spuść olej przez szmate i zobacz, czy nie ma na niej opiłków

Obrazek

Jeśli znajdziesz w dużej ilości - twój silnik powiedział papa...

Jeśli nie to prawdopodobnie puścił napinacz łańcuszka rozrządu i należysz do grupy szczęśliwców, którym terkot nie wyszedł bokiem :D [/img]
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê