Zobacz wÄ…tek - problem z f3
 
NAS Analytics TAG

problem z f3

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

problem z f3

Postprzez Leg1oN » 25/6/2007, 22:54

witam... mam problem z moja f3... wyjezdzam robie kilka, kilkanascie km.. i nagle motor slabnie nie chce sie wkrecac... zaczyna nierowno chodzic i gasnie.. odczekuje kilka minut i jest ok.. ale jak mi juz zgasnie w trakcie jazdy to albo mam jakies zludzenia albo wtedy akumulator wydaje sie byc rozladowany.. obajawy wskazuja na odpowietrzenie lub cos z filtrami.. sprawdzalem filtr za kranikiem.. wygladal ok... ale wymienie go.. sprawdzic jeszcze musze bo sa jakies filtry czy filtr przy komorach plywakowych, filtr na kreniku... czy wiecie cos o innych podobnych sytacjach i czym moga byc powodowane.. coze cos z elektryka... pozdrawiam i z gory dziekuje za uidzelone info
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań


Postprzez siegi_85 » 27/6/2007, 17:59

Prawdopodobnie jest tak jakim myślisz-zanieczyszczony(e) fltr(y) paliwa, przy okazji wymiany albo przed nią sprawdź czy poprostu ci się jakiś przewód paliwowy nie zagiął albo czy nie ma w nim syfu, niewiem jak w F3 ale w F2 jest kranik więc (jak jest) to warto go też sprawdzić i przeczyścić.

Pozdrawiam
...Zawsze jestem sobÄ… nie statystykÄ… OBOP'u...
Honda CBR 600 PC25
Avatar użytkownika
siegi_85
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17/2/2007, 00:11
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez Leg1oN » 27/6/2007, 20:17

hmm. wlasnie dzis wymienilem filtr ten za kranikiem... przeczyscilem kranik sprawdzilem odpowietrznie.. i nic, zrobilem 20 km i moto padlo... moze cos z akumulatorem ale z tego co wiem to padalby tylko na niskich obrotach... moze cos z zaplonem albo pompa paliwowa... dziwne jest to ze jak moto padnie to akumulator ledwo co potrafi zakrecic... moze to jakies zwarcie sie robi i mi akumulatro rozladowuje az tak mocno... co mozna jeszcze w taqkim przypadku sprawdzic... dziekuje za odp pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Leg1oN » 27/6/2007, 20:21

dodam jeszcze sama pompa dziala... moze cos z jej sterowaniem... pozdrawiam i prosze o info
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez neptyk » 27/6/2007, 20:38

na 90% problem z Å‚adowaniem...
jawa50>>>jawa175>>>3xjawa350ts>>>cbr1000>>>zzr1100...wreszcie upragniona hayabusa :))
neptyk
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 10/3/2007, 21:47
Lokalizacja: szczecinek

Postprzez Leg1oN » 28/6/2007, 08:44

sprawdzilem regulator i z tego co wiem wszytko ok... sprawdze jak wyglada sprawa z ladowaniem.. musze pojechac nia do jakiegos elektryka niech sobie ja oceni bo ze mnie elektryk zaden... a jakby akumulator byl do dupy czy jest mozliwe zeby raz sie ladowal i zaraz zdychal? dzieki za odp pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez PTB_PL » 28/6/2007, 09:53

weź odpal motocykl i przyłóż miernik plus do klemy z plusem minum do klemy z minusem i zobacz jakie masz wskazania na mierniku ile jest vlotów, dodaj gazu i zobacz czy wartość rośnie, powinna oscylować pomiędzy 12,5 a 13-14V jeśli tak jest to znaczy że masz ładowanie jeśli nie to coś jest nie tak, jeśli będą przybliżone wartości to może (nie musi) oznaczać że masz trzaśnięty akumulator. Popsikaj wszystkie kostki od instalacji jakimś kontaktem, może któraś jest zaśniedziała. Posprawdzaj wszystkie przewody paliwowe. :twisted: :twisted: :twisted:
No i w góre serca ~ redukcja i powrót do góry
Trzymaj siÄ™ STUNTU
Avatar użytkownika
PTB_PL
Świeżak
 
Posty: 460
Dołączył(a): 21/5/2006, 10:58
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ryjek » 28/6/2007, 12:04

akumulator napewno nie. instalacja nie pobiera prądu z niego jak tylko alternator zaczyna ładować. Jeżeli ładowanie jest ok to ja bym w całkowitej ciemności odpalił moto i przyglądnął się czy nie ma gdzieś przebić. Zobacz też kondycje kabli i świec. Świece wyczyść szczotką drucianą nie pilnikiem! kable umyj wodą z mydłem lub ludwikiem, ale niczym innym i pożądnie wysusz na wietrze nie na słońcu. Sprawdź jak wygląda iskra. Wykręć świece, zapnik kabel, przyłóż do ramu i pal. I wszystkie po koleji.
To dość proste czynności. Jak nie pomoże będziemy dalej kombinować.
tylko cebra
dcsport.pl (otwórz link)
Avatar użytkownika
Ryjek
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 27/1/2007, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Leg1oN » 28/6/2007, 14:03

sprawdzalem miernikiem i wlasnie mial tak standardowo a przy dodaniu gazu nie przekraczalo o ile pamietam 14,5... dzis wyjezdzam wiec dopiero na niedziele moze sobote sprawdze reszte o ktorej piszecie... o wynikach dam znac natychmiast jak cos bede wiedzial... pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Leg1oN » 29/6/2007, 17:07

dzis zmienilem akumulator i jezdzilem. zrobilem okola 70 km i nie padl... wszystko wydaje sie byc ok ale asekuracyjnie sprawdze pompe jeszcze.. polacze ja ze standardowym przezraczystym wezykiem i wyprowadze go tak zebym widzial czy jest w nim paliwo.. gdyby mi moto stanelo to bede wiedzial czy pompa sie nie przyciela... pozdrawaim wszystkich dzieki za pomoc.. o wszystkim bede informowal
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Leg1oN » 8/7/2007, 09:34

a jednak tylko sie wydawalo... teraz juz jestem praktycznie pewien ze to winna elektruki.. padla mi ponownie i sprawdzilem pompe... pompa jest ok... a akumulator znow nie byl wstanie zakrecic... odrazu byl rozladowany kompletnie... tak ze prawie natychmias zaczynal cykac rozruch.. juz zaczynam tracic nadzieje.. hehe.. moze ktos ma inne pomysly co by tu zaradzic w moim przypadku
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez simonw » 8/7/2007, 11:44

A moze masuje Ci jakis kabel ?
Ja ostatnio mialem taka sytuacje, wydawalo mi zie za za niskie obroty, ale ok, doladowalem... bylo ok troszke i znow to samo :) Na pych, doladowal nieco i znow ...
wkurzylem sie, pomierzylem i co bylo ?Kabel od czujki otwarcia nóżki byl lekko przetarty na izolacji i dotykal ramy, a ze na ramie masz - na kabelku + powolutku sie ozladowywal przez masowanie ;)
Sprawdz moze przetarcia przewodów.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Leg1oN » 8/7/2007, 15:42

hmm.. zaprowadzilem ja do elektryka z zawodu.. poza tym facet jest prawdziwym motocyklista, jezdzi od wielu lat jedynie motocyklami, niezaleznie od pory roku i pogody... jezeli on nic nie znajdzie to juz tylko porzadny serwis... ale tam to wypluje troche siana... sam znac jak sie czegos dowiem... powiem tez o waszych podpowiedziach... dzieki za pomoc
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Leg1oN » 9/7/2007, 16:52

witam... bylem dzis po moto.. okzalo sie ze pompa nie jak podejzewalem sie zacinala tylko dawala za duzo paliwa i prewdopodobnie zalewal mi sie co powodowalo zie gasl...paliwo wlewalo sie od odpowietrzenia gaznikow.. bede teraz jezdzil bez pompy zobacze czy sie nie bedzie powtazac problem... cala elektryke mam sprawdzona... moto nie chcialo odpalac bo cos nie tak mam z rozrusznikiem.. wystarczy popchnac do tylu na 2 i zaraz odpala... ale nie jest tak za kazdym razem.. wiec narazie tez nie bede tego rozbieral... pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Leg1oN » 10/7/2007, 19:27

dzis wchodze do grazu a tam moze wachy pod moto.. niezakrecilem kranika... to chyba normalka... wstyd...pozdrawiam wszytkich
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Leg1oN » 10/7/2007, 19:28

morze ;)
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê